logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odblokować simlocka w SE z CID49 za pomocą SemcTool v8.4?

mahcin 16 Mar 2007 12:08 2531 22
REKLAMA
  • #1 3683806
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Witam, chciałem koledze tylko simlocka ściągnąc, myślałem że będzie tak jak zawsze a tu lipa.
    SemcTool v8.4
    Dla bezpieczeństwa chciałem tylko read code i tel nie wstał, później doczytałem że jakbym odrazu ściągał locka to by było okej:(
    Program obsługuje:
    K750_R1AA008_CXC1250035_EU_2_CL
    K750_R1AA008_CXC1250036_EU_3_CL
    K750_R1AA008_CXC125952_EU_1_CL
    K750_R1BC002_CXC1250035_EU_2_CL
    K750_R1BC002_CXC1250073_CMCC_CL
    K750_R1BC002_CXC125952_EU_1_CL
    K750_R1BC002_CXC125954_CHINA_CL
    K750_R1BC002_CXC125955_HONG_KONG_CL
    K750_R1BC002_CXC125956_TAIWAN_CL
    K750_R1BD001_CXC125952_EU_1_CL

    Jak wrzucam coś z serii R1BC002 mam taki błąd:
    Switch phone ON
    Get phone info
    Flash CID: 49
    Phone KEY: A1_DB2010_49_RED
    OTP CID: 49
    Phone IMEI: 35437601351196
    Flash ID: 200D
    Switch phone ON
    Write Flashloader CID49
    Waiting to finish
    Switch phone ON
    Start Flashloader CID49
    Send FLASH application
    Checking MAIN flash file
    ERROR: 302805

    Zaś niższa R1AA008, wszystko robi pięknie ale później przy pliku FS wywala że wersja CXC nie obsługiwana:(

    Ma ktoś sprawdzonego któregokolwiek flasha z powyższych?
    Co znaczy ten error: 302805

    Bardzo proszę o pomoc:(

    pozdr
  • REKLAMA
  • #2 3683820
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    Rozumiem ze robisz to USB-SMARTEM. Teraz musisz wgrac erom'a pozniej main+fs
  • #3 3683845
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    crack v.8.4 i powoli wychodzi:
    wgrałem:
    k750_r1aa008_zone1_standard


    i teraz mam:


    Switch phone ON
    Get phone info
    Flash CID: 49
    Phone KEY: A1_DB2010_49_RED
    OTP CID: 49
    Phone IMEI: 35437601351196
    Flash ID: 200D
    Switch phone ON
    Write Flashloader CID49
    Waiting to finish
    Switch phone ON
    Start Flashloader CID49
    Send FLASH application
    Switch phone ON
    Start Flashloader CID49
    Reading flash CXC version
    Version: R1AA008_CXC125952_EU_1_CL
    Send FLASH application
    Recover first flash part
    Switch phone ON
    Send FLASH application
    Checking FS flash file
    Send FS flash file: "K750_R1AA008_EMEA1.fbn"
    ERROR: 302324

    wydaje mi się że potrzebuję teraz tylko FS do wersji:
    R1AA008_CXC125952_EU_1_CL
    gdzie mogę znaleźć taką wersję FS ?


    pzdr
  • #4 3683860
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Cid 49 chcesz robi programami za free - zycze powodzenia. Usb-Smart w orginale kiepsko sobieradził z nowymi wersjami oprogramowania, a Ty jeszcze chcesz pracowac darmowkami....

    Kup porzadne urzadzenie z supportem.

    Potrzebujesz wgrac pełny soft R1AA008 z complete phone after flash....
  • REKLAMA
  • #5 3683875
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    no niestety nie wiedząc tego już zacząłem i chciałbym skończyć:( i jedno wiem: nigdy więcej w ten sposób...porażka:(
    Pełny soft?
    Mam main R1AA008, a FS też ale inna paczka tzn EU2, a potrzebuję EU1, ma ktoś EU1 ?
    Telefon uśmierciłem, a teraz już mruga czerwona diodka, więc nadzieja jakaś jest;)
  • #6 3683887
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Dla jezyka polskiego potrzebujesz Emea1 badz Central Europe.
  • REKLAMA
  • #7 3683912
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Aha czyli śmiało mogę wgrać to co mam:
    R1AA008_CXC125952_EU_1_CL
    plus do tego
    K750_R1AA008_EMEA1.fbn
    tak?

    Pytam, bo jak wyżej miałem problem z tym:(
    error 302324

    A może TP zrobiłbym i razem z eromem wgrać...sam nie wiem
  • #8 3683915
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    stary juz przerabiane było ze ten soft nic nie zrobi
    on nie chce działac jest zle scrakowany i tyle
  • #9 3683920
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Zaczołbym od erom po TP. Jezeli błyska Ci czerwona dioda. A nie masz komunikacji.

    Jezeli masz komunikacje to po prostu full flash z complete phone after flash....

    Tyle co do orginału.

    Zle skrakowany v8.4- mozesz w ogole nie zrobic jak pisze KomisMaja.
  • #10 3683993
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Oki, a powiecie jak zrobić TP?

    pzdr
  • #11 3684012
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Zaznaczasz opcję w programie Tp rozbierasz fona i w momencie gdy program woła o TP to podłączasz i to wszystko.
    pozdr
  • #12 3684035
    wkaa
    Poziom 11  
    Posty: 12
    uruchamiasz program wybierasz opcje podlaczenia po TP ( test point zalczony) nieiwm czym tam robisz ale powiedzmy naciskasz Ready ;) program cie poprosi o polaczenie tp podlanczasz potem ok program poprosi o odpiecie TP odpinasz i fleszujesz czy robisz naprawe w zaleznosci 0d tego co chesz zrobic ( TP laczysz z masa)


    fotke tp masz tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic541565.html#2793740
  • #13 3684092
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    a jakiego eroma MAIN flasha i FS zastosować do naprawy?
    Jeszcze go jakoś rozebrać...wyczytałem, że po odkręceniu 4ch śrubek pod baterią ściąga się przednią obudowę, to prawda? Ponoć mocno siedzi, nic nie połamię jak będę się "siłować" ?


    ALE MOTYW
    Narazie cofam rozbieranie telefonu, podłączyłem pod UFSa a tu nagle opcja z łądowaniuem, tel zaczął się ładować i "łachudra" się włączyła...od lat grzebie w fonach ale takie jaja mnie jeszcze nie spotkały, potrafi ktoś wytłumaczyć? Bo ja nie.

    Ale jaja:D

    solucja: free sposób na SE K750i (lubię się do czegoś przydawać nieraz:D)
    Testowane na CID49 red
    1. Semctool v8.4
    soft z załącznika.

    sam w to nie wierzę ale dokładnie tak zrobiłem:
    FLASH AMR
    - MAIN
    - FS
    - Complete phone
    (pierwsze 3 pozycje) i jedziemy, przy próbie z FS wywalił błąd

    dalej:
    CLEAR SP locks
    dalej:
    Remake CRCs
    dalej:
    Rebuild SP area
    dalej:
    ponownie
    FLASH AMR
    - MAIN
    - FS
    - Complete phone
    (pierwsze 3 pozycje) i jedziemy, przy próbie z FS wywalił błąd

    Teraz w tel przy próbie włączenia będzie zapalać się czerwona diodka od bat.

    Podłączam pod USB orginalnym kablem do SE...wykrywa USB flash coś tam, niestety sterowników nie mam więc zakończone niepowodzeniem, ale może i to ma wpływ na wszystko w co nie chce mi się wierzyć

    Podłączyłem UFS z HWK:
    K750 i GO
    - odłączyłem
    -podłączyłem i włączyłem opcje Chrg on

    max 5min i tel zaczął się ładować i działać:D
    R1AA008 CID49 RED
    o dziwo: cxc R1CA021 EU2

    I jak to jest?
    R1CA021 i R1AA08? jak to tak?

    hehe

    A jak do tego polaka dograć? :D
  • #14 3684967
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Solucja naprawy Zulea ale poprzez orginalny klucz:


    Here is guide how to full repair K750
    Usualy with this procedure can be solved ANY software problems
    (dead, Please Wait, ...)

    1. - Use Test Point - NOT Checked
    - Skip TP when flash MAIN, FS - NOT Checked
    - Complete phone after flash - Checked
    - Recover Certificate - Checked
    - Flash K750_R1N035_CID36_FullRepairFlash.mbn as MAIN file

    2. - Use Test Point - NOT Checked
    - Skip TP when flash MAIN, FS - NOT Checked
    - On Repair tab mark Rebuild SP Area and Remake CRC's
    - Do Selected Jobs
    - Connect/disconnect Test Point on phone when software ask

    3. - Use Test Point - NOT Checked
    - Skip TP when flash MAIN, FS - NOT Checked
    - On Unlock tab mark Clear SP Locks
    - Do Selected Jobs
    - Connect/disconnect Test Point on phone when software ask
  • #15 3685520
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    On już jest sprawny:D tylko kwestia PL menu:

    mam w nim:

    część
    K750_R1AA008
    a część
    K750_R1BC002
    ważne że działą, z językiem też zaryzykuję.

    Skąd wziać sterownik do USB flash device?
    Pojawia się to przy podłączeniu orginalnego kabelka z przytrzymanym "c"
  • #16 3685559
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Np. z www.kulankendi.com , choc nie obsługuje tego modelu sterownik powinien pasowac.
  • REKLAMA
  • #17 3685748
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4459
    Pomógł: 300
    Ocena: 69
    mahcin napisał:
    On już jest sprawny:D tylko kwestia PL menu:

    mam w nim:

    część
    K750_R1AA008
    a część
    K750_R1BC002
    ważne że działa


    Robisz ten telefon jak znachor wyrywający zeby bez znieczulenia.Od kiedy to SE lubi mieć różne wersje "soft" i "generic" ?Przecież może się potem sypać jak głupi.Odpuść sobie jak nie masz czym tego zrobić bo go zamęczysz jeszcze bidula...
  • #18 3686184
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Wierzę że bez sprzętu go postawię:D
    Bardzo dziękuję wam za pomoc, bez niej nie doszedłbym tak daleko, wierzę że mi się uda doprowadzić soft do jednolitości:D
    Tzn bez sprzętu...tornadem chciałbym polaka dograć...ale w każdym programie wykrywa mi jeszcze inaczej: R1CA021..więc myślę że takiego polaka wgram, teraz pytanie, udostępni mi ktoś pliczek?

    Tel działa cały dzień...nie wiem...może te DB2010 tak lubią:D hehe i tak bede sie starał ujednolicić,
  • #19 3688894
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    wszystko zrobie, potrzebuję tylkoplik FS w w starej wersji R1AA008 , udostępni mi ktoś?
  • #20 3691407
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Prosze bardzo :)
    Załączniki:
    • K750_R1AA008_EMEA1.zip (7.85 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #21 3691597
    mahcin
    Poziom 27  
    Posty: 1603
    Pomógł: 21
    Ocena: 60
    Dzięki:D
    więc tak postawiłem go, po R1AA008 nie włączał się, wgrałem R1BC002 i działa, ale po włożeniu karty sim mam błąd konfiguracji, co to takiego?
  • #22 3691647
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Bład configuracji.

    Orginałem trzeba by po flash zaznaczyc - ''complete phone after flash''.

    Twoj kraczony watpie zeby sobie z tym poradził. Chyba w koncu bedziesz musiał go zaniesc do serwisu.

    Koniec domowej partyzantki - trzeba oddac pacjenta profesjonalistom, po godzinach rzezbienia w domowych pieleszach.
  • #23 3691656
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4459
    Pomógł: 300
    Ocena: 69
    Powiem tak : temat staje się ciężkostrawny a odpowiedzi na twoje pytania są na forum - wystarczy użyć wyszukiwarki.Niniejszym zamykam i liczę że napiszesz nowy jak sobie poradzisz w przeciwnym razie wszystkie będą kasowane.
    P.s. Jeśli potrzebujesz jakiegoś pliku to zakładaj temat w odpowiednim dziale.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy odblokowania simlocka w telefonie Sony Ericsson K750 z CID49 przy użyciu SemcTool v8.4. Użytkownik napotkał problemy podczas próby odczytu kodu i flashowania, zwłaszcza z wersją softu R1BC002, gdzie pojawiał się błąd 302805. Zalecano użycie pełnego softu R1AA008 z odpowiednią wersją FS (preferowana EMEA1 lub Central Europe) oraz wykonanie flasha z opcją "complete phone after flash". Wskazano, że wersja SemcTool v8.4 może być źle skrakowana, co utrudnia proces. Rekomendowano użycie test point (TP) do poprawnej komunikacji i naprawy oprogramowania, z instrukcjami jak podłączyć TP. Po wykonaniu sekwencji: flash MAIN, FS, complete phone, clear SP locks, remake CRCs i rebuild SP area, telefon można przywrócić do działania. Pojawiły się też problemy z różnymi wersjami softu (R1AA008 i R1BC002) w jednym telefonie, co może powodować błędy konfiguracji SIM. Użytkownik poszukiwał sterowników USB flash device oraz plików FS w wersji R1AA008 EU1. Ostatecznie zalecano korzystanie z oryginalnego klucza i profesjonalnego sprzętu do odblokowania simlocka, gdyż darmowe narzędzia i nieoryginalne softy mogą uszkodzić telefon. Temat został zamknięty z sugestią dalszych poszukiwań w dedykowanych działach forum.
REKLAMA