Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicja - miganie kontrolki

Nemo 03 Oct 2003 20:30 10516 13
    Nemo
    Level 31  
    Chodzi o kontrolkę w kolorze czerwonym, kółeczko z wykrzyknikiem w środku a obok kółeczka coś, co wygląda jak małe łuki współśrodkowe z tym kółeczkiem. Kontrolka jest pod zegarami bardziej po lewej stronie od kontrolki hamulca ręcznego. Do czego służy? Samochód dziwnie się prowadzi, nienaturalnie, czy to może od tego?
    Pozdrawiam.
    CKsrv
    Level 32  
    Masz cos z hamulcami nie tak - był ABS?
    Nemo
    Level 31  
    Ten samochód nie ma ABS'u. To model sprzed 4 lat. A nie może to być związane z tarciem klocków o tarczę? Przednie tarcze były gorące po kilkunastu minutach spokojnej jazdy.
    Pozdrawiam.
    jaco77
    Level 16  
    Jest ot kontrolka poziomu plynu hamulcowego!

jezeli Ci świeci lub migocze to masz za niski poziom plynu hamulcowego w ukladzie i zle hamuje i stad te objawy o ktorych piszesz.
    Leman
    Level 11  
    Masz klocki hamulcowe w których są"czujniki" zużycia. Kontrolka ta sygnalizuje, ze kończą się okładziny klocków.
    jaco77
    Level 16  
    w Felicji nie ma czujek odnośnie grubosci klockow.
    Nemo
    Level 31  
    Płyn jest w porządku. Tak myślałem, że to hamulce, więc sprawdziłem poziom płynu. Jest tyle, ile trzeba, a nawet nieco więcej. A z tymi klockami to coś jest nie tak. Już kiedyś były problemy z jakimiś sprężynami, może teraz znów się to powtórzyło. Tu już moje umiejętności się kończą. Zobaczymy, co powie fachowiec. Jutro samochód jedzie do mechanika.
    Pozdrawiam.
    Gustavo
    Level 18  
    Nemo wrote:
    Chodzi o kontrolkę w kolorze czerwonym, kółeczko z wykrzyknikiem w środku a obok kółeczka coś, co wygląda jak małe łuki współśrodkowe z tym kółeczkiem. Kontrolka jest pod zegarami bardziej po lewej stronie od kontrolki hamulca ręcznego. Do czego służy? Samochód dziwnie się prowadzi, nienaturalnie, czy to może od tego?
    Pozdrawiam.

może zapytaj na skoda.autokacik.pl , tam wszystko wiedzą :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    macrus
    Level 17  
    Jeżeli grzeją się mocno tarcze nawet przy spokojnej jeździe to może się okazać że masz coś nie tak z układem hamulcowym np. jest zapowietrzony.Musiałbyś podjechać do jakiegoś serwisu.A jaki jest pedał hamulca i rośnie jak kilka razy naciśniesz,czy jest cały czas taki sam?sprawdź to jeżeli rośnie to może być zapowitrzony.
    Nemo
    Level 31  
    Macher powiedział:
    Klocki są już prawie zużyte (około 2mm grubości) no i podczas hamowania trzeba dużo płynu, aby je ścisnąć. Poziom płynu w zbiorniczku opada i dlatego kontrolka. Takie było tłumaczenie.
    Niezbyt mnie to przekonało, ale nie jestem mechanikiem, a samochód nie mój.
    Zapowietrzony nie jest. Do od razu dałoby się wykryć.
    Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
    stefano11
    Level 21  
    Sluchaj masz poprostu uszkodzony czujnik poziomu plunu hamulcowego musisz go wymienic. Mialem juz podobny przypadek 8)
    psenny
    Level 14  
    A może by tak odłączyć czujnik poziomu płynu na jakiś czas, jak przestanie migać to wszystko będzie już jasne, a jak nie to przyczyną będą zapewne klocki hamulcowe a dokładniej ich zużycie.
    Nemo
    Level 31  
    Oki. Samochód znów jest pod opieką właścicielki. To już nie mój problem. Niedługo trafi na dłuższą kurację do warsztatu i zasugerujemy mechanikowi szczególną uwagę na czujnik poziomu płynu.
    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    elezibi
    Level 17  
    miałem cos podobnego
    czujnik poziomu "zawieszał się"

zibi