Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CD502 Diora - problem z czytaniem płyt

janusz27 21 Mar 2007 00:49 1428 4
    janusz27
    Level 30  
    Witam
    Trafił mi sie do naprawy wyżej wymieniony CD-ek i sa z nim problemy, ponieważ ni jak nie chce przeczytać płyty, w żaden sposób, weźmie tylko zakręci i na tym koniec. Laser jest raczej OK, bo podstawiałem inny i nadal jest to samo - cały czs Err na wyświetlaczu. Elektronika cała oglądnieta, luty tu i tam popoprawiane. Dodatkowo dodam, ze jak podgrzałem płytę główna suszarką, to znacznie dłużej kręcił płytą ale i tak sie kończyło na Err. Prosze o pomoc, bo moje pomysły już sie skończyły. Aha dodam, że ma problem z czytaniem oryginałów, jaki i nagrywanych również :D

Nie piszecie, żebym użył szukajki, bo to zrobiłem i nic nie znalazłem

Pozdrawiam Janusz
    Mamber
    Level 21  
    jestes pewien ze podmieniony laser bedzie wspołpracowałz procesorem? popatrz z boku mechanizmu czy wogole mruga po płycie jezeli tak to albo siadniety jest procesor sterujacy laserem albo nie łaczy--- ahaha chłopie wez ty suszarke zostaw w spokoju... do tego słuza inne narzedzia... Jezli masz mozliwosc skołowania tego samego modułu czytnika to zrob to i sprawdz czy bedzie działał. a i jeszcze przelutuj procek na płycie głownej ktory steruje czytnikiem,
    janusz27
    Level 30  
    Te podstawowe czynności już zrobiłem - tj przelutowanie przeczyszczenie. Laser jest taki sam, bo wyciągany i podmieniany z CD0421 - to jest to samo - te same bebechy

A tak trochę offtopic, to nie wiem czy wiesz, ale na serwisach jak mają całą płytę do przelutowania, to się nie bawą lutownicą, tylko biorą z grubej rury - OPALARKĄ
    Mamber
    Level 21  
    No to problem tki w płycie głownej.

Ps. Opalarka to juz inna sprawa:)

Dodano po 2 [minuty]:

Aha pobaw sie jeszcze potencjomerem od natezenia wiązki lasera-jest on na tasmie. zmieniaj obrut co 0,5mm.
    cassius17
    Level 17  
    Witam,
    Nie wiem jak to w tym urządzeniu jest rozwiązane, ale w swoim odtwarzaczu miałem, tak że uchwyt który dociska płytę był za wysoko. Płyta się kręciła się za szybko i nie czytało, żadnej płyty(tak mi się wydaje). Po obniżeniu tej "łapy" czyta nawet najbardziej porysowany płyty.

Pozdrawiam