Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA4580B421 - zamiennik tranzystora

12 Kwi 2007 16:47 2700 8
  • Poziom 10  
    Mam tą nieszczęsną pralkę AMICA PA4580B421.Padł mi moduł, a konkretnie tranzystor (jeden z trzech takich samych) ,ktory jest w obwodzie zaworu przesterowania.Są to takie trzy czarne tranzystory przeplatane trzema rezystorami.Pan z serwisu elektro nie może znaleść w katalogach zamiennika.Może ktoś może mi pomóc?:cry:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    To są triaki zamienniki to: Z0607, Z0107 MA, MAC 97.Powodzenia.
  • Poziom 16  
    Witaj, wymień tego triaka i koniecznie zawór przesterowania. Osobiście przerabiałem ten problem ze swoją pralką i zastosowałem, po naprawie i wymianie zaworu przekaźnik. Zasiliłem cewkę przekaźnika z triaka a zawór zasiliłem z listwy przyłączeniowej pralki. Dodatkowo zalecam wstawienie w szereg z zaworem przesterowania bezpieczniki około 1A. To rozwiązanie uchroni cię od niepotrzebnych kosztów naprawy lub wymiany sterownika, a usterka jest bardzo częsta. Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    A na jakie napięcie cewki będzie ten przekażnik?Czy bezpiczniki trzeba wstawić w oba tory cewki zaworu i czy można je wstawić w przewody doprowadzające napięcie do zaworu,czy muszą być na płycie?
  • Poziom 39  
    kryptonim napisał:
    A na jakie napięcie cewki będzie ten przekażnik?

230V AC

kryptonim napisał:
    Czy bezpiczniki trzeba wstawić w oba tory cewki zaworu

Nie. Wystarczy jeden.

kryptonim napisał:
    i czy można je wstawić w przewody doprowadzające napięcie do zaworu

Jak najbardziej tak.

Pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 16  
    Witaj, myślę, że kolega wystarczająco objaśnił całą sprawę, jak będziesz miał jakieś dalsze pytania po pytaj. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Zabieram się za pracę.Dziękuję za porady.Powiadomię Was jak mi poszło.
  • Poziom 33  
    najpierw wymyj całą plytke spirytusem i wysusz oraz wywal elektrolity i po problemie,ten triak pada jak pęka ścieżka przy nodze wstawiłem mocniejszy i zaworu nie wymieniałem ,jak głupieję dostaje płyta 100-spirytusu i wraca do normy hihi wilgoć
  • Poziom 10  
    Wreszcie koniec.Po trzech tygodniach z moją ( i waszą ) pomocą pralka pracuje.Elektronik dzięki waszym wskazówkom naprawil moduł.Koszt 30zł oraz wymiana zaworu przesterowania-35zł.dziekuję wszystkim.