logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Z400 simlock czy komuś udało się zdjąć UST PRO 2 ?

waszko 17 Kwi 2007 17:50 3435 16
REKLAMA
  • #1 3795746
    waszko
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 13
    Ocena: 2
    Czy komuś udało się zdjąć simlocka z z400?
    Na liście UST PRO 2 jest ale za nic nie idzie zdjąć, albo ja nie potrafię.
    Może ma ktoś informacje jak lub czym to zrobić?
  • REKLAMA
  • #2 3795790
    abyssx
    Poziom 15  
    Posty: 183
    Pomógł: 8
    Ocena: 4
    kolego napisz cos wiecej... jakim kablem to robisz, czy jest komunikacja pomiedzy boxem a telefonem... za malo informacji jest w Twoim poscie....
  • #3 3796143
    Nosio
    Poziom 12  
    Posty: 39
    Ocena: 1
    a probowales NS dongle?
  • REKLAMA
  • #4 3796144
    waszko
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 13
    Ocena: 2
    Kablem z kompletu UST PRO 2, o ile pamiętam to oznaczony jako V802
    pod usb i rj45. W programie jak ustawię model telefonu jako z650i to zczyta go i pokazuje że simlock zdjęty, choć nie jest faktycznie. A przy ustawieniach jako z400 wcale go nie wykrywa.
  • #5 3796478
    WhiteFoot
    Poziom 27  
    Posty: 1411
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    ale po co kombinowac z modelem z650i skoro jest w ust z400 i robisz bez problemu kablem do d900 z wtyczka usb ( do telefonow 3g)
    idzie bez problemu

    Pozdr
  • #6 3796769
    QguAr
    Poziom 22  
    Posty: 642
    Pomógł: 30
    Ocena: 2
    Telefon podpinasz włączony pod ust kablem od v802 tym który ma rj45 i usb, obie wtyczki w boxa, com port modemu samsunga musi być ustawiony poniżej portów com ust a przynajmniej poniżej com10 i musi działać, mi idą od strzała, oczywiście ustawiasz Z400.

    Pozdrawiam
  • #7 3797182
    BONO
    Poziom 28  
    Posty: 1540
    Pomógł: 74
    Ocena: 18
    potwierdzam tez robiłem Z400 , jak to w ust-pro czasami trzeba pare razy wcisnać unlock zeby zaskoczyło , cały czar tego urzadzenia
    wybierasz unlock i jak program szuka tel podłaczasz wtyczke do telefonu
  • REKLAMA
  • #8 3797978
    waszko
    Poziom 15  
    Posty: 184
    Pomógł: 13
    Ocena: 2
    Dzięki QguAr! Problem byl w ustawieniach portu modemu.
    Mialem 47 i po zmianie na 5 czyli niższy niż zainstalowany jest box śmignęło od razu.
  • REKLAMA
  • #9 3799996
    Maxx22
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 1
    Robie bez problemu z NsPro Zxxx cable adapter to solve power problem on USB port kosztuje 40zł plus przesyłka i tez czasami przydaje sie do E 250 Pozdrawiam
  • #10 3800155
    QguAr
    Poziom 22  
    Posty: 642
    Pomógł: 30
    Ocena: 2
    Maxx22 napisał:
    Robie bez problemu z NsPro Zxxx cable adapter to solve power problem on USB port kosztuje 40zł plus przesyłka i tez czasami przydaje sie do E 250 Pozdrawiam


    Co to ma wspólnego z tematem postu ?. Pytanie tyczy się ust pro2.
  • #11 3802220
    josh11
    Poziom 14  
    Posty: 145
    Ocena: 1
    ale jak zmienic na mizszy port skoro wszystkie zajete.jak w systemie zobaczyc co na ktorym comie siedzi zeby moc bezpiecznie przelaczyc?
  • #12 3802234
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    zrob w menadzrze urzadzen zeby pokazał ci ukryte urzadzenia to zobaczysz co jest grane
  • #13 3802321
    QguAr
    Poziom 22  
    Posty: 642
    Pomógł: 30
    Ocena: 2
    josh11 napisał:
    ale jak zmienic na mizszy port skoro wszystkie zajete.jak w systemie zobaczyc co na ktorym comie siedzi zeby moc bezpiecznie przelaczyc?


    Pokarz nawet ten zajęty zatwierdź i powinien go przypisać na siłę.
  • #14 3916352
    balar
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 10
    Ocena: 9
    Witam wracam do tematu simlocka z400 za pomoca ust! A mianowicie podpiolem tlefnik za pomoca kabla do 3g wpiolem do usb i zainstalowalem sterowniki telefonik wykrylo mi w menadzerze urzadzen->modemy.

    zczytuje mi fonik ladnie ale wywala komunikat ze jest niepodlaczony telefon za pomoca usb (jak jest podlaczony) naciskam OK i lipa ust mi znika z monitora(zamyka sie)

    Moze mial ktos juz taki problem i wie jak to rozwiazac!!??
  • #15 3916368
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    modem samsunga zrób nizej od portu com w ust
    kabel musi byc rj45 plus usb
    podłączasz wlączony telefon
    dajesz direct unlock
    jak nie idzie wez sciągnij sobie wersje 4.50 bo 5.. mają bugi
  • #16 3916567
    balar
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 10
    Ocena: 9
    oki poszlo thx za info!!
    :)
  • #17 3916958
    gsm-raf
    Poziom 16  
    Posty: 256
    Pomógł: 8
    Ocena: 6
    Witam
    Dołacze sie do tego postu mam taki sam problem z tym telefonem


    Telefon jest z sieci Play robie tak jak koledzy opisywaliscie i jak biore jako z400 to wyskakuje ERROR a jak z650i pokazuje ze zdjety simlock a simlock nadal jest. Macze dwie sztuki i brak mi juz koncepcji PZDR

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy problemów ze zdjęciem simlocka z telefonu Z400 za pomocą urządzenia UST PRO 2. Użytkownicy potwierdzają, że model Z400 jest na liście obsługiwanych, jednak często pojawiają się błędy i trudności z wykryciem telefonu przez program. Kluczowym elementem jest prawidłowe podłączenie telefonu kablem V802 (z wtyczkami USB i RJ45) do boxa oraz ustawienie portu COM modemu Samsunga na niższy numer niż porty COM UST PRO 2 (np. poniżej COM10). Czasami konieczne jest wielokrotne naciskanie opcji "unlock" w programie. Wersja oprogramowania UST PRO 2 4.50 jest rekomendowana, gdyż nowsze mają błędy. Próby ustawiania modelu jako Z650i mogą pokazywać zdjęty simlock, mimo że faktycznie nie jest on usunięty. Dodatkowo, pojawiły się sugestie użycia adaptera NS dongle lub kabla NSPro Zxxx do rozwiązywania problemów z zasilaniem USB, jednak nie są one bezpośrednio związane z UST PRO 2. Wskazano także, że w menedżerze urządzeń Windows należy wyświetlić ukryte urządzenia, aby zarządzać portami COM i przypisać odpowiedni port modemowi. Ostatecznie prawidłowa konfiguracja portów i kabla pozwala na skuteczne zdjęcie simlocka z Z400 przy użyciu UST PRO 2.
REKLAMA