Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eumenia-Baby Nova - instrukcja

30 Wrz 2003 13:47 15895 21
  • Poziom 11  
    Będę wdzięczny za instrukcję obsługi do tej znakomitej lecz przedziwnej pralki austriackiej model 350-1.Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Może być z tym kłopot.A jaki masz problem?
    Napisz coś więcej.
  • Poziom 11  
    Problem polega na tym że dostałem pralkę i chciałbym wiedzieć jak i co włączyć aby otrzymać oczekiwany efekt.Widzę na niej 8 klawiszy i pokrętło regulatora temperatury z wyłącznikiem .Dwa z klawiszy wciskają się naraz.Na wyłączniku jest też pozycja 'start'.Wszystko to razem nie jest typowe .
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Czy są na nich jakieś oznaczenia - symbole?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jeśli chodzi o klawisze to są oznaczone następująco ;1,2,3,wełna,intensiv,eco,stop.C.
  • Poziom 14  
    zajrzyj tez w necie, sporo pisza nawet ruscy.
    Dobra do moto-boot-campingu :)
    Podaja producenta z Niemiec
    EUMENIA - Vertriebs GmbH
    Königsbrücker Landstr. 159
    01109 Dresden
    Tel.: 0351 / 8 86 45 67
    Fax.: 0351 / 8 86 45 70

albo napisz do niemca, moze przysle jakis pdf
    24-Stunden-Service
    Müller, Lothar
    Lindenallee 22
    37308 Heilbad Heiligenstadt
    Telefon ( 03606 ) 612342
    Telefax ( 03606 ) 602730
    eMail Mueller_Lothar(malpa)gmx.de

To jakas pralunia sprzed 1995r - brak serwisu, moze u niemcow cos bedzie, wiec ostroznie zeby nie zepsuc.
    Popatrz na ten model - moze funkcje i parametry sa zblizone
    MODEL Eumenia Euronova 600
    Hersteller: Eumenia
    Farbe: weiß
    UVP (Eur): 561,00
    Energieeffizienzklasse: B
    Waschwirkungsklasse: B
    Schleuderwirkungsklasse: G
    Schleuderdrehzahl (U/min): 600
    Wassersicherheitssystem: Mehrfachwasserschutz
    elektr. Anschluß / Absicherung: 2,2 kW / 10 A
    Abmessungen H/B/T (cm): 67 / 46 / 46
    Füllmenge: 3 kg
    Verbrauchswerte: Wasser: 50 l, Energie: 0,7 kWh
    Besondere Merkmale: besonders platzsparendes Modell, mit 100,00 DM Aufschlag lieferbar in den Farben: gelb, rot, pink, dunkelblau, blau, grün, granit
    Hauptbedienung / Programme: Programme und Temperatur getrennt regelbar, Koch-/Buntwäsche, Feinwäsche, Wollewäsche
    Zusatztasten / Sonderprogramme : Spülstop
    Anzeigen / Sicherheitssysteme: Mehrfachwasserschutz
    Bauform / Besonderheiten: Laugenbehälter und Trommel: Edelstahl, Gerät steht auf Rollen, Türanschlag rechts

http://results.searchscout.com/content/607/20...NzQ0OTU1&t=1000143939&d=0&k=Geschenke&c=20965

http://www.eudora.at/ tutaj jest jakis katalog pralek chyba z babynova
  • Poziom 11  
    Dzięki za tą odpowiedż ale na razie nie będzie mi przydatna.Wiem że jest wiele stron po niemiecku ,już to wcześniej przerobiłem ale nie kumam nic w tym języku.Po angielsku owszem lecz chodzi mi o to aby instrukcja była po polsku bo ta pralka była w Polsce sprzedawana i to w przyzwoitych ilościach.Może trafię na obecnego lub byłego użytkownika. Pozdrowienia.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Nie wiem czy to jest jeszcze aktualne, ale posiadam taką pralkę od ok 13 lat.Trafiłem na ten post, bo akurat poszukuję paska klinowego do owej pralki i nie można go kupić w normalnej sieci sprzedazy, ponieważ fabryka pasków (optibelt z Niemiec) ma podpisaną umowę z producentem pralek na wyłączność sprzedaży tylko dla sieci serwisów. Posiadam instrukcję, tylko aktualnie nie wiem gdzie ona się zapodziała. jak tylko znajdę to zamieszczę skan.
  • Poziom 11  
    Będę wdzięczny za instrukcję. Mam nieraz dostęp do niektórych części Eumenii ale drogo.Jak chcesz to się dowiem o pasek.
  • Poziom 12  
    Witam,

Posiadam taką pralkę i zamieszczam oznaczenia klawiszy:

Start prania - pokrętło na ządana temp. (najpierw trzeba wcisnac 1,2 lub 3 oraz którąś opcję (np. eco))

1 - zwykłe pranie
    2- pranie delikatne
    3(i razem 2) jakieś specjalne
    E: mało wody
    Stop - zatrzymanie po ostatnim płukaniu
    C:przeskocz progr.
    intensiv- z praniem wstępnym ( I lampka swieci rzem z II)
    wełna - pranie wełny
    pralka ma wąż spustowy który umozliwia wylanie wody z pralki - jest on pod klapką filtra - ona ma taka szczelinę, tam się wkłada monetę i wyciąga klapkę -pod nia jest wąż.

Dodano po 6 [minuty]:

Aha, jeszcze jedno - model EuroNova 600 nie jest w żadnym wypadku podobny
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Kolega K.Olczak zaoferował się ,że pomoże w zlokalizowaniu paska do Eumenii. W związku z tym podaję jego oznaczenie: TX 7,5x4,5x1320 producentem jest OPTIBELT. Zamieszczam także skan z oznaczeniem. Za pomoc z góry dziękuję. EG
  • Poziom 13  
    Biorę się za szukanie instrukcji. Myślę,że do końca przyszłego tygodnia zamieszczę ją na forum.Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Rzeczywiście polskie pralki mają pasek tej samej długości, ale w przypadku tej pralki bardzo duże znaczenie mają pozostałe wymiary. Ze względu na budowę koła pasowego na silniku, na którym jest mechanizm odśrodkowy powodujący podwyższenie obrotów podczas wirowania. W momencie wzrostu obrotów zmienia się średnica na kole pasowym przy silniku (koło pasowe przy bębnie oczywiście stałe) i zaczyna to działać jak przerzutka przy rowerze. Paski klinowe dostępne w handlu o długości 1320 mają szerokość z reguły 10mm i pomimo, że mieści się taki pasek na kole pasowym przy silniku (koło od bębna w tym przypadku nie ma znaczenia) to jest tam tak zaciśnięty,że silnik obraca się z wielkim trudem.
    Polski pasek od wspomnianych wyżej pralek nadaje się, ale jeśli jest mocno zużyty (tzn. jego szerokość się zmieniła), ale od tak zwanej biedy-trzeba włożyć dodatkowe podkładki pomiędzy części koła pasowego. Jednak po takiej przeróbce pralka nie uzyskuje właściwych (odpowiednio wysokich) obrotów podczas wirowania.
    Te niemalże badania naukowe mam już za sobą. Wykonywałem także naprawę uszczelnienia i wymiany łożysk pompy. Oprócz tego naprawiałem zespół przełączników oraz programator. Chętnie w razie potrzeby podzielę się doświadczeniem w tym zakresie.

Dziękuję za wskazówkę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Jeśli jest to pasek firmy Optibelt 7,5x4,5x1320 to jest nie do zdobycia, ponieważ Optibelt ma umowe z producentem na podstawie, której może sprzedać pasek tylko serwisowi autoryzowanemu. U nas to znaczy w Polsce takowego już nie ma, ponieważ importer wycofał sie ze sprowadzania tych pralek do Polski nikogo nie powiadamiając. Próbowałem szukać w różnych niejscach i nic!!! Poniżej podaję link do producenta w Austrii.
    http://www.eudora.at/index.php?id=218
    Jeśli ktoś zdobędzie taki pasek to ja zapisuję się na jedną sztukę. Życzę powodzenia i pozdrawiam.
    A przedstawiciel Optibelta w Polsce ma siedzibę w Dąbrowie Górniczej.
  • Poziom 11  
    Przydała by się
  • Poziom 11  
    Pobierz plik "Instrukcja obsługi.doc" z mojego postu, jest w formacie Worda z opcją tylko do odczytu. Jeśli nie możesz go pobrać daj mi znać na pw to prześlę emailem. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Pobiera plik ale wyświetla tylko czystą stronę wordpad
  • Poziom 11  
    Wordpad widać nie może otworzyć pliku. Otworzy go Word z MS OFFICE. Otwórz go jako "tylko do odczytu". Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Uprzejmie informuję, że do Bazy Instrukcji przesłałem instrukcję obsługi w formacie pdf. Pozdrawiam wszyskich użytkowników tej pralki.