Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A30-- wyłącza się.Przegrzewa się procesor.

owczar 15 Apr 2007 16:34 9356 7
    owczar
    Level 17  
    Witam.Stałem sie posiadaczem uszkodzonego laptopa Toshiba satellite A30 (Intel Pentium 2,8GHz, 512 RAM--> w Windowsie widzi 480, 40GB HDD).Sprzęt podczas użytkowania lubi sie wyłączyć jeżeli się nagrzeje.Trzeba odczekać aż sie ochłodzi i nadal przez krótki czas może pracować.Laptop był z ta wadą na gwarancji w Anglii (tam został zakupiony).Został wymieniony procesor jednak problem sie powtarza(teraz laptop jest w Polsce).Wiatraki chłodzące procek włączają się od czasu do czasu.W Biosie nie znalazłem opcji dotyczącej pracy wiatraków chłodzących (Phoenix Bios V1.80)--> potrzebny upgrade Biosu?Czy obniżenie częstotliwości pracy procesora przeniesie się na zmniejszenie się jego grzania?Gdzie można dokonac zmniejszenia taktowania zegara??Słyszałem że problem z przegrzewaniem się może być związany z funkcją SpedStep.Gdzie ją mozna włączyć i co to takiego?Proszę o porady.
    owczar
    Level 17  
    A co z możliwością obniżenia częstotliwości pracy procesora i właczenia na stałe wentylatorów.Da sie tego dokonac ze środowiska Windows?
    owczar
    Level 17  
    W Toshiba Power Saver są opcje ustawień dla poczszególnych trybów pracy laptopa (bateryjny/zasilacz).Odnośnie wiatraków nie ma żadnych możliwości ustawień.Można za to ustawić Speed Procesor (Low/Mid/High), jednak jakiekolwiek zmiany tego ustawienia nie powodują zmiany wskazań częstotliwości pracy procesora w programie CPU-Z (2800 MHz).
    jurek1980
    Level 26  
    Napisałem przecież , że wybierasz sobie jakąś opcję np Normalny , zaznaczach i wchodzisz w jej szczegóły i tam dopiero masz modyfikację częstotliwości pracy procesora, wentylatorów i jasności matrycy.
    Pewnie jako że jest to notebook z innego kraju to może nie masz wszystkich sterowników zainstalowanych ?
    Pytanie nr jeden czy wyczyściłeś układ chłodzenia i wymieniłeś pastę ?
    owczar
    Level 17  
    Pasta i czyszczenie układu chłodenia było zrealizowane w Angli podczas wizyty gwarancyjnej.Są jakieś programiki dzieki którym można zbadać częstotliwośc pracy procesora??
    owczar
    Level 17  
    Kupiłem podstawkę chłodzącą.Problem rozwiązany.Temaz zamykam.