Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta EP 2030 zacina papier

xBenek 28 Mar 2007 01:01 1305 4
  • #1 28 Mar 2007 01:01
    xBenek
    Poziom 9  

Witam.

Tak jak w tytule, jestem serwisantem Nashuateca/Ricoha, więc mogę się zrewanżować w ten sam sposób za pomoc z Minoltą.
    Pracowałem w Polsce jako serwisant przez ok. 2,5 roku, serwisowaliśmy robiliśmy rózne marki, ale Minoltę bardzo rzadko. Obecnie pracuję 2 lata w Anglii i serwisuję tylko pokrewne Ricoha. Wpadła mi ostatnio w ręce Minolta EP 2030 z bardzo małym przebiegiem - 30k i w idealnym stanie. Mam z nią jednak dziwny kłopot.
    Pierwsza kaseta jest uniwersalna, druga opisana jako A4 (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Z drugiej kasety wszystko śmiga bez problemu, za to z pierwszej cały czas zacina. Jeśli próbuję zrobić jedną kopię, to pobiera z szuflady, dochodzi do połowy i następnie zapala się diodka podajnika ręcznego na pulpicie, ale pobiera znowu z szuflady (mimo, że powinna zrobić tylko jedną kopię) i zaraz się zacina (druga kartka zostaje na registracji, a pierwsza w piecu lub czasami pierwsza wychodzi, druga staje na pasach transportu, a trzecia przed registracją). Jeśli wybiorę 4 kopie, to rolki zaczynają się chyba cały czas obracać, bo pobiera jedną kartkę za drugą i się oczywiście zacina.
    Nic z tego nie rozumię. Próbowałem już włożyć inny papier (A4R lub A3), myślałem, że może wyświetla poprawnie, ale ma jakieś inne ustawienie papieru w menu, ale było to samo. Wymontowałem calutki układ poboru papieru, czyściłem i zamieniałem sprzęgła miejscami, a nawet miałem cały ten układ z innej kopiary i było to samo (zauważyłem, że ta druga ma ten sam problem i to chyba z obu kaset, ale nie miałem czasu jej dokładnie potestować). Czyściłem sprzęgła te rozbieralne, w dużej białem zębatce; podejrzewałem nawet sprzęgło elektromagnetyczne, które puszcza w ruch tą białą zębatkę, ale w życiu takiego nie wymieniałem, wydaje mi się, że w nim nie ma co się zepsuć. Zgłupiałem już zupełnie. Nie mam serwisówki do Minolty, może to jakieś głupie ustawienie? Ma ktoś pomysła?

Pozdrawiam
    Benek

Moderowany przez kosmita:

Zmieniłem temat
    Wpis dokonany w dniu: 202007-03-28 o godzinie: 09:59

• #2 28 Mar 2007 07:33
    matt26
    Poziom 14  

miałem coś takiego samego.. dobrze czujesz nosem sprawę :) ten elektrom,agnes jest temu winien. Jest tam taka gąbeczka neutralizująca stuknięcie zapadki. Zobacz czy przypadkiem się nie klei do niej zapadka, ewentualnie podszlifuj delikatnie miejsca osadzenia tej zapadki w obudowie elektromagnesu. Mnie się kiedyś udalo to zrobić, naklejając taśmę klejąca na gąbeczkę, ale ostatnio problem po roku wrócił, więc byłem w kropce.. Na razie po dokładnym wyczyszczeniu i podszlifowaniu ww wymienionych miejsc efekt znikł. ale czy pomogło na dłużej to się okaże :) Po prostu nie łapie tego ząbka na sprzęgiełku obracającym rolkami, a kopiuje non stop bo myśli że z bocznego ktoś jej kartkę podaje :) Jak się uda to napisz co pomogło . Pozdrawiam i powodzenia!

ps: pamietaj żeby w temacie jasno sprecyzować problem i model kopiarki, bo Kosmita na pewno Ci tyłek przetrzepie :P

• #3 28 Mar 2007 08:05
    serwek
    Poziom 25  

Witaj "xBenek"
    Tu masz Stary dokumentację do Minolta EP-2080. Są podobne

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic127619-60.html

Daję Ci od siebie parę punkcików na dobry początek, do wykorzystania. :)

( sprawdź jeszcze czujniki transportu i przejścia.)
    Na priva wysłałem Ci info.
    Możliwe że coś Ci pomoże w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam :D

• #4 18 Kwi 2007 23:05
    s_o_k_r_a_t_e_s
    Poziom 10  

Sprawdz wszystkie czujniki przejścia papieru lubią sie psuć zwłaszcza w tego typu maszynach. Jeśli staje przed bębnem może sam bęben zacinać

Pozdro

• #5 19 Kwi 2007 13:18
    kamailro
    Poziom 12  

masz problem z elektromagnesem pierwszej kaset niestety czyszczenie nie pomaga trzeba go wymienić mailem już kilka takich przypadków

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME