logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie startery do świetlówek 20W? Problemy z zapłonem w lampie 2x20W

bogdan maciak 11 Kwi 2007 16:11 2004 8
REKLAMA
  • #1 3776851
    bogdan maciak
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    lampa 2 świetlówki 20W.
    gdy podłaczyłem prad włożyłem startery świetlowki nie zapaliły sie.
    Swietlowki sa dobre sprawdziłem w innych lampie. Neonowka sprawdzałem prad jest na cewce i transformatorze(?) takrze na stykach w gniazgach świetlowki. jedna ze świet. zajarzyłasie lecz po włozeniu drugiego startera zgasła.
    jakiej mocy musza byc startery przy jarzeniówkach 20W

    Moderowany przez Jaś Kula:

    Przeczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php zwłaszcza punkt 10.9 i 11. Tytuł poprawiłem.
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl

  • REKLAMA
  • #2 3776940
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Od 22W do 80W Philipsa.
  • REKLAMA
  • #3 3777041
    emka371
    Poziom 19  
    Posty: 221
    Pomógł: 28
    Ocena: 24
    Jeśli są to krótkie rury (ok. 60 cm) to zastosuj startery 4 - 20 (22) W.
    Startery 20 - 80 W przy tych świetlówkach zachowują się właśnie tak jak opisałeś. Sprawdzone na kilku oprawach.
  • #4 3777125
    bogdan maciak
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    sa to 2 60-tki startery brałem od długich chyba 120 cm a zajażyła sie na starterze 4-24 W
  • REKLAMA
  • #5 3777151
    BOLO300
    Poziom 16  
    Posty: 247
    Pomógł: 11
    Ocena: 35
    Witaj, polecam zakup nowych starterow 4-22W. Posprawdzaj połączenia i nie sugeruj sie neonówka wprowadza w błąd zapewniam cie Pozdro
  • #6 3777157
    CHACA
    Poziom 43  
    Posty: 9660
    Pomógł: 875
    Ocena: 457
    Wstaw te o których pisałem.
  • REKLAMA
  • #7 3778734
    podprąd
    Poziom 12  
    Posty: 5
    Pomógł: 3
    Ocena: 3
    Zdarza się, że konieczne jest zastosowanie zapłonników w wersji "SERIAL", bo "Single" to raczej do obwodów jedna świetlówka - jeden dławik-jeden zapłonnik .
    pozdrawiam
    podprąd
  • #8 3781388
    ANDYW6
    Poziom 24  
    Posty: 630
    Pomógł: 39
    Ocena: 303
    Startery 4-22W ( nie większe ).Są to kłopotliwe oprawy,jak wszystko nowe jest ok.po pewnym czasie zaczynają się figle.
  • #9 3781492
    bogdan maciak
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 3
    Oprawy nie mają luzu, w lampie jest jeden dławik i 2 zapłonniki. kupiłem nowe startery 4-22 W i wszystko działa jak należy. Dziękuje za pomocne rady pozdrawiam

    Moderowany przez _PREDATOR_:

    Jak zaczynamy nowe zdanie?

Podsumowanie tematu

✨ W przypadku lampy z dwoma świetlówkami 20W, problemy z zapłonem wynikają często z nieodpowiednio dobranych starterów. Do świetlówek o długości około 60 cm (tzw. 60-tki) zaleca się stosowanie starterów o mocy 4-22W, a nie 20-80W, które mogą powodować brak zapłonu lub gaszenie się lampy. W oprawach z jednym dławikiem i dwoma zapłonnikami konieczne jest użycie starterów o odpowiedniej mocy, najlepiej 4-22W, co potwierdza poprawne działanie lampy. Czasem wymagane są zapłonniki w wersji "SERIAL" dla układów z dwiema świetlówkami, gdyż wersja "Single" jest przeznaczona dla pojedynczych świetlówek z jednym dławikiem. Zaleca się również sprawdzenie połączeń elektrycznych, gdyż neonówka może wprowadzać w błąd przy diagnozie. Po zastosowaniu starterów 4-22W i poprawnym montażu lampa działa prawidłowo.
REKLAMA