Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CA10 telefonownie na komórkę. Jak ustawić?

23 Mar 2007 19:14 2661 26
  • Poziom 15  
    jak najlepiej ustawić ca 10 zeby dzwonila na komorke i jakims pikaniem dala znać o alrmie chodzi mi o ustawienia typu
    format transmisji itp najlepiej jakby ktos umiescil bacupa z dloada 10 z tymi ustawieniami
    bylbym bardzo wdzieczny
    ps to nie lenistwo tylko zanim to ustawie to mi majatek na polaczenia na kom zerzre
  • Poziom 15  
    ale jesli nichcer syntezera
  • Poziom 20  
    To programujesz powiadomienie jak dla syntezera ale syntezera nie podłączasz - będziesz miał ciszę jak zadzwoni
  • Poziom 15  
    ale nie oto mi chodzi mialek kiedys centralke PENTA i tam dalo sie ja tak zaprogramowac ze wydawala rozne dziwieki pikania
    Mysle ze i tu sie da to tak zaprogramowac
    Pewnie zaraz ktos napisze pokombinuj ale ktoś kto zna cany połączen z tp-sa to wie ze zabawy z dzwoniniem na komorke slono kosztuja
  • Poziom 17  
    Wojtek kup tą syntezę za 7 dych to zaoszczędzisz na połączeniach bo zabawa z monitoringiem wyniesie cię dużo drożej (cena połączenia)x16
  • Poziom 12  
    Witam. W CA10 tak się nie da tak jak w PENCIE czy ROKONECIE. W tamtych centralach ta funkcja nazywa się FALLOW ME (nie wiem czy dobrze napisałem). CA10 takiej funkcji nie posiada i od tego jest syntezer. Bez syntezera będzie cisza w telefonie. Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Bładzą koledzy.
    Programuj tak jakby miała pracowac z ochroną, tzn nie telefonowanie ale monitoring.
    Nr telefonów wpisujesz dla stacji, format transmisji, zaznaczasz zdarzenia itd, cała procedurka.
    Ale lepiej dać za syntezer

Masz ćwierkanie i pikanie i jak to sobie nazwiesz.
  • Poziom 18  
    Dokładnie tak w instrukcji do CA-5 jest to opisane jak ustawić powiadamianie niby pod monitoring a na telefon ale jest to obejście normalnych zasad więc są pewne minusy tego np.czasami wyświetli błąd komunikacji ze stacją monitorującą,gdy nikt nie odbierze wydzwania 16 razy / o ile się nie mylę/na te numery no i wpiszesz tylko 2 numery.
  • Poziom 22  
    Prawie tak
    tylko żeby niebyło tego problemu wywalasz wszelkie testy stacji
  • Poziom 18  
    Jeśli nikt nie odbierze to i tak wywali błąd.
  • Poziom 20  
    Obawiam się że to nie jest dobre rozwiązanie z programowaniem jak pod SMA:
    - jak się nie dodzwoni to wywali błąd
    - jak się dodzwoni ale nie dostanie potwierdzenia (a SMA potwierdzić musi, ty tego raczej nie wygwizdasz do słuchawki żeby CA zrozumiała) to też będzie dzwonić ponownie i w końcu i tak wywali błąd.
    - skoro ma powiadamiać o alarmie tylko to IMHO lepiej oprogramować jak dla syntezera (ale bez podpinania go). Skoro zadzwoni na komórkę i zidentyfikuje się numerem to wystarczy aby zakminić o co chodzi, a przynajmniej jak odbierzesz to nie będzie dzwonić więcej. Skoro Ci na kosztach zależy to jest to naprawdę najlepsze rozwiązanie - brak pikania przeżyjesz
  • Poziom 22  
    Jeżeli wyłączysz testy niema tego problemu.
  • Poziom 18  
    Centurion Alarmy a sprawdzałeś to bo ja w Ca -10 nie sprawdzałem ale w Ca-5 wiem na 100% że jak nie odbierzesz to masz błąd komunikacji.Andrzej Stachurski pisze dokładnie jak jest.
  • Poziom 12  
    Centurion Alarmy może mieć rację jeżeli włączymy funkcję w opcjach "bez testu odebrania telefonu". W CA5 możemy wybrać format Ademco slow bez potwierdzeń i wtedy usterki nie będzie.
  • Poziom 20  
    O ile wiem to Ademco Slow wymaga do poprawnej komunikacji sygnałów handshake 1400Hz i kissoff 1400Hz.

Poza tym za instrukcją: opcja "Bez testu odebrania telefonu" - opcja pozwala na wyłączenie testu odebrania telefonu. Przy powiadamianiu głosowym komunikat będzie wysyłany po 15 sekundach od zakończenia wybierania numeru telefonu. Gdy wybierany był numer telefonu stacji monitorującej lub numer centrali pagerów, wyłączenie testu odebrania powoduje pominięcie testów sygnału zajętości i sygnałów specjalnych central telefonicznych a test zgłoszenia się stacji monitorującej lub centrali pagera będą wykonane.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    I tu jest problem bazowalem na pencie i wkuzalem sie ze mam cisze w telefonie a tu sie okazuje ze tak sie nieda to juz jest cenna informacja

Druga sprawa to czy jak ustawie powiadamianie np jak do syntezera a go nie podlacze to centralka po odebraniu zadzwoni tylko raz czy wiele razy.
    teraz ustawilem to tak

monitorowanie
    bez testu sygnalu centrali tel
    bez testu odebrania telefonu
    ale centrala nawet jak odbiore to dzwoni ciagle
  • Poziom 12  
    Jeżeli chodzi o powiadomienie dla syntezera to można ustawić ilość kolejek. jeżeli ustawisz 1 to centrala zadzwoni tylko raz na każdy ustawiony numer bez względu na to czy odbierzesz czy też nie. Przy opcji monitoring centrala (jeżeli nie dostanie potwierdzenia od stacji o otrzymaniu przez nią wysłanych zdarzeń) dzwoni 16 razy (na każdą stację) potem ma 30 min. przerwy i znowu 16 razy i tak w kółko do czasu,aż wyrzuci z siebie wszystkie informacje. Można zaznaczyć opcję "zawieszanie monitorowania" wtedy dzwoni tylko 16 razy.
  • Poziom 15  
    juz wiem dzieki zarz przetestuje to
  • Poziom 20  
    Okaże się że za chwilę centrala nastuka ci połączeń na koszt nowego syntezera, a że dzwoni tyle razy to tego nie wyłączysz centrala po wybraniu numeru z monitoringu czeka aż baza odpowie czy odebrała zgłoszenie, chyba że któryś protokół tego nie posiada ale wątpie, kup syntezer i jak już tak bardzo chcesz to nagraj sobie na niego pikanie :D
  • Poziom 15  
    masz poczucie humoru joy
  • Poziom 15  
    jest jednak sposób na pikanie po numerku dluga pauza i potem dtmf
  • Poziom 15  
    wpisuje numer telefonu potem długą pauze czyli F a poniej kombinacja cyferek najlepiej tak skonstrułowana aby dało się rozróżnić z której strefy jest alarm
    to taki półsrodek to pikanie ale chyba lepszy niż cisza w słuchawce
  • Poziom 22  
    Ale chłopaki komplikujecie.
    Najpierw ustawiacie powiadamianie. Wpisujecie numer gdzie ma zadzwonić.
    Potem ustawiacie sposób sygnalizacji, zamiast syntezera (np SM2) wstawiacie PAGER ( np. POLPAGER albo METROBEEP - dokładnie nie pamiętam )
    Poniżej wpisujecie kupe znakó ( w miejsce wysłania tekstu np: dododododododododododododododod )
    I już.
    Jak alarm zadzwoni i gość odbierze to usłyszy pikanie DTMF-u.
    I nie będzie błędu, problemów i innych cudów.
    Mase tego tak zaprogramowałem
    I to by było na tyle.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    no tak ale pikanie wtedy bedzie chaotyczne a tak jak ustawisz sobie po pauzie naprzyklad dla strefy 1 2 jedynki a np dla 2 4 jedynki to jestes wstanie mniej wiecej zczaić o co idzie chyba ze i w przypadku pejgera tez beda to wysylane dtmf znaki ktore da sie zidentyfikowac na slóch
  • Poziom 22  
    Ale w ca10 zastosowanie SM-2 niewiele zmieni
    Poprostu po zadzwonieniu odtworzy komunikat nagrany wcześniej bez podziału na akcje.