Kupiłem nową płytę (nową w sensie ,że nowa ze sklepu ) GIGABYTE GA-8S650GXM .
Zamontowałem do niej sprawdzony osprzęt z chodzącego komputera :
- zasilacz ATX + ATX_12V
- pamięć DDR400 256MB
- procesor Celeron 2,6 socket 478
- baterie litową też przełożyłem
Problem polega na tym , że po podłączeniu starego dysku 6GB - FAT32 - system Win98 - wszystko działa prawidłowo , a gdy podłącze nowszy dysk ( 100% sprawny - chodzi na drugim kompie od lat ) 40GB - NTFS - XP zaczyna ładować system ok . 2s , pojawia się przez chwile obraz startowy XP i nagle przerywa . Pojawia się niebieska strona z opisem , że jest problem z nowo zainstalowanym sprzętem i sugeruje sprawdzenie dysku.
Czy może być to problem z biosem ? Choć dysk w biosie jest widziany i Data Biosu 10/09/2003 chyba nie jest aż tak mocno stara żeby nie obsługiwało większych dysków .
Proszę o radę .
Zamontowałem do niej sprawdzony osprzęt z chodzącego komputera :
- zasilacz ATX + ATX_12V
- pamięć DDR400 256MB
- procesor Celeron 2,6 socket 478
- baterie litową też przełożyłem
Problem polega na tym , że po podłączeniu starego dysku 6GB - FAT32 - system Win98 - wszystko działa prawidłowo , a gdy podłącze nowszy dysk ( 100% sprawny - chodzi na drugim kompie od lat ) 40GB - NTFS - XP zaczyna ładować system ok . 2s , pojawia się przez chwile obraz startowy XP i nagle przerywa . Pojawia się niebieska strona z opisem , że jest problem z nowo zainstalowanym sprzętem i sugeruje sprawdzenie dysku.
Czy może być to problem z biosem ? Choć dysk w biosie jest widziany i Data Biosu 10/09/2003 chyba nie jest aż tak mocno stara żeby nie obsługiwało większych dysków .
Proszę o radę .
Moderowany przez _PREDATOR_:Ozdobniki w temacie/ REGULAMIN!, zamykam!