Witam
Jakie napięcie idzie portem USB, np. jak chciałbym podłączyć diode dotego przez przedłużke USB.
Pozdrawiam
Jakie napięcie idzie portem USB, np. jak chciałbym podłączyć diode dotego przez przedłużke USB.
Pozdrawiam
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tam_TERMINATOR_ napisał:Usb idzie 5V i max obciążliwość to 500mA
Źródło : głowa i http://pl.wikipedia.org/wiki/USB
____________________________________________
Gogle nie gryzie
Dn'tSLn napisał:Po 5V chodziła mi 1 dioda bez oporników... a to dziwne, bo pod zasilaczem od razu by sie spaliła.
USB jest dobre do brania prądu, ale o wiele bardziej polecam zasilacz i jakąś wtyczkę (żeby komputer nie był na "smyczy") - osobiście mam na wtyczce od słuchawek.
Pozdrawiam
Łukasz39 napisał:Dn'tSLn napisał:Po 5V chodziła mi 1 dioda bez oporników... a to dziwne, bo pod zasilaczem od razu by sie spaliła.
USB jest dobre do brania prądu, ale o wiele bardziej polecam zasilacz i jakąś wtyczkę (żeby komputer nie był na "smyczy") - osobiście mam na wtyczce od słuchawek.
Pozdrawiam
Witam![]()
Samą diadę bym nie podłączyłnie jestem głupi.
No to pod wyjście słuchawkowe lepiej podłączyć jakas dioda![]()
![]()
![]()
I jakie napięcie tam idzie![]()
![]()
![]()
Łukasz39 napisał:Dn'tSLn napisał:Po 5V chodziła mi 1 dioda bez oporników... a to dziwne, bo pod zasilaczem od razu by sie spaliła.
USB jest dobre do brania prądu, ale o wiele bardziej polecam zasilacz i jakąś wtyczkę (żeby komputer nie był na "smyczy") - osobiście mam na wtyczce od słuchawek.
Pozdrawiam
Witam![]()
Samą diadę bym nie podłączyłnie jestem głupi.
No to pod wyjście słuchawkowe lepiej podłączyć jakas dioda![]()
![]()
![]()
I jakie napięcie tam idzie![]()
![]()
![]()
Pozdrawiam
)
Dn'tSLn napisał:Łukasz39 napisał:Dn'tSLn napisał:Po 5V chodziła mi 1 dioda bez oporników... a to dziwne, bo pod zasilaczem od razu by sie spaliła.
USB jest dobre do brania prądu, ale o wiele bardziej polecam zasilacz i jakąś wtyczkę (żeby komputer nie był na "smyczy") - osobiście mam na wtyczce od słuchawek.
Pozdrawiam
Witam![]()
Samą diadę bym nie podłączyłnie jestem głupi.
No to pod wyjście słuchawkowe lepiej podłączyć jakas dioda![]()
![]()
![]()
I jakie napięcie tam idzie![]()
![]()
![]()
Chyba się nie rozumiemy:D
Człowieku, ciągniesz z zasilacza (np z złącza MOLEX) kabel do swoich diod rozumiesz. Ale żeby komputer nie był "na smyczy" to jak wspomniałem wcześniej dajesz jakieś złącze na wyjściu - by można było odłączyć w każdej chwili cały sznur kabla i diod...
Co do USB, jak podłączałem 2 diody, albo 1 z opornikiem to w cale nie chodziło... normalnie dioda na te 3V śmigała na tym USB - i to nie całą mocą. Dlatego polecam odciągnięcie od zasilacza kabelka na zewnątrz obudowy.
Przepraszam, że Temat napisałem w :
-Na wesoło HydePark
Napisałem ją tu bo nie wiedziałem gdzie a takie proste pytania mogą ułatwić życie