Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Alpine 4 x 45 + najlepsze z tanich sprzętów

misieek8 31 Mar 2007 23:03 3696 25
  • #1 31 Mar 2007 23:03
    misieek8
    Poziom 11  

Posiadam takie radio jak w tytule i w związku z tym prosze o rade jakie głośniki mam do niego kupić bo obecne sa za słabe:/ chodzi mi o głośniki do tyłu tak gdzies w cenie do 70 zł za sztuke:) wiem że to tanio ale jeśli znacie coś co dobrze gra to byłbym wdzięczny:) pozdro

0 25
  • #2 01 Kwi 2007 09:53
    crazy_88
    Poziom 42  

Kup komplet dwudrożnych phonocarów lub pioneery z serii ts

0
  • #3 01 Kwi 2007 10:48
    misieek8
    Poziom 11  

A i mam jeszcze takie pytanie:) Czy jeżeli posaidam radio 4 x 45 to czy głośniki muszą byś o mocy minimalnie 45 9 tak jak w przypadku zestawu domowego)??

Dodano po 14 [minuty]:

sorx troche niezrozumiale napisałem:) Otóż jak mam zestaw domowy i wzmacniacz diory 2 x 40 watt to obie kolumny podpięte do tego musze mieć o mocy conajmniej 40 watt zęby sie nie spaliły. Czy jeżeli mam radio samochodowe alpine 4 x 45 to czy każdy głośnik podpięty do niego musi być o mocy 45 w conajmniej??

0
  • #4 01 Kwi 2007 12:17
    slavwek.ie
    Poziom 34  

radio samochodowe jest w stanie wygenerować 18W rms, to co piszą na panelu to pobożne życzenia.
    Jeśli chcesz podpiąć głośniki pod samo radio to nie powinny one mieć więcej niż 50W rms, bo będą zniekształcały na niskim poziomie głośności.
    crazy_88 dobrze radzi, szukaj Phonocarów Y-line z tweeterami, pod radiem dobrze zagrają.
    pzdr

0
  • #5 01 Kwi 2007 13:52
    misieek8
    Poziom 11  

To czy takie głośniki do tyłu podejda i będa fajnie graly http://allegro.pl/item177160240_pioneer_glosniki_ts_g1349_pol_instr_i_gwar_k_ce.html lub ewentualnie te http://allegro.pl/item177167730_phonocar_y_line_165_mm_kultowa_seria_2_way.html . Narazie to do tyłu potrzebuje głosniki:) Te co pokazałem wystarcza czy może kupić ten sam model ale z większa mocą??

Moderowany przez Kwaczor:

Nie zamieszczamy linków do stron przedawniających się

0
  • #6 01 Kwi 2007 18:02
    slavwek.ie
    Poziom 34  

jeśli do tyłu to współosiowe mogą być

0
  • #7 01 Kwi 2007 18:08
    ige
    Poziom 35  

po co ci glosniki do tylu co masz z przodu?

0
  • #8 01 Kwi 2007 19:02
    misieek8
    Poziom 11  

no ja mam i z przodu i z tyłu orginalne głośniki do lanosa i to trochu za mało:)

0
  • #10 01 Kwi 2007 23:11
    misieek8
    Poziom 11  

Czyli jak wywnioskowałem to najlepiej by było jakbym kupił do przodu dwa głośniki plus wzmacniacz plus sub:) to czy może być taki zestaw : na przód phonocar + wzmacniacz (do 150 zł) + sub do 150 zł?? jaki polecacie wzmacniacz i sub??

0
  • #11 02 Kwi 2007 07:15
    crazy_88
    Poziom 42  

soling sl 210 + magnat xprees jeśli chodzi o niskie tony:)

0
  • #12 02 Kwi 2007 14:46
    misieek8
    Poziom 11  

Qrde tylko z tyłu jest strasznie mało miejsca na te głośniki w lanosie:/ a jesli bym chciał wzmacniacz + tube o czy dało by sie te pozostałe głośniki(te przednie i tylnie od lanosa) podpiąć pod ten wzmacniacz?

0
  • #13 02 Kwi 2007 16:06
    ige
    Poziom 35  

musial bys miec wzmacniacz cztero kanalowy,"tuba" to porazka i zajmuje tyle samo miejsca,lepiej zbuduj skrzynie na dobrym 8-10''calowym glosniku...jesli neimasz duzo kasy to crazy dobrze ci radzi magnat xpres sie nada,pomyslal bym jednak najpierw o doinwestowaniu przodu

0
  • #14 02 Kwi 2007 16:09
    misieek8
    Poziom 11  

Czyli do przodzodu to bym musiał chyba ściągać tapicerke z drzwi bo nie da sie w moim lanosie chyba inaczej dostać do głośników:/ a do przodu beda dobre dwa Phonocary y-line??

0
  • #15 02 Kwi 2007 16:55
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

ktoś już dał ci linka do instalacji w lajanosie!!
    tam masz wszystko w miarę wyjaśnione!!

0
  • #16 03 Kwi 2007 08:22
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Fabrycznych głośników z lanosa nie podłączaj pod wzmacniacz bo skrócisz ich marny zywot, niestety nie da się wymienić głośników bez ściągania tapicerki (nie wspomne o wygłuszaniu), Pytasz czy Phonocar Y-line to dobre głośniki - za tą cenę TAK.

0
  • #17 03 Kwi 2007 12:20
    MichalB1973
    Poziom 10  

misieek8 napisał:
    Czyli do przodzodu to bym musiał chyba ściągać tapicerke z drzwi bo nie da sie w moim lanosie chyba inaczej dostać do głośników:/ a do przodu beda dobre dwa Phonocary y-line??

Żeby zdjąć tapicerkę z drzwi Lanosa wystarczy odkręcić 4 wkręty i pociągnąć za tapicerkę, żeby zaczepy (kołki) puściły.
    Jeśli nie masz "elektrycznych szyb" to musisz jeszcze zdjąć zawleczkę trzymającą korbkę od opuszczania szyb znajdującą się pomiędzy korbką i jej plastikową podkładką.
    Ja mam Phonocary Y-Line z tweeterami Phonocar i uważam, że za taką kasę to grają rewelacyjnie.
    Pamiętaj jednak, że bez dystansów ich nie zamontujesz.
    Pozdrawiam.

0
  • #18 04 Kwi 2007 16:40
    misieek8
    Poziom 11  

Michal a co zrobiłeś z głośnikami z tyłu?? bo ja nie wiem jaki masz model lanosa ale ja tam mam bardzo mało miesca na głośniki i nie wiem co zrobić:/

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

I oprócz tego mam jeszcze jedno pytanie. Czy dobrze będzie chodzić wzmacniacz ze skrzynia basową Solinga a z przodu te dwa głośniki orginalne od lanosa zasilane radiem?? czy nie bedzie opóźnionego dzwięku??

0
  • #19 06 Kwi 2007 17:47
    MichalB1973
    Poziom 10  

misieek8 napisał:
    Michal a co zrobiłeś z głośnikami z tyłu?? bo ja nie wiem jaki masz model lanosa ale ja tam mam bardzo mało miesca na głośniki i nie wiem co zrobić:/

Mam sedana. Głośniki z tyłu narazie zostały "oryginalne Daewoo" ale nie wiem czy ich wogóle nie odłączę -ponoć wtedy jest lepszy efekt przedniej sceny dźwiękowej.
    Co do suba, wzmacniaczy itp. niestety Ci nie pomogę bo nie miałem z tym jeszcze nic do czynienia. Może kiedyś... jak trochę się dorobię :D

Pozdrawiam. Michał.

0
  • #20 06 Kwi 2007 23:13
    misieek8
    Poziom 11  

to ja chyba zrobie podobnie do Ciebie i na przodzie wytłumie drzwi i zamontuje phoncary y-line:) ale z tyłęm musze coś zrobić bo mi strasznie pierdza głośniki i poważnie zastanawaim sie nad takimi dwoma mini kolumienkami BOSCHMANN PR3700 . Sa na allegro a mysle że sie pozbede tego uciążliwego pierdzenia:) Dużo osób mi radzi zrobić dobry przód ale nie wiem czy nie lepiej będzie dobry przód + nienajgorzej grający tył niż sam dobrze grający przód:)

0
  • #21 07 Kwi 2007 15:55
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

a skąd wiesz że nienajgorzej "grający" tył:?:
    przód i jeszcze raz przód!!
    tylko

0
  • #22 07 Kwi 2007 18:07
    misieek8
    Poziom 11  

No coraz bardziej sie przekonuje żeby zrobić sam przód:) Z tym że czy te phoncary y-line będa w stanie wygenerować też dobry bas czy będe musiał jesezcze suba dokupować??

Dodano po 3 [minuty]:

i czy konieczna jest wymiana kabli bo o ile drzwi dam rade wygłuszyć to z kablami sobie nie poradze:)

0
  • #23 07 Kwi 2007 18:43
    crazy_88
    Poziom 42  

Te phonocary nie dadzą ci jakiegoś super mocnego kopa musisz mnieć do tego suba a co do przodu to może lepiej dozbierać do 230 zł i kupić helixy? które już troche dają czuć żę są.

0
  • #24 07 Kwi 2007 20:08
    misieek8
    Poziom 11  

ja nie chce znowu jakiegoś efektu co ,,zatrzęsie nerami" tylko czystego dzwięku i w miare głośnego gdzie słychać czysty bass:) MichałB sobie chwali bardzo te głośniki więc chyba sie skusze:)

0
  • #25 07 Kwi 2007 22:41
    MichalB1973
    Poziom 10  

Słyszałem, że helixy są lepsze od Phonocarów, ale ja na swoje Y-Line nie narzekam :D
    Pod dobrym radiem grają ładnie. Może jak się dorobię to zainwestuję w jakiegoś suba, ale uważam, że i bez niego jest OK.

Pozdrawiam. Michał.

0
  • #26 08 Kwi 2007 00:31
    trance997
    Poziom 14  

misiek...śledzę temat i widzę,że za dużo kombinujesz...wiem,że chcesz się dowiedzieć dużo rzeczy ale zadajesz wiele zbędnych pytań...

wiadomo, najważniejszy przód (może być pod radiem-Phonocary lub helixy i będzie dobrze) na tył skrzynkę i do tego wzmacniacz zasilający samego suba i co za problem??

na przód weź Phonocary jak nie masz kasy...
    a tylną scenę z zestawu zaproponowanego przez "crazy" i będzie ok...

osobiście na przód dałbym helixy to by Ci wystarczyło na pewno na dłużej...ale to koszta większe, więc zostańmy przy Phonocarach...proste??

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów