Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HOLLYWOOD 1000 - czy gra warta świeczki?

13 Kwi 2007 21:49 7272 58
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkich
    Mam zamiar kupic koncowke mocy HOLLYWOOD 1000 i niewiem czy dobrze robie czy ktos moze mi doradzic ?? mam nieduze naglosnienie i gram na malych imprezach a latem na powietrzu mam kolumny 450 WAT na strone czyli 900 WAT i chce kupic koncowke do nich prosze o pomoc z gory dziekuje
  • Poziom 26  
    Tego Holywooda sobie daruj bo ktoś kiedyś pokazał go od środka i okazało się, że to niezłe ścierwo xD. Lepiej rozejrzyj się za jakimś dapem chociażby, ktory odda moc rms kolumn. Myślę, że Dap P1200 byłby w miarę uniwersalny ale napisz jeszcze jakie masz kolumny bo jak omnitronic to Holywood będzie pasował i brzmieniem i mocą ;D. Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    tak tak, wszystko będzie pasowało, napisałbyś może jeszcze chociaż ile Ohm mają te kolumny bo akurat nie znam rzadnego jasnowidza wśród użytkowników elektrody, a bez tego parametru nie można polecić nic konkretnego. Co do HOLLYWOODA to powiem Ci tylko, że ma ładna obudowę i jeżeli ktoś chciałby zrobić sobie końcówkę od podstaw własnoręcznie to mógłby użyć tej obudowy.
  • Poziom 27  
    Impact 1000 to total shitt. JEdnak D1000 to nawet nawet. KOncoweczki D hollywooda oddaja tyle ile jest napisane :) tylko jzu wyrobiona opinia inpactami niestety odstrasza ludzi jak to widac :)
  • Poziom 18  
    Widziałem i słyszałem jak gra ten Impact totalna porażka!!! Lepiej Sięgnąć po wzmacniacz z górnej półki! Crown, QSC, ADS!!!! Jeżeli Twoje paczki maja 4 ohmy to dobrym rozwiązaniem byłby ADS Lx 1100 ma on 2x 550 W Rms! Nie musisz go rozkręcać na maxa, będziesz miał pewien zapas mocy! Nie będzie ryzyka, że przesterujesz sygnał. Zresztą ten Ads ma bardzo skuteczny limiter i szereg zabezpieczeń! Końcówka nie do zniszczenia! Można go kupić nowego za 1890zł!!

Dodano po 1 [minuty]:

2x 550 W przy 4 ohmach!!!
  • Poziom 27  
    Chyba nie zauwazyles drobnej roznicy ceny...

600zl a 1900zl to totalna przepasc....

Zalezy jakiei te kolny sa bo jak to STX 900W to potrzba 900W jak alphard to 300W bedzie za duzo. Jak Celestion czy RCF,B&C to nie wazne czy 200 czy 900W bo efektywnosc to podstawa. A jak bedzie za malo mocy tez powinno grac a za duzo to tez sie nic nie stanie...

POlecal bym dapa 1200 bo to sa koncowki nie do zniszcznia a tanie...
  • Poziom 18  
    Końcówki Dap do niczego sie nie nadają!!! Dziadostwo jakich mało!!! ADS jest niezniszczalny!!! W dapie można łatwo zamęczyć zasilacz! Lepiej uzbierać więcej kasy i kupić coś lepszego!!!!

Pozdrawiam!!!
  • Poziom 21  
    Widze kolego ze w czyms sie zgadzamy...Ads tez polecam ale musze cie zmartwic sa ludzie ktorym nie odpowiada jego dzwiek.....Oni mysla ze na dyskotece kazdy wchodzi i wie co za wzmacniacz gra...To moim zdaniem jest pomylenstwo poniewaz na dyskotece 98% ludzi nie zwraca uwagi na naglosnienie tylko zeby bylo glosno i nie brakowalo piwa....Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Wiem, że nie wszystkim pasuje ADS. Uważam, że na takich imprezach potrzebny jest niezawodny sprzęt króry zazwyczaj pracuje w ekstremalnych warunkach. Chyba sie ze mną zgodzisz??? Z tym piwem i żeby było głosno też się zgadzam...

Pozdrawiam!
  • Poziom 38  
    maniak dużych mocy
    W dapach zmęczyć zasilacz? Od kiedy? W dapach jedyna dobra rzecz to właśnie zasilacze..

Ps. Po chol**e tyle wykrzykników na końcu zdania.. :?
  • Poziom 18  
    Ja mam ne ten temat inne zdanie i tyle. Widziałem np. jak to się w jednym mostek zpalił strzeliły kondziory i reszta też odparowała.
  • Poziom 27  
    maniak duzych mocy :arrow:
    Powiem krótko. Nie wierz w to co pisza ale sam sie zorientuj w temacie. Bo narazie bzdury piszesz...

W ADS'ach sa mniejsze zasilacze niz w dapach. Było to juz potwierdzone zdjeciami na elektrodzie. Ja mialem LX500 na odsluchy i padl nie wiadomo co poszlo. Sprzedalem za 400zl... A mam teraz same dapy od p700 na p1200 konczac i zaden nie padl. A pracuja mocno wysilone a nie jakos lekko...

Jedyna wada dapów to jest malo tranzystorów koncowych ale jak by na to nei patrzac jeszcze nigdy gorace powetrze nie szlo z nich...

To co ty piszesz
    Cytat:

Ja mam ne ten temat inne zdanie i tyle. Widziałem np. jak to się w jednym mostek zpalił strzeliły kondziory i reszta też odparowała.

to totalny stek niepotwierdzonych kłamstw i twojej imaginacji.
    NA p1200 zrobilem zwarcie bo wylecial do polowy jack z nadstawki. Zapalil sie tylko PROTECT przy 100% mocy. Tyle bylo na malej mocy pracowal normalnie tylko clip sie swiecil... Zlikwidowalem zwarcie (dospawalo jacka do gniazda). Kabla bylo moze z 5m o grubosci 2x2mm to byl cieply...

Jak kiedys mialem podlaczone 50m kabla to 2x1mm to juz sama rezystancja kabla wystarczyla aby wzmacniacz pracowal stabilnie... kable sie grzal a na dapie clip sie swiecil nawet si enie wylaczyl....

Wiec te swoje opowiadania wsadz pomiedzy bajki a nie oszukuj ludzi...

Moze jestes jakism przedstawicielem ADS ze tak polecasz te wzmacniacze. Albo jestem zwyklym podlotkiem kory wykosztowal sie na LX i zaluje i proboje zrobic dobra marke LX....

NIestety ADS LX to taka sobie seria wzmacniaczy. PLX to jest profesjonalizm. LX budżetówka...
  • Poziom 21  
    Budzetowka????Na czym oszczedzali???Na mocy?Pozdrawiam

P.S Wiem jedno kuzyn mial taka mala dyskotece kupil wiec do niej kolumny Dexona budzetowki do tego subwofer ktory efektywnosc mial 91 db no i 2 wwzmacniacze dapa p700.Ostatecznie??Padla koncowka na ktorej byl podlaczony ten subwofer w mostku...Przynioslem ads i gralo i w koncu poszedl do nieba subwofer...Drugi dap w koncu zaczal sie dymic w srodku i trzeba bylo znowu kombinowac,Wyszlo na to ze moj ads gral na jednym kanale na subie na drugim na nadstawkach..Pozdrawiam

Nie ma zamiaru sie klocic pisze tylko jak bylo.
  • Poziom 18  
    Nie jestem żadnym przedstawicielem ADS-a! Po prostu jestem szczęśliwym użytkownikiem wzmacniaczy ADS i jestem pewien że na rynku nie ma bardziej niezawodnego wzmacnicza! Tak jak we wszystkich sprzętach zdarzają się usterki fabryczne i Ty pewnie na taki trafiłeś. I teraz nie możesz tego przeżyć. Bardzo mądrze zrobiłeś sprzedająć go za 400zł gratuluje inteligencji, nawet uszkodzone chodzą drożej, no ale cóż!

Dap przesadza z mocą. Jeżeli taka dobra firma, to dlaczego żałują tranzystorów!

Dap nie jest godzien żeby nawet przez chwilę stać obok ADS-a!

Im wczesniej zrozumiesz, że dap to szajs tym lepiej dla Ciecie!!

Pozdrawiam!

Dodano po 4 [minuty]:

Widzę kolego Maniek 6600 że też masz Ads-a. I co narzekarz na niego??? Pewnie nie ! Rozbawiłeś Mnie tym, że dap zaczoł dymić, bo kiedyś też widziałem taką akcję!
  • Poziom 21  
    MAM pare koncowek.ADS,Elmuza,ElectroVoica.ADS najbardziej mi odpowiada i nigdy mnie nie zawiodl a gral naprawde w trudnych warunkach.Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Miałem DAP'a P900, który grał przeważnie w domu z zeusami tonsila, potem z LDMami 300w 4ohm. Padły tranzystory na jednym kanale. Wymienione grały dalej, potem zaczął chrzanić sie drugi kanał... Sprzedałem, kupiłem ADS'a, mam spokój...

pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Kolego młody_elektronik Masz tu kolejne dowody że ten Twój DAP to nizłe ścierwo i złom!

Już nawet elmuz jest lepszy od tego czegoś co się śmie zazywać estradową końcówką!

Na EV też nie można narzekać!!
    Bardzo fajne końcóweczki!!!

Pozdrawiam!
  • Poziom 22  
    maniak dużych mocy napisał:

Już nawet elmuz jest lepszy od tego czegoś co się śmie zazywać estradową końcówką!

Elmuz to nie jest zła końcówka! Więc nie mów tak o niej. Po drugie to nie jest temat do rozważań czy ADS jest lepszy od DAP-a a zapewne jest tylko weźcie pod uwagę ceny ADS-A!! Za cene 1900 masz 2 x 550 przy 4Ω - okej wszystko ładnie pięknie tylko 2 x 550 w DAP-ie można mieć za 1000zł - to jes duża różnica!! Weźcie to pod uwagę!! Wracając do wczesniejszej wypowiedzi - TOTALNY OFFTOPIC chociażby ze względu na ceny.
  • Poziom 18  
    Nie mówię że Elmuz jest zły. To w miare dobre końcówki. Cena = jakość.

To weż pod uwagę że jeżeli kupisz DAP-a a on po jakimś czasie poleci. To znowu kupujesz następnego wzmaka i kolejna kasa leci..

Więź ja uważam, że lepiej zainwestować w sprzęt który pochodzi ładne pare lat i przy tym się zwróci!
  • Poziom 22  
    zauważ tylko, że jak ktoś potrzebuje w miare szybko wzmaka za ok. 1000 zł to nie bedzie czekał pół roku aż uzbiera 900 zł do tego ads tylko kupuje to co ma w zasięgu tej kwoty. A najczęściej kupując końcówkę potrzebna jest ona praktycznie od zaraz a nie za kilka miesięcy!
  • Poziom 21  
    I tak w kolko.....Znowu off topic.DO autora nie kupuj ,wstrzymaj sie troszke.Obserwuj allegro moze wyrwiesz cos w porzadnej cenie.Pozdrawiam
    A do poprzednika jesli ma 1000 zl to dorwie juz calkiem calkiem Elmuza ktory jest duzo lepszy od DAP.Moc moze minimalnie mniejsza ale kto od razu potrzebuje takich mocy.Jesli kupil porzadne kolumny to kupi tez porzadny wzachol a nie cos co sie popsuje po miesiacu lub dwoch.
  • Poziom 22  
    do poprzednika :) maniek, z tobą sie zgadzam ale nie z kolega "maniak dużych mocy" bo ty przynajmniej podałeś jakąś logiczną alternatywę czego on nie zrobił. Postępując jak manika mógłbym powiedzieć żeby autor zakupił sobie CROWNA albo coś jeszcze lepszego ale po co to? Przecież on nie potrzebuje końcówki do JBL Vertec tylko do jakiś prawieprofesjonalnych kolumn!
    Pozdrawiam Maniek6600!!
  • Poziom 27  
    Z tego co piszecie można wywnioskować tylko ze nie umiecie obsługiwać sprzętu estradowego i tyle.
    Aby spalić dapa trzeba być idiotą !!! Inaczej nie da sie tego okreslić. JAk sie ma koncówke 2x600W na kanal w tranzystorach jest 6x150W na kanal. To 2x900W na kanal w tranzystorach... To jest zapas 300W na kazdy kanal. Ale oczywiscie DAP p1200 jak ma trafo 2KW w sobie to proboja korki wyciagac z neigo te 2KW. Ads zato jest inaczej budowany. MA od groma tranzystorów i male trafo. CO to jest na wzmacnaicz jakim jest LX1100 ktory w mostu moze wydac 1300W ma trafo 1,2KW to 110% sprawnosci cud techniki...

Ludzie popatrzcie na zdjecia !!! jak nei mozecie uwiezyc...

NIe twierdze ze ADS to zla marka. bo mialem PLX4000 na kilak dni ktory popedzal moje tuby w kazda pchal max moc z siebie. I nawet sie nie zgral...

Zreszta co ja bede tumacyl to jest jak grochem o sciane. I tak nie zmienicie tego ze te ADSLX sie cieszy złą opinia. DAP cieszy sie dobra opinia. I ludzie kupuja DAPA 10 razy wiecej niz LX. I tylko wam te dapy poszly. Wnoskuje to co napisalem na poczatku...

POzatym DAP sprzedaje na caly swiat a ADS'a LX za granica nie uswiadczysz...

djharrison :arrow: jach chcesz dobry wzmacniacz to nie bierz LX. JAk chcesz nalepiej oplacalny wmacniacz na rynku bierz dapa. Jak chcesws najmniej oplacalny bierz LX'a.
    Jezeli chcesz naprawde pro wzmacnaicz wez PLX jak chcesz polskie. JAk nie koniecznie to CROWN, CREST, EV...
  • Poziom 21  
    Wzmacniacz pro na dyskoteke dla 150 ludzi????Smieszne...Ty masz swoje zdanie,rowniez bronisz tego co masz....Tak samy my jestesmy zadowoleni z tego.Gram na dyskotekach jak tobie mama pieluchy zmieniala,a to ze malo mnie interesuje trafo,kondy to co ma do rzeczy????Wzmacniacz ma grac!!!!!!!I to dobrze grac.Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ta jak weżmie dapa to się na nim nieżle przejedzie Weź skończ z tą smieszną końcówką. Na mnie to gadacie jak proponuje serię LX a jak kolega proponuje PLX to już chyba jest zupelna przepaść cenowa. Najtańszy PLX 2400 kosztuje 2800zł. Więc kolego wyżej zastanów się co piszesz. A po za tym jeżeli wzmacniacz pracuje w mostku to ma odwrócone pobieranie ładunku i nawet z transformatorem 1,2kW + kondziory jest w stanie oddać 1300W w mostku. ADS to potrafi.

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

To było do kolegi młody_elektronik.
  • Poziom 27  
    maniek6600 napisał:
    Wzmacniacz pro na dyskoteke dla 150 ludzi????Smieszne...Ty masz swoje zdanie,rowniez bronisz tego co masz....Tak samy my jestesmy zadowoleni z tego.Gram na dyskotekach jak tobie mama pieluchy zmieniala,a to ze malo mnie interesuje trafo,kondy to co ma do rzeczy????Wzmacniacz ma grac!!!!!!!I to dobrze grac.Pozdrawiam

A moze to ja naglasnialem jak ty przy cycu jeszcze byles... NIe wysuwaj takich wniosków jak nie masz informacji i argumentów potwierdzajcych to.

I tu sie z toba zgadzam.
    Wzmacniacz ma dobrze i niezawodnie grac. I tak jest z dapem :) NIE twierdze ze z LX tak nie jest ale zaczeliscie najezdzac na Dapa nie wiedzac nic o LX. A jak sie porowna to wychdozi podobnie tylko duzo taniej.

Maniak:arrow: faktycznie malo wiesz jak mysliszz e mozna uzyskac 110% sprawnosci. POwodzenia bo wymysliles Perpetuum mobile
  • Poziom 18  
    A o ADS-ch wiem bardzo dużo i nawet nie próbuj mi tu porównywać te Firmy Dap do ADS-a. To kompletna przepaść jakościowa. Dap nie jest godzien stać nawet ninuty przy krórymś z ADS-ów.
  • Użytkownik usunął konto