Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornik ciśnienia na sygnał nieelektryczny

21 Mar 2007 13:26 1978 14
  • Poziom 10  
    Witam.

Poszukuję przetwornika ciśnienia, który potrafi przetworzyc ciśnienie na sygnał nieelektryczny.
    Czujnik nie może być zasilany jakimkolwiek napięciem eletrycznym.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 21  
    Witam
    Zabrzmi to zabawnie, ale tak na szybko to może być - GWIZDEK
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Siłownik (najprosciej strzykawka) :) jakie cisnienie jakies parametry i jak nieelektryczny to co ma byc na wyjsciu natezenie dzwieku przesuniecie najprosciej to jakis manometr.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    Ciśnienie w przewodzie 5Bar.
    Najlepiej przetowrzyć to na rezystancje. Dlaczego nie eletryczny ?? Ponieważ zastosowanie będzie w warunkach podwyższonego zagrożenia wybuchem.

Działanie całego systemu polegać ma na tym, aby po otwarciu zaworu, pod wpływem ciśnienia cieczy (5bar), nastąpiła zdalna sygnalizacja otwarcia zaworu.
  • Poziom 10  
    Bardzo ważne, czujnik nie może mieć zasilania elektrycznego.

Czujnik umieszczony przy zaworze spustowym z paliwem, więc odpadają wszystkie czujniki, przetworniki do których należy przyłączyć napięcie.
  • Poziom 11  
    Więc nie przetwornik tylko sygnalizator? Jest - nie ma?
    Mieszek do komory podłaczonej do ciśnienia które trzeba zobaczyć że jest ( lub że go nie ma) a z mieszka kapilara (kapilarzysko) do drugiego mieszka, tam gdzie trzeba widzieć lub gdzie można juz prądem. W układzie ciecz i zbiornik wyrównawczy,jakieś zaworki, i równolegle do toru sygnalizacyjnego pomocnicza rurka serwisowa.
  • Poziom 28  
    W standardowym manometrze wskazówkowym siedzi wygięta rurka metalowa która pod wpływem ciśnienia nieco się prostuje. Zmiana położenia przenoszona jest trybikami na wskazówkę.
    W tym układzie wystarczy w którymś miejscu (wskazówka, trybiki) doczepić przesłonę albo klin szary i dwa światłowody; jeden jako oświetlacz a drugi odbiornik.
    Jako przetwornik ciśnienie/przesunięcie może też być mieszek i sprężyna.
  • Poziom 21  
    Witam
    Do AVO.Norbert
    Jeśli chciałbyś by ktoś w końcu podał rozwiązanie, które Cię zadowoli, musisz bardziej precyzyjnie określić zasadę działania tego urządzenia. Mówisz o pomiarze rezystancji, choć chciałbyś by sygnał był nieelektryczny, Jest to sprzeczne z prawem OHMA.
    Jeśli chciałbyś sygnalizować stan za zaworem spustowym, to raczej należałoby zastosować czujnik obecności cieczy, lub przepływu, a nie ciśnienia.
    A swoją drogą w zastosowaniach przemysłowych (np. przemyśle samochodowym, na stacjach benzynowych) stosuje się czujniki sprawdzające obecność, lub ciśnienie paliwa i są to urządzenia elektryczne.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    kol kavma ma rację , cała sprawa polega na zastosowaniu przetwornika posiadającego odpowiednie certyfikaty i dopuszczonego do pracy z danymi mediami w określonym środowisku pracy
    sama idea pomiarowa jest zawsze jednakowa , jednak dane przetworniki różnią się między sobą wykonaniem zależnym od warunków przeznaczenia i pracy , tak więc zastosuj przetworniki dopuszczone do pracy z paliwem w środowisku wybuchowym
  • Poziom 10  
    Dziękuje za zainteresowanie.
    Macie racje z tym sygnałem, źle się wyraziłem jeśli chodzi o sygnał nieeletryczny ;]

Zbadałem całą sytuację i okazuje się, iż mogą być urządzenia z sygnałem elektrycznym z tym, że jak wspomniał Kavma, muszą posiadać certyfikaty i atesty co najmniej ATEX i EX.
    To nie może być sygnalizator, musi być przetwornik ciśnienia.

Znalazłem inteligentny przetwornik ciśnienia APC-2000AL firmy Aplisens. Spełnia wszystkie wymagania iskrobezpieczne i przeciwwybuchowe. Jeśli mieliście z nic styczność to proszę o wszelkie opinie i uwagi.

Sygnałem wyjściowym tego przetwornika jest prąd w zakresie od 4 do 20mA, potrzebuję zamienić ten sygnał na napięcie w zakresie od 0-1V. Macie jakieś propozycje ???

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    AVO.Norbert napisał:
    Sygnałem wyjściowym tego przetwornika jest prąd w zakresie od 4 do 20mA, potrzebuję zamienić ten sygnał na napięcie w zakresie od 0-1V. Macie jakieś propozycje ???

Pozdrawiam.

Taki maly zakres ?? Masz z czujnika tor pomiarowy 4-20 i to powinno wystarczyc dolaczasz przetwornik i dzialasz. Czemu taki waski zakres. Jaka dokladnosc, jaka rozdzielczosc ??
  • Poziom 39  
    AVO.Norbert standardem w przemysłowych przetwornikach jest sygnał pętli prądowej 4-20mA , stosowany jest również 0-10V i rzadko 0-20mA
    wystarczy dobrać dedykowany miernik panelowy lub uniwersalny programowalny miernik, masz gotowy odczyt mierzonej wartości
    zawężanie wartości sygnału wyjściowego do 0-1V nie ma sensu tracisz na rozdzielczości pomiaru , można dokonywać pomiaru napięcia , mierząc spadek napięcia na dobranym rezystorze w pętli prądowej , ale jest to uwarunkowane parametrami wyjściowymi przetwornika dokładnie jego rezystancją obciążenia linii
  • Poziom 15  
    AVO.Norbert napisał:

Znalazłem inteligentny przetwornik ciśnienia APC-2000AL firmy Aplisens. Spełnia wszystkie wymagania iskrobezpieczne i przeciwwybuchowe. Jeśli mieliście z nic styczność to proszę o wszelkie opinie i uwagi.

Osobiście polecam, mamy ich sporo na zakładzie w różnym wykonaniu, bez zastrzeżeń, niektóre już ładnych parę lat śmigają - no i MADE IN POLAND. Mogą czasami występować przerwy w połączeniu przy komunikacji z komunikatorem rosemount275, ale przy rezystancji pętli ponad 500ohm (pętla 4-20mA) problem znika.