Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor iiyama HA202DT - brak obrazu

Cichy666 03 Kwi 2007 18:42 1679 3
  • #1 03 Kwi 2007 18:42
    Cichy666
    Poziom 20  

Witam, jak w temacie brak obrazu na monitorze. Dostałem sprzęt od kolegi. Po załączeniu do sieci "słychać", że przetwornica pracuje. Ekran jest ciemny... Czytałem posty na Elektrodzie a propos tego sprzętu. Nie mam go w domu jest w pracy więc na bieżąco nie mogę sprawdzić elementów (w pracy nie mam dostępu do Netu...). Proszę o jakiekolwiek sugestie i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

0 3
  • #2 04 Kwi 2007 07:31
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Trzeba rozkręcić i zrobić podstawowe pomiary. Na słuch raczej się nie da.
    Przetwornica pracuje - na podstawie że coś słychać nie można niestety stawiać diagnozy.
    Jak się zachowuje dioda?
    Na początek sprawdziłbym HOT-a i reg napięcia.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 04 Kwi 2007 10:09
    lisek
    Spec od monitorów

21" Iiyama Vision Master Pro 512 (HA202DT)

zasilacz w nim 2-blokowy:pierwszy to tabilizator dyzurny ( maly olowy+scalak chyba z seriiTOP ) zasila dalej wł.zasilacz na 3842+ polowy < w tym drugim mozesz miec awarię
    sprawdz dode na poz.163
    *standartowe uszkodz. jak w zasilaczach na IC952 (KA3842B) (elektrolity,polowy,opory wysokoohmowe w torze zasil.scalaka, elementy z wyj. scalaka na bramke polowego...)
    zasilacz sprawdz na zarówkę 75W/220V wpiętą w gałąz +B (czyli na wtórnym tego 2-go zasilacza zobacz gdzie jest największe nap. > poznasz po opisie na elektrolicie > tam podepnij zarowkę

- jest jeszcze korektor mocy ( na drodze do duzego kondensatora elektrolit.) tego mozna odłaczyć

p.s.
    z mojego doświadczenia:
    - b.zawodne w nim byly synchroprocek IC305 uPC1888DCT(DST)
    - sprawdz jeszcze diode opisaną jako 193 (na płycie) (nie jako D193, ale 193) podaje nap. na stabilizator +12V > z niego zasilany jest synchroproc.
    - schemat swego czasu nie do zdobycia
    - opór bezp. w gał.zasilania +5V st-by
    - dioda D953 i tranzystor q950( wymieniaj bez mierzenia)

0
  • #4 04 Kwi 2007 19:00
    Cichy666
    Poziom 20  

Witam, po wyjęciu (kto to projektował ;( ) płyty głównej
    przepalona była ścieżka od cewek odchylania piny 5 i 6. Tranzystor Q503 2sc5570 sprawny, napięcia na tranzystorze brak... Serdecznie dziękuję za odzew. Tak jak pisałem monitor mam w pracy i dopiero we czwartek odpiszę co i jak. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

Schemat znalazłem na Elektrodzie

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo