Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson C45 po wymianie tuszy

inp 27 Mar 2007 18:21 1560 5
  • #1 27 Mar 2007 18:21
    inp
    Poziom 20  

Witam. Drukarka pracowała normalnie do chwili wykończenia tuszu. Z chwila braku tuszu została odstawiona na około pół roku. Obecnie załadowałem nowe tusze i niestety nie drukuje, brak jakiegokolwiek komunikatu o tym, że nie drukuje. Przy próbie dodania kilku kolorów pojawił sie niebieski. Osobiscie przypuszczam, że powodem jest jej zaschniecie. Jak mozna ja przeczyścic. Prosze o porade. Pozdrawiam

• #2 27 Mar 2007 18:30
    konmaj
    Spec od drukarek

Wiele razy pisano na Elektrodzie o czyszczeniu głowic w drukarkach Epson. Ja osobiście używam sposobu "strzykawka + gumowy wężyk + płyn udrażniający".

• #3 27 Mar 2007 18:31
    allsiolek
    Poziom 13  

Po odklejeniu foli zabezpieczającej kardridż zaleca się użycie drukarki (wydrukowanie strony paieru) przynajmniej raz w miesiącu. Po pół roku nieużytkowania tusz miał prawo zaschnać. Jeśli kardridż nie był wczesniej dopełniany to jest szansa na odratowanie. Są specjalne preparaty do udrożniania kardridżów. wstrzykuje sie go jak tusz, a następnie trzeba za pomocą strzykawki "wyssać" cała zawartość i napełnic od nowa kardridz. Słyszałem również że moze pomóc opłukanie kardridża z zewnatrz gorąca woda a następnie oproznienie pojemnika, ale nigdy nie próbowałem tego robić i nie daje żadne gwarancji że pojemnik nie ulegnie uszkodzeniu... istnieje jescze możlwiść oddania pojemnika do punktu w ktorym zajmuja się regeneracją kardridżów.
    Pozdrawiam

• #4 27 Mar 2007 18:44
    inp
    Poziom 20  

Moze zle napisałem, nie nowe tusze, a nowe kardridże i tak się zachowuje.

• #5 27 Mar 2007 18:57
    allsiolek
    Poziom 13  

A styki przy koszyku na pojemniki z tuszem są czyste?

• #6 27 Mar 2007 22:11
    inp
    Poziom 20  

Z tego co widze nie ma tam tuszu czy innych zanieczyszczen. Drukarka pracowała bez problemu do końca, myślę, że cos zaschło tylko gdzie?

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

Czy moze ktos mi coś doradzić w tym temacie, bo nie wiem co robic? To, że jest zaschnieta to wydaje mi się oczywiste, ale gdzie ją czyscic?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo