logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki gramofon do 300-400 PLN? Wybór firmy i wkładki do różnych gatunków muzyki

boas43 01 Kwi 2007 20:50 2753 3
REKLAMA
  • #1 3742392
    boas43
    Poziom 12  
    Posty: 41
    Ocena: 12
    Witam.Proszę o poradę doświadczonych użytkowników forum w moim problemie.Mam zamiar kupić gramofon do słuchania różnej muzyki,ale nie disco.Nie mam pojęcia jaką firmę wybrać z jaka wkładką.Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 3742641
    Opornik
    Poziom 21  
    Posty: 555
    Pomógł: 4
    Ocena: 21
    Chętnie sprzedam , tylko lekko zakurzony.
    Model przestarzały ale pieknie odtwarza, jutro podam model i opisze.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 3743365
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio
  • #4 3743980
    Bednaar
    Poziom 12  
    Posty: 23
    Ocena: 3
    W zasadzie w granicach 300-400 zł można wybrac bardzo dobry używany gramofon z wysokiej klasy wkładką. Firmy produkujące gramofony, które mógłbym polecić, to: Thorens, Dual, Elac, CEC, Denon, zaś z produktów rodzimych: przede wszystkim Adam - najbardziej udany model łódzkiej Foniki. Jeśli chodzi o wkładki, to najłatwiej dostępne i bardzo dobre jakościowo są modele duńskiej firmy Ortofon, spory jest też wybór innych firm: Audio Technica, Shure, Goldring, Denon. W tym przypadku polskich wkładek nie polecam - pod wzgledem jakości dźwięku zdecydowanie są gorsze nawet od najtańszych modeli Ortofona. Ja posiadam gramofon Elac Miracord 42 z wkładką Ortofon OM10 Super - gra ładnie, przyjemniej się go słucha od CD bo generalnie gramofony przewyższają CD pod względem barwy dźwięku, ustępują zaś pod wzgledem szczegółowości, choć najdroższe modele gramofonów z odpowiednimi wkładkami biją na główę wszystkie odtwarzacze CD, a nawet SACD.
REKLAMA