Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Eumenia-Baby Nova. Potrzebny schemat instalacji elektrycznej.

04 Mar 2006 22:09 2198 6
  • Poziom 2  
    Czy ktoś posiada schemat instalacji elektr. do pralki Eumenia-Baby Nova?
    Może pomogłoby to zdiagnozować dlaczego nie grzeje pomimo wymiany grzałki. Czek
  • Specjalista AGD
    O schemat do tego będzie trudno. Trzeba sprawdzać wszystko po kolei tj. termostat, hydrostat. Żadko się psują progaramatory w eumeni.
  • Moderator Elektrotechnika
    A co było przyczyną wymiany grzałki(czy była uszkodzona?),może niepotrzebnie wymieniłeś?
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Pozostaje ci sprawdzić termostat(y), złącza, potem już tylko "to coś" na kształt programatora
    Baaardzo dziwaczna konstrukcja tego wynalazku, współczuję awarii...

Schemat gdzieś mam (miałem) ale aktualnie nie jestem w stanie go odnaleźć ;)
    Powodzenia

Dodano po 2 [minuty]:

Topolski Mirosław napisał:
    A co było przyczyną wymiany grzałki(czy była uszkodzona?),może niepotrzebnie wymieniłeś?

Jak to co, pralka nie podgrzewała wody - pierwsze co ludzie robią aby "zaoszczędzić" na serwisie to wymieniają grzałki ;)
  • Poziom 11  
    czek4,
    please give me some more information about machine.
    type, model
    I will try to help you
    jovic
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy jest podawane napięcie 230V na grzałkę, w przypadku braku napięcia to idź po przewodach skąd jest podawane napięcie.
    W ten sposób znajdziesz przekażmik albo dojdziesz do termostatu który może być uszkodzony ( popalone styki itp ).
    Termostat można sprawdzić mostkując styki na nim i następnie mierzyć czy po pobraniu wody jest napięcie na grzałce. Sprawdz także przkaźnik, gdy jest bo nie jestem przekonany czy ten model go ma.
  • Poziom 11  
    czek5,
    do you need schematic or not
    jovic