Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3820 - problem z tuszem kolorowym :(

Kasia_lu 12 Kwi 2007 02:39 2627 7
  • #1 12 Kwi 2007 02:39
    Kasia_lu
    Poziom 10  

Witam :)
    Napełnialam kolejny raz cardridge'a kolorowego i po wydrukowaniu kilku stron (z nie zawsze prawidłowymi kolorami) drukarka stanęła w połowie strony. Wysunęłam kartkę ale już nic wiecej nie da się wydrukować. Drukarka nie widzi kolorowego naboju...Miga dioda tuszu a po otwarciu pokrywy ustawia sie na problemie z pojemnikiem z tuszem kolorowym. Dysze czyściłam jakims preparatem :O który był w zestawie.
    Dodam że po napełnieniu jak sprawdzłam poziom tuszy to pokazywało full.
    Wyjmowałam pojemnik kilka razy i nic, odpowietrzałam, czyściłam...
    Wyczytałam na stronie HP że jakoś się to resetuje, ale nie wiemczy dobrze zrozumiałam bo to po angielsku było ( wyjęłam pojemnik, odłaczyłam kable na 30s i podłaczyłam kable i włożyłam pojemnik) i też nic :(
    Czy ja coś mogłam zepsuć? Czy może to wina tuszu? Kupiłam taki InkMax, i nie pisze na nim do jakiego modelu jest, tylko HP, ale facet zapewniał że do 3820 i to SS z allegro, więc chyba nie kłamie?
    Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

0 7
  • #2 12 Kwi 2007 06:40
    sebseb
    Poziom 14  

witam
    ja osobiscie zalecam napelniac tusz przez profesjonalistow tej branzy, ja np. ide do zaprzyjaznionej firmy www.orzel.biz zajmojacej sie napelnianiem cartridgy.
    ale nie o tym mialem pisac, najprawdopodobniej uszkodzilac glowice ja wbijalas igle, lub tez styki sa zabrudzone lub tluste sproboj wyczyscic silnym alkocholem

0
  • #3 12 Kwi 2007 10:56
    Kasia_lu
    Poziom 10  

Po nocy drukarka zaczęła drukować strony testowe i inne też, ale tylko kilka i znowu to samo :( Pojemnik z tuszem nadal nie był widziany i brakowało koloru niebieskiego, który na pewno jest w środku...Teraz znowu dioda tuszu miga i nie drukuje nawet stron testowych. Czyściłam znowu wszystko i nic o_O

0
  • #4 12 Kwi 2007 12:36
    Syriusz74
    Poziom 23  

Przeczyść spirytusem styki w kardridżach i karetce.
    Niewłaściwy tusz i niewłaściwe napełnienie nie jest w stanie zepsuć pojemnika-to o czym piszesz wskazuje na uszkodzenie elektroniczne i jeżeli czyszczenie nic nie da to kardridż do wymiany.

Jeśli natomiast chodzi o brak kolorów-to przy pomocy klipu należy odciągnąc od strony dysz troche tuszu.
    Te pojemniki ciężko się napełnia bo łatwo się zapowietrzają.Dlatego należy stosować długie igły aby to wyeliminować.

Pozdrawiam

0
  • #5 12 Kwi 2007 12:51
    etet
    Poziom 14  

Kasia_lu napisał:
    Po nocy drukarka zaczęła drukować strony testowe i inne też, ale tylko kilka i znowu to samo :( Pojemnik z tuszem nadal nie był widziany i brakowało koloru niebieskiego, który na pewno jest w środku...Teraz znowu dioda tuszu miga i nie drukuje nawet stron testowych. Czyściłam znowu wszystko i nic o_O

Mialem podobny efekt. Prawdopodobnie przy czyszczenie za bardzo zalalem go woda i pozniej za szybko wlozylem do drukarki. Jak pojemnik postoi to potem go wkladam do drukarki i chwile dziala i znowu "brak glowicy". Ja go bede jeszcze probowal dokladnie wyplukac (z zewnatrz - elektronika) jakims izopropanolem czy czyms ale robilem juz mnostwo kombinacji i podejrzewam, ze to jest smietnik niestety.

0
  • Pomocny post
    #6 12 Kwi 2007 14:17
    konradx
    Poziom 18  

Podnieś klapę drukarki i zobacz w jakie położenie wchodzi karetka, jesli w skrajnie lewym i żołta strzałka pokazuje bardzo niezadowloną buśkę z trzema kropkami to wnisek że kardridz kończy swój żywot. Z doświadczenia wiem ze zazwyczaj jakakolwiek próba reanimacji koczy sie ksozem na śmieci. jedyne co pomaga to wyczyszczenie izopropanolem styków, zarówno na kardridżu jak i karetce drukarki- jeśli kadridz był napełniony i nie zostało stworzone odpowiednie podciśnienie, to istnieje duże prawdopodobienistwo że tusz sie "wychlapał" na styki karetki. Profilaktycznie odciągnij z kadridża jakieś 2-4ml tuszu.

0
  • #7 12 Kwi 2007 21:01
    Kasia_lu
    Poziom 10  

Ok, dziekuję za rady, na pewno tak zrobię. Próbowałam tez resetować drukarkę, ale nie pomogło. Po kolejnym czyszczeniu dysz znowu udało sie wydrukowac parę stron... a potem znowu to samo.
    Tak po otwarciu karetka ustawia sie na skrajnie lewy rysunek... Więc będę czyściła znowu, może za którymś razem się uda ;) Tak poza tym to nawet trafiłam na dość mało awaryjny egzemplarz ;D bo zębatki jeszcze nie wymieniałam :D a czytałam tutaj na forum że to najczęsztsza awaria :)
    Gdyby sie to komuś przydało, to zamieszczam niżej opis jak resetuje się ten model drukarki wg informacji pracownika firmy HP :)
    Reset 3820: Proszę odłączyć urządzenie od komputera, następnie proszę wyjąć pojemniki z tuszami i zamknąć pokrywę. Następnie na włączonej drukarce należy nacisnąć i przytrzymać przycisk włączania i tak trzymając przycisk proszę odłączyć i podłączyć kabel zasilający. Po włożeniu kabla proszę puścić przycisk.
    To biorę sie do dzieła ;) jak coś odkryję to na pewno zamieszcze tu wpis :) Dziekuję jeszcze raz za porady i pozdrawiam :)

0
  • #8 13 Kwi 2007 10:38
    Kasia_lu
    Poziom 10  

<yupi>
    Drukarka działa :))) Nawet pokazuje kolorowy kardridż i to napełniony, więc chyba tylko miałam styki zalane :)
    Dzieki jeszcze raz wszystkim i życzę abyście też mieli takiego farta jak ja :D

0