Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie kluczyków Renault Megane 1996

Lukas544 02 Apr 2007 13:43 73362 9
 • #1
  Lukas544
  Level 1  
  Witam

  Jak wielu osobom rozkodował mi się kluczyk (mam tylko jeden). Posiadam kod immobilizera, potrafię uruchomić samochód, ale nie potrafię zakodować kluczyka/pilota (stosowałem procedurę długiego naciśnięcia przycisku centralnego zamka na konsoli centralnej, wg. tej procedury zamki powinny się otworzyć i zamknąć, ale u mnie tak się nie dzieje).

  Bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny za pomoc .
 • #2
  przemek_raq
  Level 14  
  Programowanie kluczyków Renault Megane 1996

  Według tego jest kilka rodzai kluczyków z różnymi oznaczeniami (bez opisu, z 5, 7 i 8 cyfrowym kodem) i tylko te z 8 cyfrowym kodem da się zaprogramować za pomocą centralnego zamka, do reszty wymagany jest odpowiedni sprzęt diagnostyczny.

  Pozdrawiam
 • #3
  karolrak
  Level 18  
  Musisz zrobić tak samo jak przy uruchamianiu samochodu (wpisanie kodu awaryjnego) później wyłącz zapłon i trzymaj przycisk od zamka centralnego (obojętnie z której strony) aż zamknie i otworzy albo odwrotnie i wtedy skieruj nadajnik do odbiornika i naciska na przycisk w pilocie jeżeli zadziała centralny zamek to klucz przyuczony, a jeżeli nie zadziała a zgasła dioda na tablicy rozdzielczej to możesz spróbować od początku tylko po zablokowaniu immobilisera. Jeżeli kilka prób nie przynosi efektu to może kluczyk jest uszkodzony albo odbiornik?
 • #4
  lolek1984
  Level 2  
  Witam!
  Jestem nowy. Pytanie dotyczy właśnie tematu co się stanie w przypadku niepoprawnie wprowadzanego kodu awaryjnego? Czy jeden kluczyk który mam sprawny będzie dalej ok czy może zablokuje immo?
 • #5
  karolrak
  Level 18  
  Jeżeli niepoprawnie wprowadzisz kod blokady zapłonu a co za tym idzie nie będziesz wykonywał czynności przyuczenia pilota to immo się nie rozkoduje i działający kluczyk nadal będzie działał.
 • #6
  leo1966
  Level 11  
  Witam . Mam drugi kluczyk do moiej megi na podczerwień z innej megany, czy dało by rade przeprogramować go zeby działał jak orginalny?
 • #7
  panczo116
  Level 1  
  Pozleciał mi się kluczyk czy mógł się rozkodować
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  Kaz89
  Level 1  
  Witam. Mam mały problem z Renault Megane Coupe 1996r a mianowicie problem ten dotyczy immobilisera. Ponad pół godziny męczyłem się żeby dostać się do środka bo w żaden sposób nie reagował na kluczyk, klikałem chyba z pół godziny, ale jakoś się udało załapał i dostałem się do środka odpaliłem silnik i pojechałem do sklepu, tam zgasiłem silnik, ale już nie uzbrajałem immobilisera samochód zostawiłem otwarty, ale jak wiadomo po minucie sam się uzbraja, gdy wsiadłem do samochodu i próbowałem go rozbroić w ogóle nie reagował, dioda cały czas migała i nie mogłem nic zrobić. W związku z powyższym mam kilka pytań

  1. Czy coś się stało z odbiornikiem że nie odbiera sygnału z kluczyka ?
  2. Czy możliwe jest żeby kluczyk sam się rozkodował ?
  3. Czy w przypadku słabej już baterii w kluczyku odbiornik nie będzie odbierał sygnału nawet z bliskiej odległości ?
  4. Ile jest czasu na wymianę baterii zanim kluczyk się rozkoduje ?
  5. Gdzie można znaleźć kod awaryjny i jak go wprowadzić ?

  Wiem że dużo tego, ale to mój pierwszy samochód i wolę zapytać niż robić coś na własną rękę a później tego żałować.
  Pozdrawiam
 • #10
  autoas
  Level 42  
  W zasadzie wszystkie odpowiedzi są na forum wystarczy poszukać i poczytać, jeśli ktoś jest cierpliwy.