Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr do RockfordFosgate T112

kivlov 22 Mar 2007 19:04 1489 26
  • #1 22 Mar 2007 19:04
    kivlov
    Poziom 26  

Mam subwoofer na głośniku samochodowym RockfordFosgate T112 http://www.rockfordfosgate.com/products/produ...ategories.asp?cat_id=4&locale=en_US&p_status=
    również parametry są podane na stronie producenta i jest problem bo nie posiadam filtra żadnego a mam to podłączone pod końcówkę DAP AUDIO Palladium 1200 i che filtr najlepiej PASYWNY bo nie che ingerować w wnętrze tej końcówki pomożecie mi a może jakiś schemat nie wiem a może jakiś gotowiec pod ten głośnik

http://www.rockfordfosgate.com/products/produ...ly_id=12&item_id=91837&locale=en_US&p_status= link do głośnika którego użytkuje

Wiem wiem, że to jest dział car audio ale mam takie pytanie ponieważ w innych działach nie mam żadnej odpowiedzi.
    zawsze używałem wzmaków samochodowych, ale ostatnio przesiadłem sie na ta końcówkę mocy i jest przerażająco potężna! nawet teraz ma podpięte pod nią phonocary titanum i y-line:) i gra bardzo milo w domu, a do auta szykuje przenieść te głośniki ale w przyszłości bo na razie nie ma co w tico robić większego zamieszania

Dziękuje z góry za podpowiedzi

0 26
  • #2 28 Mar 2007 16:01
    kivlov
    Poziom 26  

a dobre sa te standardowe filtry uniwersalne które sie sprzedają na allegro za 18zl ?

0
  • Pomocny post
    #3 28 Mar 2007 17:13
    ige
    Poziom 35  

hehe o filtrze pasywnym radze jak najszybciej zapomniec tylko filtr aktywny...zeby podlaczyc filtr aktywny niemusisz w zadnym stopniu ingerowac w wnetrze koncowki mocy wpinasz go do wejsc wygnalowych przeciez ;) poszukaj na elce jest pelno schematow takich filtrow,jak nieumiesz nieche ci sie to kup sobie gotowy od ALTRON-a na dwuch operacyjnych i po klopocie

0
  • Pomocny post
    #4 28 Mar 2007 18:14
    tony_tr
    Poziom 22  

Jedynym wyjściem jest ingerencja do wnętrza wzmacniacza i zamontowanie filtra dolno i górno przepustowego. Zobacz na www.diyaudio.pl Tam po prawej stranie jest zwykły filtr oraz i subsonic, który sie stosuje do porządnych zestawów. Ps kolega ma ta końcówke i faktycznie dobrze sie sprawuje.

0
  • #5 28 Mar 2007 19:12
    ige
    Poziom 35  

tony_tr w jakim celu chesz ingerowac we wnetrze koncowki mocy bo niebardzo rozumiem?wiesz na jakiej zasadzie dzialaja takie filtry?bo chyba nie dokonca,aktywny filtr wpina sie miedzy srodlo dziwieku a wzmacniacz wiec niewiem gdzie chcesz ingerowac?

0
  • #6 28 Mar 2007 21:31
    kivlov
    Poziom 26  

a jest jeden problem bo mam dwa kanały i na jednym jest subwoofer a na drugim kolumna a chiałbym filtr tylko na suba

jak dokłandie by to wyglądało wybaczcie że pytam a nie suzkam nie jestem u siebie teraz na necie ( bo u mnie nie dziala) i nie mam za bardzo czasu przesiadywac i innych i szperac

0
  • #7 29 Mar 2007 02:18
    ige
    Poziom 35  

nic nie szkodzi ze masz na jedym kanale,do filtra podlaczasz sygnal stereo tam masz sumator i podlaczasz pod wejscie kanalu na ktorym chcesz miec suba

0
  • #8 29 Mar 2007 08:13
    tony_tr
    Poziom 22  

Hmm chyba lepiej zmontować taki filtr w środku wzmacniacza, niż miałby leżeć na zewnątrz.... Trzeba zamontować filtr na jednym kanale,,..

0
  • Pomocny post
    #9 29 Mar 2007 13:27
    djlukas
    Poziom 27  

wejdz na allegro i wpisz: Aktywna zwrotnica SINUSLIVE lub filtr aktywny. tam bedziesz miał takie filtry tylko ze one potrzebują zasilacza rzędu 40V a ta zwrotnica sinuslive jest na 12V

0
  • #10 29 Mar 2007 14:25
    kivlov
    Poziom 26  

czyli kupić ten aktywny i da napięcie 12V (nie ma problemu mam zasilacz at cho do tego zrobi sie bądź kupi jakiś).
    Teraz jest tak kupuje to urządzonko i wpinam go w kabel który idzie z komputera do końcówki mocy tak? (czyli xlr - chinch męski, mam go rozciąć i wlutować przewody od tego filtru?)

0
  • Pomocny post
    #11 29 Mar 2007 14:31
    bbartasswlkp
    Poziom 31  

tak rozcinasz kabel co idzie z kompa do końcówy i wpinasz sie tym urządząkiem :D

0
  • #12 29 Mar 2007 14:44
    kivlov
    Poziom 26  

i to będzie już tyle nic więcej? i mam pytanko cyz ta zwrotnica jest dobra czy obsłuży mi mój subwoofer 600RMS?

0
  • #13 29 Mar 2007 21:23
    tony_tr
    Poziom 22  

Nie no kurcze o jakich wy zwrotnicach gadacie... To musi być najnormalniejszy w świecie FILTR AKTYWNY. Wejdź sobie na tą stronke: http://www.cartonaudio.com/_moduly.html
    Jest tam coś takiego jak: Moduł profesjonalnego filtra do subwoofera aktywnego SUB4 Ma nawet filtr subsoniczny, który byłby wskazany do twojego głośnika. Musisz tylko napisać do kolesia jakie ma cięcie. Do tego kupujesz małe trafko na 12v i masz filtr aktywny a nie jak piszecie jakieś zwrotnice. Jak coś to pisz na gg to cos doradze.

0
  • #14 29 Mar 2007 21:43
    bbartasswlkp
    Poziom 31  

jeśli chodzi o podłaćżenie kabli to tylko tyle Filtr do RockfordFosgate T112 a moc suba nie ma znaczenia bo zwrotnica zajmuje sie tylko sygnałem z kompa do wzmak i nie ma styczności z tymi dużymi mocami 600w

0
  • #15 29 Mar 2007 22:29
    kivlov
    Poziom 26  

czyli Tony ten co ty poleciłeś filtr to jak podłączyć tak samo jak ten co na allegro?

0
  • #16 29 Mar 2007 22:29
    ige
    Poziom 35  

toz przeciesz pisze o tym od poczatku ;)

0
  • #17 29 Mar 2007 22:35
    kivlov
    Poziom 26  

"Jest to przestrajalny filtr czwartego rzędu o nachyleniu charakterystyki w części opadającej wynoszącym 24dB / oktawę. Górna częstotliwość odcięcia jest płynnie regulowana w zakresie od 40Hz do 120Hz."

To jets o tym filtrze - bardzo mi się podoba to odcięcie

Dodano po 2 [minuty]:

"Moduł aktywnego filtra SUB4 wymaga zasilania napięciami symetrycznymi o wartości z przedziału od ±9VDC do ±15VDC"

Tak więc spokojnie mogę podłączyć go pod zasilacz komputerowy AT o wartości napięcia 12V

0
  • #18 29 Mar 2007 22:38
    ige
    Poziom 35  

zasilacz at sie nei nadaje bo bedzie sial zakluceniami,zbuduj prosty zasilacz na 12V

0
  • #19 29 Mar 2007 22:38
    kivlov
    Poziom 26  

czyli jeżeli zakupie ten filtr to podłącze sobie pod mój kabel xlr-chinch i będzie ładnie grało ?

0
  • #21 29 Mar 2007 22:44
    kivlov
    Poziom 26  

zakłócenia będzie emitował zasilacz? hmm dlaczego tak myślisz?

0
  • #22 29 Mar 2007 22:45
    ige
    Poziom 35  

ta bedzie gralo ;) czy ty czasem nie jestes pcmax z forum purepc? ;)

0
  • #23 29 Mar 2007 22:47
    bbartasswlkp
    Poziom 31  

to wtedy poprostu filtr bedzie odcinał górne pasmo czyli subik powienien grać o wiele lepiej bo skuoi sie tylko na basach a nie na całym syfie(czyli całym swoim paśme przenoszenia)= powinna duża poprawa co zaa tym idzie powinno lepiej grać

0
  • #24 29 Mar 2007 22:48
    kivlov
    Poziom 26  

ige: tak a skąd wiesz? (czy my nie rozmawialiśmy wczoraj o yakuzie hehe)

0
  • #25 29 Mar 2007 22:49
    ige
    Poziom 35  

pisalem do ciebie przed chwila na gg ale nie odpisales sorry za offtop ;)

0
  • #26 29 Mar 2007 22:51
    kivlov
    Poziom 26  

no ma ładnie grac a teraz jestem załamany bo mam dwie cewki i trzy kondensatory i bardzo mocno wytłumia ale także wytłumia i cały sub no ledwie słychać dlatego chce nowy filtr, a prędzej jechałem bez filtra to grało głośno hoho, ale całym pasmem i troszkę szkoda głośnika i to nie jest ten efekt wiec bardzo sie napalam na ten filtr

Dodano po 25 [sekundy]:

nic nie dostałem zdanej wiadomości

0
  • #27 30 Mar 2007 09:17
    kivlov
    Poziom 26  

nie będę tworzył nowego tematu może tu ktoś odpowie: czy wie ktoś może gdzie dostane taki głośnik jaki użytkuje aktualnie bo chciałbym dwa czyli RockfordFosgate T112

0