Witam kolegów,
Postawiłem sobie pewne zadanie do wykonania i wygląda na to, że będę potrzebował jakiejś rady kogoś kto lepiej zna problem. Chodzi o komunikację mokrokontrolerów ATMEGA przez interfejs SPI. Programuję w BASCOM, gdzie są już gotowe instrukcje do tego. Cały problem wygląda tak:
- Mamy 2 procesory ATMEGA8
- Mam tablicę 10 elementową X (elementy typu Word) w pierwszym procesorze, to jest MASTER
- Mam tablicę 10 elementową Y (elementy typu Word) w drugim procesorze, to jest SLAVE
- Procesory będą pracowały na osobnych płytkach, połączenie odpowiednią liczbą kabelków, może być kilka linii więcej niż "gołe" SPI
Potrzebuję się nauczyc jak wykonać następujące działania:
1. Procesor MASTER wysyła swoją tablicę X do SLAVE-a, który zapisuje otrzymane dane do Y a potem jeszcze w pamięci EEPROM
2. Procesor MASTER odczytuje ze SLAVE-a tablicę Y
Generalnie BASCOM ma gotowe instrukcje dla strony MASTER do odczytu z konkretnej zmiennej ze SLAVE-a i do zapisu, co pewnie bardzo ułatwia zadanie. Problem sprawia mi głównie zorganizowanie pracy po stronie SLAVE. Wiem jak wysłać dane z X do Y, ale zastanawia mnie jak to zrobić, żeby SLAVE wiedział kiedy ma zapisywać dane do EEPROM.
Mój wstępny pomysł: może użyć jakiejś dodatkowej linii (pinu) na krórej ustawię "ręcznie" informację, że można już zapisać do EEPROM?
Z góry dziękuję za sugestie.
Postawiłem sobie pewne zadanie do wykonania i wygląda na to, że będę potrzebował jakiejś rady kogoś kto lepiej zna problem. Chodzi o komunikację mokrokontrolerów ATMEGA przez interfejs SPI. Programuję w BASCOM, gdzie są już gotowe instrukcje do tego. Cały problem wygląda tak:
- Mamy 2 procesory ATMEGA8
- Mam tablicę 10 elementową X (elementy typu Word) w pierwszym procesorze, to jest MASTER
- Mam tablicę 10 elementową Y (elementy typu Word) w drugim procesorze, to jest SLAVE
- Procesory będą pracowały na osobnych płytkach, połączenie odpowiednią liczbą kabelków, może być kilka linii więcej niż "gołe" SPI
Potrzebuję się nauczyc jak wykonać następujące działania:
1. Procesor MASTER wysyła swoją tablicę X do SLAVE-a, który zapisuje otrzymane dane do Y a potem jeszcze w pamięci EEPROM
2. Procesor MASTER odczytuje ze SLAVE-a tablicę Y
Generalnie BASCOM ma gotowe instrukcje dla strony MASTER do odczytu z konkretnej zmiennej ze SLAVE-a i do zapisu, co pewnie bardzo ułatwia zadanie. Problem sprawia mi głównie zorganizowanie pracy po stronie SLAVE. Wiem jak wysłać dane z X do Y, ale zastanawia mnie jak to zrobić, żeby SLAVE wiedział kiedy ma zapisywać dane do EEPROM.
Mój wstępny pomysł: może użyć jakiejś dodatkowej linii (pinu) na krórej ustawię "ręcznie" informację, że można już zapisać do EEPROM?
Z góry dziękuję za sugestie.