Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyjnik cisnienia w kolektorze dolotowym??

klexus 11 Kwi 2007 06:55 4517 5
  • #1 11 Kwi 2007 06:55
    klexus
    Poziom 13  

witam
    Clio II 1.5 dci na diagnostyce silnika interfejsem CDIF/2 wyszły dwa błedy P 1001 i P1004 jeden z nich to czujnik cisnienia powietrza w kolektorze dolotowym a drugi bład niestety nie wiem
    Moje pytanie za co jest odpowiedzialny ten czujnik??
    co sie stanie jak będę jeździł na uszkodzonym , jakie mogą być objawy wizualne i słuchowe pracy silnika jest to 1.5 DCI Clio taki sam jest w Nissanie Micra , Almera

Pozdrawiam

0 5
  • #2 11 Kwi 2007 11:05
    user33
    Poziom 12  

Sprawdź najpierw filtr powietrza i po wymianie skasuj błędy chyba że wcześniej nie wykasowałeś po wymianie filtra, jeśli był mocno zatkany to też wali błąd

0
  • #3 11 Kwi 2007 11:33
    kazi
    Poziom 14  

nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest rurka a na nim filtr i jak sie on zatka to wyjdzie czujnik cisnienia w tescie silnika sprawdz ten czujnik czy nie jest zatkany oraz czy rurka nie jest peknieta lub zapchana

0
  • #4 11 Kwi 2007 12:52
    klexus
    Poziom 13  

bład juz raz był wykasowany i po jakims czasie znowu wyskoczył ale sprawdze dzis jeszcze raz czujnik czy nie jest gdzies zatkany.
    Silnikem na wolnych obrotach trzesie i nie wiem czy nie przypadkiem od tego

0
  • #5 23 Wrz 2010 11:34
    antonio7500
    Poziom 10  

Witam ja mam taki sam problem w clio II 1.2 16V nie zawsze ale czasami gdy dojeżdzam do skrzyżowania itp na wolnych obrotach silnik szarpie a przy normalnej jeździe jest ok. na Cdif\2 pokazało błąd obwód czujnika podciśnienia w kolektorze P1004. był już raz usuwany przez jakiś czas wszystko było ok ale problem znów się pojawił. doradźcie co zrobić od czego zacząć???

0
  • #6 04 Sty 2011 12:57
    antonio7500
    Poziom 10  

problem rozwiązany wystarczyło podać osobną masę na czujnik i wszystko śmiga jak złoto :) pozdrawiam.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo