Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompka w pralce Whirlpool głośno buczy.

19 Apr 2007 15:00 3811 8
  • Level 10  
    Jak w temacie pompka podczas wypompowywania wody wydaje głośne buczenie. Rozebrałem pompkę i wyczyściłem łącznie z napędem wirniczka.Było tam sporo osadu ponieważ często musze prać odzież roboczą zabrudzoną smarami. Po wyczyszczeniu buczenie występuje nadal ale nie cały czas tylko co chwile zabuczy, czyli czyszczenie coś pomogło. Miałem kiedyś pompkę akwarystyczną i zdaje mi się że w niej magnetyczny element wirniczka był czymś natłuszczony. Przyszło mi do głowy żeby go nasmarować. Nie wiem czy to mądre więc pytam? Jak nie ta metoda to może polecicie inną która mogła by zlikwidować to buczenie? Czy może jest juz po pompce? Proszę o podpowiedzi.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    Kup silnik pompy Plaset i zamień powinno pomóc i kłopot z głowy na kilka lat.Powodzenia.
  • Level 33  
    Nie musisz kupować całej pompy tylko sam silnik Plaset ,koszt około 40zł.Pozdrawiam.
  • Level 12  
    przychylam się do przedmówcy - kup sam silnik - wykręcasz 3 śruby wymieniasz silnik i po kłopocie. Polecam silniki firmy Plaset, ja osobiscie z innymi producentami miałem kłopoty (głośna praca nowego :-( )
  • Level 33  
    Ten pierwszy bo ten drugi to jakaś podróba.Powodzenia.
  • Level 15  
    Podbijam temat.
    Pralka AWO/c 61200. Kupiłem silnik pompki, lecz ma inny wtyk. Dolutowałem 2 kabelki do kabli w pralce biegnących do wtyczki, podłączyłem konektory i silnik pompki nie działa. Brak prądu w kablach (tych dolutowanych). Po założeniu starego silnika i podpięciu go do oryginalnej wtyczki, wszystko ok, poza tym, ze silnik jest już głośny.
    O co chodzi?
    Obie pompki działają po spięciu na krótko w warunkach garażowych.

Edit. Problem rozwiązany. Izolacja wkradła się w miejsce lutowania. Poprawienie łączenia rozwiązało problem.