Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie kluczyków Renault Megane 1996

Lukas544 02 Apr 2007 13:43 74004 9
 • #1
  Lukas544
  Level 1  
  Witam

  Jak wielu osobom rozkodował mi się kluczyk (mam tylko jeden). Posiadam kod immobilizera, potrafię uruchomić samochód, ale nie potrafię zakodować kluczyka/pilota (stosowałem procedurę długiego naciśnięcia przycisku centralnego zamka na konsoli centralnej, wg. tej procedury zamki powinny się otworzyć i zamknąć, ale u mnie tak się nie dzieje).

  Bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny za pomoc .
 • #2
  przemek_raq
  Level 14  
  Programowanie kluczyków Renault Megane 1996

  Według tego jest kilka rodzai kluczyków z różnymi oznaczeniami (bez opisu, z 5, 7 i 8 cyfrowym kodem) i tylko te z 8 cyfrowym kodem da się zaprogramować za pomocą centralnego zamka, do reszty wymagany jest odpowiedni sprzęt diagnostyczny.

  Pozdrawiam
 • #3
  karolrak
  Level 18  
  Musisz zrobić tak samo jak przy uruchamianiu samochodu (wpisanie kodu awaryjnego) później wyłącz zapłon i trzymaj przycisk od zamka centralnego (obojętnie z której strony) aż zamknie i otworzy albo odwrotnie i wtedy skieruj nadajnik do odbiornika i naciska na przycisk w pilocie jeżeli zadziała centralny zamek to klucz przyuczony, a jeżeli nie zadziała a zgasła dioda na tablicy rozdzielczej to możesz spróbować od początku tylko po zablokowaniu immobilisera. Jeżeli kilka prób nie przynosi efektu to może kluczyk jest uszkodzony albo odbiornik?
 • #4
  lolek1984
  Level 2  
  Witam!
  Jestem nowy. Pytanie dotyczy właśnie tematu co się stanie w przypadku niepoprawnie wprowadzanego kodu awaryjnego? Czy jeden kluczyk który mam sprawny będzie dalej ok czy może zablokuje immo?
 • #5
  karolrak
  Level 18  
  Jeżeli niepoprawnie wprowadzisz kod blokady zapłonu a co za tym idzie nie będziesz wykonywał czynności przyuczenia pilota to immo się nie rozkoduje i działający kluczyk nadal będzie działał.
 • #6
  leo1966
  Level 11  
  Witam . Mam drugi kluczyk do moiej megi na podczerwień z innej megany, czy dało by rade przeprogramować go zeby działał jak orginalny?
 • #7
  panczo116
  Level 1  
  Pozleciał mi się kluczyk czy mógł się rozkodować
 • #8
  Anonymous
  Anonymous  
 • #9
  Kaz89
  Level 1  
  Witam. Mam mały problem z Renault Megane Coupe 1996r a mianowicie problem ten dotyczy immobilisera. Ponad pół godziny męczyłem się żeby dostać się do środka bo w żaden sposób nie reagował na kluczyk, klikałem chyba z pół godziny, ale jakoś się udało załapał i dostałem się do środka odpaliłem silnik i pojechałem do sklepu, tam zgasiłem silnik, ale już nie uzbrajałem immobilisera samochód zostawiłem otwarty, ale jak wiadomo po minucie sam się uzbraja, gdy wsiadłem do samochodu i próbowałem go rozbroić w ogóle nie reagował, dioda cały czas migała i nie mogłem nic zrobić. W związku z powyższym mam kilka pytań

  1. Czy coś się stało z odbiornikiem że nie odbiera sygnału z kluczyka ?
  2. Czy możliwe jest żeby kluczyk sam się rozkodował ?
  3. Czy w przypadku słabej już baterii w kluczyku odbiornik nie będzie odbierał sygnału nawet z bliskiej odległości ?
  4. Ile jest czasu na wymianę baterii zanim kluczyk się rozkoduje ?
  5. Gdzie można znaleźć kod awaryjny i jak go wprowadzić ?

  Wiem że dużo tego, ale to mój pierwszy samochód i wolę zapytać niż robić coś na własną rękę a później tego żałować.
  Pozdrawiam
 • #10
  autoas
  Level 42  
  W zasadzie wszystkie odpowiedzi są na forum wystarczy poszukać i poczytać, jeśli ktoś jest cierpliwy.