Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornik ciśnienia na sygnał nieelektryczny

21 Mar 2007 13:26 1978 14
 • Poziom 10  
  Witam.

  Poszukuję przetwornika ciśnienia, który potrafi przetworzyc ciśnienie na sygnał nieelektryczny.
  Czujnik nie może być zasilany jakimkolwiek napięciem eletrycznym.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 21  
  Witam
  Zabrzmi to zabawnie, ale tak na szybko to może być - GWIZDEK
  Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Siłownik (najprosciej strzykawka) :) jakie cisnienie jakies parametry i jak nieelektryczny to co ma byc na wyjsciu natezenie dzwieku przesuniecie najprosciej to jakis manometr.
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 10  
  Ciśnienie w przewodzie 5Bar.
  Najlepiej przetowrzyć to na rezystancje. Dlaczego nie eletryczny ?? Ponieważ zastosowanie będzie w warunkach podwyższonego zagrożenia wybuchem.

  Działanie całego systemu polegać ma na tym, aby po otwarciu zaworu, pod wpływem ciśnienia cieczy (5bar), nastąpiła zdalna sygnalizacja otwarcia zaworu.
 • Poziom 10  
  Bardzo ważne, czujnik nie może mieć zasilania elektrycznego.

  Czujnik umieszczony przy zaworze spustowym z paliwem, więc odpadają wszystkie czujniki, przetworniki do których należy przyłączyć napięcie.
 • Poziom 11  
  Więc nie przetwornik tylko sygnalizator? Jest - nie ma?
  Mieszek do komory podłaczonej do ciśnienia które trzeba zobaczyć że jest ( lub że go nie ma) a z mieszka kapilara (kapilarzysko) do drugiego mieszka, tam gdzie trzeba widzieć lub gdzie można juz prądem. W układzie ciecz i zbiornik wyrównawczy,jakieś zaworki, i równolegle do toru sygnalizacyjnego pomocnicza rurka serwisowa.
 • Poziom 28  
  W standardowym manometrze wskazówkowym siedzi wygięta rurka metalowa która pod wpływem ciśnienia nieco się prostuje. Zmiana położenia przenoszona jest trybikami na wskazówkę.
  W tym układzie wystarczy w którymś miejscu (wskazówka, trybiki) doczepić przesłonę albo klin szary i dwa światłowody; jeden jako oświetlacz a drugi odbiornik.
  Jako przetwornik ciśnienie/przesunięcie może też być mieszek i sprężyna.
 • Poziom 21  
  Witam
  Do AVO.Norbert
  Jeśli chciałbyś by ktoś w końcu podał rozwiązanie, które Cię zadowoli, musisz bardziej precyzyjnie określić zasadę działania tego urządzenia. Mówisz o pomiarze rezystancji, choć chciałbyś by sygnał był nieelektryczny, Jest to sprzeczne z prawem OHMA.
  Jeśli chciałbyś sygnalizować stan za zaworem spustowym, to raczej należałoby zastosować czujnik obecności cieczy, lub przepływu, a nie ciśnienia.
  A swoją drogą w zastosowaniach przemysłowych (np. przemyśle samochodowym, na stacjach benzynowych) stosuje się czujniki sprawdzające obecność, lub ciśnienie paliwa i są to urządzenia elektryczne.
  Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  kol kavma ma rację , cała sprawa polega na zastosowaniu przetwornika posiadającego odpowiednie certyfikaty i dopuszczonego do pracy z danymi mediami w określonym środowisku pracy
  sama idea pomiarowa jest zawsze jednakowa , jednak dane przetworniki różnią się między sobą wykonaniem zależnym od warunków przeznaczenia i pracy , tak więc zastosuj przetworniki dopuszczone do pracy z paliwem w środowisku wybuchowym
 • Poziom 10  
  Dziękuje za zainteresowanie.
  Macie racje z tym sygnałem, źle się wyraziłem jeśli chodzi o sygnał nieeletryczny ;]

  Zbadałem całą sytuację i okazuje się, iż mogą być urządzenia z sygnałem elektrycznym z tym, że jak wspomniał Kavma, muszą posiadać certyfikaty i atesty co najmniej ATEX i EX.
  To nie może być sygnalizator, musi być przetwornik ciśnienia.

  Znalazłem inteligentny przetwornik ciśnienia APC-2000AL firmy Aplisens. Spełnia wszystkie wymagania iskrobezpieczne i przeciwwybuchowe. Jeśli mieliście z nic styczność to proszę o wszelkie opinie i uwagi.

  Sygnałem wyjściowym tego przetwornika jest prąd w zakresie od 4 do 20mA, potrzebuję zamienić ten sygnał na napięcie w zakresie od 0-1V. Macie jakieś propozycje ???

  Pozdrawiam.
 • Poziom 29  
  AVO.Norbert napisał:
  Sygnałem wyjściowym tego przetwornika jest prąd w zakresie od 4 do 20mA, potrzebuję zamienić ten sygnał na napięcie w zakresie od 0-1V. Macie jakieś propozycje ???

  Pozdrawiam.


  Taki maly zakres ?? Masz z czujnika tor pomiarowy 4-20 i to powinno wystarczyc dolaczasz przetwornik i dzialasz. Czemu taki waski zakres. Jaka dokladnosc, jaka rozdzielczosc ??
 • Poziom 39  
  AVO.Norbert standardem w przemysłowych przetwornikach jest sygnał pętli prądowej 4-20mA , stosowany jest również 0-10V i rzadko 0-20mA
  wystarczy dobrać dedykowany miernik panelowy lub uniwersalny programowalny miernik, masz gotowy odczyt mierzonej wartości
  zawężanie wartości sygnału wyjściowego do 0-1V nie ma sensu tracisz na rozdzielczości pomiaru , można dokonywać pomiaru napięcia , mierząc spadek napięcia na dobranym rezystorze w pętli prądowej , ale jest to uwarunkowane parametrami wyjściowymi przetwornika dokładnie jego rezystancją obciążenia linii
 • Poziom 15  
  AVO.Norbert napisał:


  Znalazłem inteligentny przetwornik ciśnienia APC-2000AL firmy Aplisens. Spełnia wszystkie wymagania iskrobezpieczne i przeciwwybuchowe. Jeśli mieliście z nic styczność to proszę o wszelkie opinie i uwagi.  Osobiście polecam, mamy ich sporo na zakładzie w różnym wykonaniu, bez zastrzeżeń, niektóre już ładnych parę lat śmigają - no i MADE IN POLAND. Mogą czasami występować przerwy w połączeniu przy komunikacji z komunikatorem rosemount275, ale przy rezystancji pętli ponad 500ohm (pętla 4-20mA) problem znika.