Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sprzęt audio do Poloneza Caro?

10 Kwi 2007 16:40 3724 26
  • Poziom 11  
    Witam, mam poldka caro ;oD i chciał bym go w miare możliwości dobrze nagłosnić, chodzi mi o czysty dźwięk i mocny bas. Suma jaką mogę przeznaczyć to ok 1200zł i w tym powinno się zmieścić: wzmacniacz, skrzynia i jakieś głośniki, to ile ich będzie żeby osiągnąć najlepszy efekt to oceńcie sami, wiem że suma jest bardzo niska ale samochód nie wiele wart dlatego tyle chciał bym przeznaczyć. Bardzo Was proszę o pomoc. pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Witam posiadam wzmacniacz 4kanalowy jakbys byl zainteresowany. do tego sub ravemaster bsw za 250 kupisz i jakis przod dobry ;)
  • Poziom 27  
    plus czy bez plusa?
    jeżeli nie masz plusa to głośniki bardzo łatwo można zamontować z przodu większe. Na stronie www.powe.pl możesz kupić specjalne dystanse/panele które pozwolą Ci zainstalować głośniki o średnicy 165mm. Standardowo masz 100mm. Do tego masz tam jak wygłuszyć drzwi.
    Teraz przechodzimy do najważniejszego. Głośniki jakie możesz wsadzić po uprzednim zainstalowaniu paneli to helix blue 62. Bardzo fajny zestaw. Koszt ok 250zł do tego wygłuszenie i panele 100zł czyli mam 300zł.
    Co do subwoofera to musisz podać nam jakiej muzyki lubisz słuchać a wtedy dobierzemy Ci odpowiedni głośniczek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    polonez jest bez plusa, muzyka jakiej słucham to głóównie hip hop i techno
  • Poziom 18  
    Polecam glośnik na subwoofer ravemaster bsw 12" od rafalslusarczyk z allegro (napisz z komorki do niego to opusci na cenie i nie kupuj przez allegro jest to zaufany gośc mysle ze za 250 z przesylka sprzeda) skrzynkę zrobisz do tego sam (koszt max 100zł pomożemy z projektem itp) głośniki jak polecał kolega wcześniej + wzmacniacz no wiesz mam coś na zbyciu ;):D

Dodano po 2 [minuty]:

P.s a zasilisz nim mocno przód i jeszcze mocniej subwoofer;):D przy pracy na 3kanaly
  • Poziom 11  
    a powiecie mi jak powinno być to rozmieszczone, słyszałem że głośników z tyłu na półkę nie warto bo to zmarnowanie pienizy, tylko 2 jakies porzadne na przód i 2 wysokotonowe, a na tył to tylko wzmacniacz i skrzynia bo też tubę odradzają. chodzi mi właśnie o projekt. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

aha i czym najlepiej wygłuszyć samochód. proszę o pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 16  
    dokladnie, dobry przod odseparowany, plus subwoofer, nie tuba z kartonu tylko porzadna skrzynia z mdf 18mm i juz gra fajnie, oczywiscie pod wzmacniaczem 4kan (2 na przod+ mostek na tył) drzwi mozesz wygluszyc matami app - szukaj na allegro.pl
  • Poziom 11  
    A co byście powiedzili na taki sprzęt (to tylko propozycja):

WZMACNIACZ:
    Blaupunkt GTA 4 Special
    Liczba kanałów: 4/3/2, klasa A/B
    Moc maksymalna@4 Om 4x110 / 2x375 W
    Moc maksymalna@2 Om 4x170 W
    Moc sinusoidalna@4 Om 4x55 / 2x170 W
    Moc sinusoidalna@2 Om 4x85 W
    Zakres częstotliwości 10 - 26000 Hz
    Współczynnik sygnał/szum > 90 dBA
    Współczynnik zniekształceń przy mocy nominalnej < 0,05 %
    Impedancja wejściowa > 10 kOm
    Współczynnik osłabienia > 100
    Czułość wejściowa 0,1 - 8 V
    Stabilność 2 Om (4 Om przy mostkowaniu)
    Filtr dolnoprzepustowy 50 - 250 Hz (12dB/oktawa)
    Filtr górnoprzepustowy 80 Hz (12dB/oktawa)
    Podbicie basów 0 / 6 / 12 dB przy 45 Hz
    Wejścia: 4x RCA
    Wyjścia: 4x głośniki
    Wymiary 190 x 49 x 426 mm

SKRZYNIA BASOWA:
    MAGNAT ULTRA 300 REFLEX
    Moc RMS: 300W
    Moc MAX: 600W
    Pasmo przenoszenia: 20-200Hz
    Skuteczność: 95db!!!
    Impedancja: 4ohm
    Wymiary 450x370x330 mm

RADIO:
    SONY CDX-GT616/610
    4-formatowy radioodtwarzacz CD (WMA / MP3 / AAC / ATRAC) z przednim wejściem USB
    Odtwarzacz CD z chassis DRIVE-S – wyższa jakość dźwięku
    Wzmacniacz S-MOSFET o mocy wyjściowej 4 x 50 W
    Odtwarzanie formatów MP3 / WMA / ACC / ATRAC CD
    Interfejs USB – współpraca z urządzeniami przenośnymi
    24-bitowy przetwornik C/A
    Przełączane podświetlenie: zielone / czerwone
    Wyjście na subwoofer
    EQ3 etap II (3-pasmowy korektor)
    2 wyjścia na wzmacniacz
    Możliwość sterowania zmieniaczem CD
    W komplecie pilot-karta na podczerwień RM-X151
    System dźwięku BBE MP przy odtwarzaniu z płyty CD i podłączonego urządzenia USB
    kolor wykończenia panela: czarny

I do tego oczywiście jakieś głośniki, jesli macie inne propozycje to bardzo proszę o pomoc bo dopiero zaczynam zabawę z car audio
    (I jeśli możecie powiedzcie mi różnice w mocy między 2 Ohm i 4 Ohm i które rozwiązanie było by dla mnie lepsze. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
  • Poziom 11  
    A co byście powiedzieli na to, trochę drożej ale jak możecie to oceńcie lub zapodajcie coś w tej cenie:

1. Wzmacniacz:
    Carpower 604
    Max. power 700WMAX
    RMS power 2Ω 4 x 100WRMS
    RMS power 4Ω 4 x 75WRMS
    Bridged power 4Ω 2 x 200WRMS
    Frequency range 20-20,000Hz
    Load impedance (min.) 2Ω (bridged: 4Ω)
    Input sensitivity (line) 0.4-4V/20kΩ
    Input sensitivity (high) -
    Channel separation > 45dB
    S/N ratio > 93dB (A)
    THD < 0.2%
    Low-pass 40-300Hz, 6dB/oct.
    High-pass 40-500Hz, 6dB/oct.
    Band pass -
    Subsonic -
    High EQ -
    Low EQ -
    Bass boost 0-12dB/50Hz (adjustable)
    Operating voltage 10-16V DC current /50A
    Connections screw terminals
    Line 2 x RCA L/R
    High input -
    Speakers screw terminals
    Line 1 x RCA L/R
    Remote control -
    Admiss. ambient temp. 0-40 °C
    Dimensions 252x62x400mm
    Weight 3.3kg
    cena: 469zł

2. Skrzynia:
    Infinity Reference Ref1250w
    Typ obudowy
    Bassreflex MDF
    Moc ciągła
    300W RMS !!!
    Moc muzyczna
    1200W
    Impedancja 4Ω
    Skuteczność 2,83V/1m 93dB
    Pasmo przenoszenia 23Hz - 400Hz
    Wymiary: Wysokość 40cm
    Głębokość 37cm (dół)
    Szerokość 55cm
    cena: 499zł

3. Głośniki:
    HERTZ ESK 165
    Rozmiar: woofer-165 mm, tweeter-20 mm
    Moc Max: 200 W
    Moc RMS: 100 W
    Skuteczność: 91 dB
    Impedancja: 4 ohm
    Pasmo przenoszenia: 60 - 23.000 Hz
    cena: 259zł

4. Radio
    JVC KD-G 632/631USB
    Kluczowe cechy:
    • Moc wyjściowa: 50 W x 4 maks.
    • Wzmacniacz mocy MOS-FET
    • 1-bitowy przetwornik DAC o rozdzielczości 24 bity
    • 3-zakresowy korektor iEQ
    • Możliwość podłączenia odtwarzacza iPod*
    • DAB Ready II**
    • MP3/WMA kompatybilne z ID3/WMA
    • Port USB (MP3/WMA)
    • Terminal J-BUS
    • Terminal wyjścia liniowego
    • Możliwość współpracy z fabrycznym sterowaniem audio
    *Wymagany KS-PD100
    **Wymagany KT-DB1000
    Odtwarzacz CD
    • Kompatybilny z CD/CD-R/CD-RW
    • Funkcja CD Text
    • Bezpośredni wybór ścieżki (1-12)
    • Odtwarzanie losowe/ powtarzanie
    J-BUS
    • Adaptor do podłączenia odtwarzacza iPod (KS-PD100)
    • Adaptor do podłączenia cyfrowego odtwarzacza audio (KS-PD500)
    • Tuner DAB (KT-DB1000)
    • Zmieniacz CD
    • Adaptor wejścia liniowego (KS-U57)
    • Adaptor wejścia AUX (KS-U58)
    Sterowanie odtwarzaczem iPod*
    • Odtwarzanie/pauza
    • Pomijanie/wyszukiwanie
    • Odtwarzanie losowe/powtarzanie
    • Wyświetlanie tekstu
    *Wymagany KS-PD100
    USB:
    • Pomijanie/wyszukiwanie
    • Odtwarzanie losowe/powtarzanie
    • Klawisz bezpośredniego dostępu +/- 10
    Tuner
    • RDS
    • Tuner HS-IV
    • Pamięć stacji: 18 FM i 6 MW/ LW
    • SSM (dla FM)
    • Wyszukiwanie (w górę/ w dół)
    • AFNS/PNC
    • Przełącznik stereo/mono (dla FM)
    Wzmacniacz
    • Regulacja Balance/Fader
    • Funkcja wyciszenia
    • Regulacja głośności
    • Regulacja basów/ tonów wysokich
    • Przełącznik do wyłączania wzmacniacza
    Wyświetlacz
    • Regulacja jasności wyświetlacza
    • Podświetlany wyłącznik zasilania
    Ogólne
    • Zdejmowany panel, etui na panel
    • Owalny pilot
    • COMPU PLAY
    • Wyciszenie sprzężone z zestawem głośnomówiącym telefonu
    • Wysuwanie płyty przy wyłączonym zasilaniu
    • Tryb preferowanych ustawień
    • Wielofunkcyjne pokrętło
    • Kabel ISO
    Cena: 459zł

I do tego wszystkiego jeszcze kable i wygłuszenie drzwi i bagażnika.
    Czekam na odpowiedzi
  • Poziom 13  
    ja bym zaproponował zestawik Zestaw µ-PB PACK-2
    oferowany przez essa :) a mianowicie
    Głośniki S-6C + wzmacniacz Jr.4-300 + subwoofer S-10
    Idealnie pasuje pod twoje preferencje i sprawdzi się rewelacyjnie :)
  • Poziom 38  
    Z tym ze PB S-6C jak i Helixy raczej sie nie sprawdza przy takiej muzyce.
    u-D Jr bardzo dobry wybor jednak z tego co wiem raczej nie zmiesci sie w budzecie...
  • Poziom 13  
    PB sie nie sprawdzi w HH i Techno :?: pierwsze słysze... wierz mi ze te głosniczki są stworzone do takiej własnie muzyki ;) absolutnie nie sprawdzaja sie w Jazzie czy rocku :)
    Komplecik z juniorkiem kosztuje 1299zł :) Problem bedzie tylko ze skrzynia :)
  • Poziom 38  
    Vyzn-R no to dobrze ze pierwszy raz slyszysz i szkoda ze tego nie przyjmujesz do wiadomosci, bo potem rozpowiada sie glupoty na temat systemow glosnikowych o ktorych nie ma sie zielonego pojecia.

Widze ze klasyfikujesz glosniki po nazwie firmy :P
    Niestety PB S6C to glosniki nie do napierniczanki !!!! - sa to glosniki o bardzo poprawnym brzmieniu. Do napierniczanki jest np. model L6C !!!

Jak dalej nie wierzysz to zapytaj sie wlasciciela ESSA (dystrybutora PB na Polske) Pana Jerzego Dlugosza, na tym forum z tego co pamietam wypowiada sie jako Dejot - powie ci to samo...

Wiec jeszcze raz - jak nie masz o glosnikach zielonego pojecia to lepiej nie doradzaj bo ktos przez ciebie wyda glupio pieniadze !!!
  • Poziom 13  
    To ze nie sa do napierdzielanki to odrazu oznacza ze nie nadadza sie do HH i Techno?? Wiem doskonale na czym polegają roznice pomiedzy tymi dwoma modelami ;) i wierz mi ze wiem co pisze... Nie musze sie nikogo pytac bo słuchałem obu zestawów. To ze S ma lepsze pasmo srednie i nie ma tak podkreslonych granic pasma jak seria L, to nie oznacza ze nie sprawdzi sie w takiej muzyce, bo np w porownaniu z konkurencja, chociazby Helixem wypada znacznie lepiej w tym gatunku muzyki. To ze producent przewidział je do innego rodzaju muzyki to nie znaczy ze w tym sie sprawdza. Fakt z tym ze sie absolutnie nie sprawdzaja w Jazzie i rocku bardzo przesadziłem bo zagraja, nawet bardzo poprawnie, ale do tej muzyki mozna znalesc w tej klasie lepsze propozycje, do techno i HH najlepiej w tej klasie nada sie Powerbass. Rozpatrujemy tu głosniki klasowo (cenowo) ;) i powerbass w tej klasie i muzyce wypada najlepiej, lepszego zestawu i dynamiczniej grajacego nie znajdzie za ta kwote, nawet jezeli ktos napisał ze został stworzony z myslą o popie.

I dlaczego HH i Techno zaraz jest kojarzone z łupanką? W tej muzyce juz nie mozna żadac naturalsnosci?
    O głosnikach pojecie mam, ale to nie miejsce na udowadnianie swoich racji bo mnie to nie bawi i do niczego to nie prowadzi ;) Posłuchaj, ustaw pod siebie system i zobacz a sam sie przekonasz. Pozatym nie krzycz bo sie zagotujesz :spoko: Weź pod uwage tez ze wszystkie wypowiedzi na takich forach sa mocno subiektywne i kazdy ma swoje zdanie na ten temat uwarunkowane danym gustem ;) Moim zdaniem PB S6C rewelacyjnie sie sprawdza. Jezeli ty rowniez słuchałes tych głośników i masz inne zdanie, coz widocznie masz odmienny gust i inne oczekiwania, ale czy to odrazu oznacza ze sie nie znasz?? Pomysl zanim wyciagniesz wnioski i głosno je powiesz ;) Z mojej strony EOT ;) Jah Bless You Man! :D
  • Poziom 38  
    Bo S6C graja poprawniej od Helix-ow :) Niestety znajac po czesci upodobania ludzi sluchajacych techno jak i hip-hop wiem ze lubia jak glosniki maja "kopa", a tego S6C raczej im nie zapewni. W takich wypadkach najczesciej rezygnuje sie z tzw. poprawnego brzmienia na rzecz charakterystyki glosnika
    ukierunkowanej w strone MP3 itp. I nie chodzi tutaj o opinie producenta.

Poprostu na S6C wyjda wszystkie "niedomagania" formatow z kompresja itp.,
    uzytkownik stwierdza wtedy ze zestaw poprostu "nie gra" i nie ma "kopa".
    Powiedz mi ilu znasz ludzi sluchajacych techno z czarnych plytek, oryginalnych CD (z dobrym masteringiem) - a ilu co sluchaja tylko i wylacznie MP3 lub CD Audio wypalonych z MP3 ???

Podajesz wlasnie swoje subiektywne odczucia i sa one sluszne, bo jak juz wspomnialem glosniki te graja bardzo ladnie jak na swoja klase cenowa, jednak te ladne granie malo ktorej osobie sluchajacej w/w gatunkow muzyki odpowiada. Tak jak wspominalem nie sa to tylko moje odczucia ale i Jurka Dlugosza ktory montuje mase tych glosnikow i ma stycznosc z duza liczba klientow.

Dlatego sie troche unioslem bo znajac budzet kolegi ktory szuka sprzetu i jego podejscie w doborze istnieje mala szansa ze ten zestaw bedzie mu sie podobal...

Pozwole sobie jeszcze zacytowac fragment korespondencji na temat tych PB z Jurkiem (ESSA), kiedys wlasnie o nich rozmawialem pod takim katem jak szukalem glosnikow dla kolegi wlasnie sluchajacego techno i hh...

Z gory mowie ze nie jest to jakas gadanina majaca na celu wcisniecie komus okreslonego produktu, jednak moze uswiadomi co niektorych ze glosniki PB mimo swojej nazwy i niewygorowanej ceny to nie koniecznie glosniki tylko do lupanki... Warto sie nad nimi zastanowic i nie patrzec tylko przez pryzmat "nazwa firmy"... Niestety tak jak Jurek napisal dla wielu gra juz sama nazwa firmy, a to nie zawsze sie sprawdza :)

Cytat:

To nie są głośniki do napier...lania. Wbrew pozorom i nazwie te głośniki
    S-6C grają całkiem poprawnie w sensie o jakim my wszyscy trochę już bardziej
    doświadczeni zwykliśmy mówić. Jednak bez dobrego wytłunienia drzwi i odcięcia
    filtrem dolnego pasma w okolicach 60Hz nie wytrzymają bardzo mocnego łojenia i
    zaczną podpierdywać.
    Tam jest woofer celulozowy dający dobry i nie przebarwiony bas i całkiem przyzwoile
    tony średnie. Do tego dosyć szczegółowa i nie trzaskająca jedwabna kopułka
    wysokotonowa i otrzymujemy całkiem przyjemne i w miarę zrównoważone tonalnie
    brzmienie (jak na tą cenę oczywiście). Jakbym pozdejmował naklejki i komuś włączył
    ten głośnik mówiąc że to jakiś tańszy Rainbow lub Dego to by natychmiast wszystkim
    fajnie zagrało. Niestety u nas dla wielu gra już sama nazwa firmy a nie głośnik.
    Dobra, wracając do tematu. Dobrego kopa i zdecydowanie większe obciażenia bez
    zniekształceń przy tego typu łomocie zapewni mu zestaw L-6C. To jest właśnie produkt
    dla tego typu klientów, którzy lubią mocniej przywalić nawet gdy już sama jakość
    nagrań ma wiele do życzenia (np.MP3 i inne zamulone bity). Te głośniki nieco
    bardziej podkręcają brzmienie na basie i na wysokich, sprawiając wrażenie że ta
    kiepsko nagrana i mdło grająca muza zabrzmi dynamicznie i soczyście świeżo. To się
    podoba zdecydowanej większości tego typu klientom.
  • Poziom 13  
    Oj znam nawet wielu :) Sam gdy wracam do HH to tylko z oryginalnych płyt :) Np najlepszy w polsce moim zdaniem OSTR. Te płyty w oryginale brzmią zupełnie inaczej niz z MP3, ale fakt mało jest osob ktore faktycznie wiekszosc tego typu muzyki słuchaja z oryginalnych płyt :)
    Ale wracajac do tematu, L6C to tak czy siak troche wyzsza klasa cenowa a tutaj głownie o koszty sie rozchodzi :) A w głosnikach do 300zł S6C i tak jest moim zdaniem najlepszym wyborem :) Helix oferuje jeszcze mniej basu i brzmi w dodatku nieco mniej dynamicznie :) Pozatym sam sie zgodzisz ze chyba lepiej miec sprzet ktory uwypukla niedomagania nagrań niz taki który sam jest niedomagający :D No i nie zapominajmy ze dochodzi tu subwoofer ktory mysle ze te braki w dolnej partii zrekompensuje i mamy naprawde poprawnie brzmiący i uniwersalny systemik.
    Najlepszym wyjsciem w tym momencie byłoby dorwanie zestawu BK, ale nowy jest on juz nieosiągalny praktycznie :) no i znow wtedy o kupnie zestawu powerpack mozemy zapomniec bo kupowanie wszystkiego osobno wychodzi znacznie drozej :) tplewa zoze Ty cos zaproponuj skoro uwazasz ze S6C to kiepski wybór
  • Poziom 38  
    Juz na innym forum (Audiocar) polecalem koledze wlasnie L6C, z tym ze proponowalem dorwac wzmacniacz uzywany aby sie zmiescic jak koniecznie na poczatek musi byc tez sub. u-D Jr na alledrogo idzie wyrwac w okolicach 600zl, choc fakt niezbyt czesto sie one pojawiaja. Wiem ze budzet sie troche zmienil jednak maja sie w nim zmiescic kable, wytlumienie, panele.

Narazie nie mialem jeszcze czasu poszperac co jest z uzywek obecnie dostepne. W tej cenie S6C fakt wygrywa bezapelacyjnie, jednak L6C dadza napewno wieksza frajde :)

Osobiscie w takiej sytuacji bral bym np. L6C + u-D glow, zrobil przedni zestaw na
    SI. No i za jakis czas dokupil do tego jakis glosnik na subwoofer. Na poczatek i sam dobrze zrobiony przod, bedzie powodem usmiechu przez dluzszy okres :)

Ale ok moze i carlos58 sie wypowie co mu by bardziej odpowiadalo i wtedy bedzie mozna cos myslec, bo jak narazie to sa tylko nasze przypuszczenia...
  • Poziom 13  
    Jezeli w gre wchodzi systemik bez suba i i uzywany sprzet to ja bym zainwestował np w DEGO ST650 na przod plus jakis stary ale wysokiej klasy wzmacniacz do tego :), Wszystko podpiął na odpowiednich średnicach, jakiś lepszy interkonekt i drzwi porzadnie wygłuszył :) No i bez paneli i słupkow wykonanych od podstaw sie nie obejdzie :) ale na pewno da to wieksza radoche ze słuchania, tylko znow pojawia sie tu problem... mianowicie zapis w MP3 i sens całosci w tym przypadku sie wywala :)

L6C+u-glow na pewno lepiej sie sprawdzi ale znow koszty sa sporo wieksze :) Zarowno brzmienie głosnikow jak i samego wzmacniacza jest lepiej dopasowane do tego typu muzyki :)
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o mnie to liczę się z Waszym zdaniem i może być tak że kupie na razie głosniki do drzwi i na słupek no i wzmacniacz a skrzynia potem, to prosił bym już o jakis konkretny pomysł co kupić i co z tym zrobić, ale zależało by mi żeby wzmacniacz był od razu też na skrzynie żeby potem nie zmieniać albo nie kupować drugiego. Dlatego czekam koledzy na konkretny projekt od Was. Dzięki i pozdrawiam
    A co do paneli do zastanawiam się czy by samemu nie zrobić samego panela na głośnik z płyty mdf.
  • Poziom 9  
    Znalazłem gdzieś w sieci fajne fotki paneli. Jeśli jest tu wykonawca proszę o kontakt.

Fotki:

Fajne!!! Nie widać głośnika 16. Nie no nie mam słów
  • Poziom 13  
    powiem szczerze ze swietna robota :) szkoda ze takie malutkie foteczki :) Ja Dla siebie do Duzego Fiata wykonałem takie cos na szybko :) Niestety nie miałem zbytnio duzo czasu na kombinowanie wiec sa w miare proste i obite tymczasowo zwykłym materiałem dopóki nie znajde takiej skóry z plastikowej krowy jak jest na boczkach :D

• Poziom 9  
    Też fajne. A nie dało się głośników dać trochę do przodu drzwi tak bardziej w róg??
  • Poziom 13  
    niestety nie... Ani bardziej w rog ani głebiej w drzwi :) niestety przeszkadza mechanizm podnoszenia szyby :)
  • Poziom 31  
    Hmm, ja bym na to jeszcze wrzucił osłonkę, minimum plastikową. Wiesz, to przy nogach jest, a wypadki chodzą po głośnikach :wink: Szkoda by było
  • Poziom 13  
    ja bardziej myślałem o dwóch chromowanych prętach :) Ale to będzie zrobione jak będą już wykończone tak jak powinny być :)
  • Poziom 31  
    Hehe, no to już jasne, że im ładniej tym lepiej. Tak jak już wspomniałeś, ta sztuczna skórka + pręty? Całkiem, całkiem, popieram :D.
  • Poziom 13  
    chodzi o to żeby nie wyglądało jak doklejone i jakoś komponowało sie z resztą wnętrza :) a ze będzie trochę elegancji to chyba nie zaszkodzi ;)