Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV PHILIPS 29PT8607 - niebieski obraz od czasu do czasu.

06 Kwi 2007 17:22 3342 6
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Otóz mam telewizor jak w temacie. Telewizor ma juz 4 lata. Od 2 tygodni zaczalem obserwowac nastepujace zjawisko. Podczas normalnego ogladania TV np. po 2 godz. nagle obraz robi sie cały jasno niebieski i nie ustepuje dopoki nie wyłącze i włacze telewizora ponownie. Wtedy wszystko wraca do normy i mozna ogladac go dalej kolejne pare godzin.
    Ten objaw pojawia sie średnio 2 razy w ciagu dnia.
    Czym jest to spowodowane i czy nalezy usunac ta usterke aby nie doprowadzic do calkowitego popsucia???
    Prosze tez o informacje ile taka naprawa moze kosztowac zeby w serwisie nie zdarli ze mnie.
    dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi
    pozdr
  • Poziom 41  
    Popraw zimne luty na PK i koło tr WN
    Zmież napięcie na RGB / katodach / jak jest jasny obraz
  • Poziom 33  
    Zaryzykował bym stwierdzenie,że to może być niestety banieczka.Oczywiście zrób najpierw jak mówi poprzednik.Możesz delikatnie ostukać szyjkę kineskopu i zobaczyć,czy wtedy nie wskakuje na niebiesko,jeśli wskakuje to niestety bańka do wymiany,co w Philipsie jest nagminne.
    Pozdr.
  • Poziom 10  
    witam!
    Posiadam ten sam problem, przelutowałem wszystkie luty, pochodził dwa dni i znowu daje na niebiesko, dźwięk gra normalnie w tym czasie. U mnie ekran robi się raz ciemnoniebieski, innym razem jaskrawo niebieski i falują całe boki. Ostatnio nawet 10min nie chodzi poprawnie. Co za cholerstwo, nawet serwis już wzywałem do domu 2-krotnie i na widok serwisanta chodził po pół godziny normalnie aż facet poszedł do domu a 5 dych za każdym razem skasował. Błagam o pomoc.
    Dla zainteresowanych mogę wrzucić gdzieś filmik z tą usterką.
  • Poziom 17  
    Jaki jest kineskop ,jak A68ESF to kineskop,a jak A66 to opory około 56 do 68koma płtka kineskopu.:?:
  • Poziom 10  
    Dziękuje, sprawdzę jak tylko znajdę czas bo trzeba ściągać obudowę a telewizor jest bardzo ciężki. Mam nadzieję, że to nie kineskop. Aż dziw bierze, nowy telewizor, poprzedni uniwersum 27" chodził 11 lat i dalej chodzi u brata a tu 2,8kzł w błoto! Ten Philips nawet 3 lat nie ma! A tak sprzedawca zachwalał.
  • Poziom 10  
    No niestety, A68.... Więc nie ma już dla niego żadnego ratunku? Co to za uszkodzenie, że czasami nawet tydzień chodzi poprawnie, piękne kolory, niczego nie można zarzucić a jak ma złe dni to nawet wiadomości nie da się obejrzeć.