Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa instalacja elektryczna trójfazowa

marcin833 27 Mar 2007 22:33 13592 36
  • #31 27 Mar 2007 22:33
    zbyszek_
    Poziom 26  

Lok.GOGO4 biznes to je biznes, ale chłop chce sie zmieścić 1000-1500 więc o co biega.Ja polecam bo to odnosi skutek natychmiastowy, przy zaniku 1 z faz nie pozwoli załączyć np.tego hydroforu, to się często zdarza.Nie rób sobie podśmiehujków o bateriach,zasil.awaryjnym,ale ja takie instalacje i ewentualne zabezpieczenia już widziałem. Były agregaty pradotw.,zbiorniki CPN i LPG i mnie to nie jest dziwne:gość chce to ma wszystko nawe na wypadek"W", bo ma tu chyba jakis biznes.Ale po co tu by miały być przekładniki w tym przypadku, przy tej nowej instalacji o takiej małej mocy przyłaczeniowej to tego ja juz nie rozumię, może to wyjaśnisz.Proponuje ci kol.GOGO4 przejść na prw. z klo. MARCINEM 833 lub tu na tym forze i zrobisz mu projekt kpl. NOWEJ INSTALACJ SIŁ. z podaniem kosztorysu aby się w tej kasie zmieścił, tylko jestem b. ciekawy co w tym proj. się znajdzie za tą kasę.Obserwatorzy tego fora to ocenią??Pozdro

• #32 27 Mar 2007 22:38
    malko5
    Poziom 12  

Zgadzam sie z kol. Zbyszkiem.Ja miałem silnik zabezpieczony termikiem i straciłem pompę głębinową bo termik nie zadziałał.Pozdrowienia.[/GVideo]

• #33 27 Mar 2007 22:52
    fantasta
    Poziom 29  

malko5 napisał:
    Zgadzam sie z kol. Zbyszkiem.Ja miałem silnik zabezpieczony termikiem i straciłem pompę głębinową bo termik nie zadziałał.Pozdrowienia.

Bo nie potrafiles go ustawic.

• #34 27 Mar 2007 23:10
    marcin833
    Poziom 19  

Witam.

Zrobiłem ostatnio przykładowy kosztorys zakupu (rozdzielnia plus kable - tylko 200 metrów ale będzie potrzeba napewno więcej) i wyszło mi cirka 1000 zł. Nie liczyłem żadnych włączników świateł ani gniazd. Więc podejżewam że ze wszystkimi bajerami zmieszcze sie w 1500 zł.

http://www.eph.pl/ - tu robiłem sobie wycene.

• #35 05 Kwi 2007 16:22
    marcin833
    Poziom 19  

Witajcie.

Dzisiaj byli u mnie Panowie z energetyki (bo zepsuł sie zegar sterujący licznikiem dwu-taryfowym), i co sie okazało jeden z tych Panów to kolega mojej mamy ;) I mieszka niedaleko mnie, więc jakby co pomoże mi zrobić rozdzielnie (głownie 3-fazową). Sam sie z resztą zdeklarował :) Więc nie musicie sie obawiać co do rzetelności wykonania podłączenia.

Pozdrawiam

• #36 05 Kwi 2007 19:58
    zbyszek_
    Poziom 26  

To znaczy że problem się rozwiązał, a nie mówiłem ze polak potrafi.Życze powodzenia i Wesołego Alleluja.Pozdro

• #37 05 Kwi 2007 21:46
    karol123
    Poziom 16  

Lubie czytać takie artykuły które prowadzą nie do konkretnego wyjścia z sytuacji tego który zadał temat ,tylko przekomażań pomiendzy poszczególnymi członkami forum. Trzeba troche na to spojrzeć subiektywnie wiadomo jest że ktoś kto zadaje pytanie na forum zabardzo się nie zna na rzeczy wienc rozwiąznia bardzo zaawansowane są zbędne .
    Wyłaczniki silnikowe z wyzwalaczem termicznym są dobre ale bardziej sprawdzją sie w silnikach wiekszej mocy w systemach bardziej z automatyzowanych. A w domowych instalacjach proponuje stycznik SM1 ,czujnik kontroli faz F&F najtańszy wykorzystać czujnik cisnienia jak jest nowsza pompa z silnikiem to jeszcze w silnkiu z termikiem wyprowadzić przewód do sterowania chodzi bez zarzutu . Z tym że przy uszkodzeniu np: zblokowaniu pompy bardziej okazałby sie termik i tak oto dochodzimy do konsensusu. wszystkie rozwiązania są poprawne. Pozdrawaim