Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaż pampersa canon pixma ip2000

17 Kwi 2007 10:37 6718 9
  • Poziom 2  
    czy ktos moze napisac jak wyciagnac tego pampersa w celu wyczyszczenia badz zastapienia czyms podobnym?
    nie chcialbym polamac plastikow badz rozregulowac drukarki(jesli by sie dalo;))
    z gory dzieki
  • Poziom 2  
    licznik juz zresetowalem, odnosnie tej wymiany to nie wiem czy mozna go wyciagnac przez pokrywe przednia czy musze rozkrecac drukarke, zauwazylem ze ten wozek na ktorym parkuje glowica jest ruchomy jednak nie daje sie wyciagnac na zewn (jakies zaczepy ktorych nie potrafie dostrzec:/)

• Poziom 43  
    Drukarkę trzeba rozkręcić, otworzyć, wyciągnąć stacje serwisową, wyczyścić, wymienić ( wyprać ) pampersa, poskładać.

Komunikat i mapa potrafi skasować po przewertowaniu postów na tym forum :!: Zrobienie porządnej konserwacji nie jest takie proste.
  • Poziom 2  
    malpa to by sie dala nabrac cwaniakom ktorzy za takie operacje biora polowe ceny nowej drukarki(gdzie przewaznie serwis polega na zerowaniu i sciemie ze wszystko wyczyszczone)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

• Poziom 43  
    Powyżej napisałem ci co ja robię + kąpiel obudowy. Nie interesuje mnie co robią inni - są SERWISY i " serwisy " ( z tych drugich klient szybko rezygnuje bo po ściemnianiu nikt gwarancji nie da )

Klient dostaje drukarkę niemal jak nówka - koszt operacji 70 zł i gwarancja, że zdziała.
  • Poziom 10  
    trzymaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic686106.html zrób reset tymczasowy i przebolejesz te pare dni dopóki syn nie zakończy sesji potem możesz się pokusić o reset właściwy (naprawdę nie jest to takie trudne na elektrodzie jest wszystko bardzo dokładnie opisane trzeba tylko troszkę poszukać) ja u siebie resetowałem drukarkę ale nie prałem pampersa i narazie chodzi
  • Poziom 10  
    maxtor NEO napisał:
    trzymaj ....zrób reset tymczasowy i przebolejesz te pare dni dopóki syn nie zakończy sesji potem możesz się pokusić o reset właściwy ....

Sorry za skróty i dzięki za odpowiedź.
    Podejrzewam, że "reset tymczasowy" wyszedłby wg tego opisu nawet mnie....
    Ale to było wczoraj ( moje pisanie o pomoc). Dzisiaj trochę się przyłożyłem i znalazłem W Gdyni serwis CANON-a, który dokona naprawy łącznie z wymianą pampersa "na poczekaniu", za stosunkowo niewielkie pieniądze. Mam nawet umówioną wizytę jeszcze w tygodniu, więc tyle wytrzymam, nic sam nie będę grzebał.....
    Zabieg trwa ok. 15 minut ( w wykonaniu fachowca)....
    O tym jak sprawa się zakończy - napiszę.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    piechu83 napisał:
    malpa to by sie dala nabrac cwaniakom ktorzy za takie operacje biora polowe ceny nowej drukarki(gdzie przewaznie serwis polega na zerowaniu i sciemie ze wszystko wyczyszczone)

Więc właśnie postanowiłem się "nie dać"....
    Ponieważ z teorii "komputeroznawstwa" zapewne otrzymałbym "pałę" więc po pierwszym zdenerwowaniu awarią, trochę już na spokojnie rozejrzałem się w temacie.
    Wynikiem tego jest następująca opcja:
    - razem z "pampersem" podobno czasem zdarzają się problemy z zaschnięciem dysz..[/b]..
    Istnieje więc możliwość powstania dodatkowych kosztów czyszczenia lub wymiany...
    Za poradą więc znajomego ze sklepu komputerowego rozpatruję teraz opcję zakupu nowej drukarki, znanej firmy za 140 PLN.
    2 lata gwarancji, więc po tym czasie mogę z powodzeniem kupić za ponowne pieniądze kolejna nową....
    Trochę droższe kartridże, ale większe i podobno starczą na ok. 1 ryzę papieru....
    Nie muszę drukować ważnych dokumentów, a jeśli tak to mogę zawsze skorzystać z "znajomej" laserówki, więc ten sprzęcik na moje potrzeby spokojnie wystarczy....