Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 SCPH-3004 PAL

Esiaczek 21 Kwi 2007 01:42 1281 0
  • Poziom 16  
    Konsola posiada wszystkim znany laser KSH. Była przerobiona, przestała czytać DVD, potem też CD. Czyszczenie niepomogło, regulacje kąta też nie.
    Postanowiłem rozebrac laser i mu "nadmuchać", niestety mam do dyspozycji swoje własne CO² :D, dodatkowo wyczyściłem na sucho lusterko oraz dolną soczewke z jednej strony denaturatem. Od razu zaczęły działać CD, natomiast DVD prześwietlane jest ultra jasnym promieniem lasera, niestety nieznajduje jej. Podczas przeszukiwania DVD laser ciągle ustawia ostrość, niema sytuacji, że udało mu sie to i zaczyna już własciwy jej odczyt z niepowodzeniem, ciągle jest w pierwszej fazie. Moje pytania:

1. Czy warto postarać sie o powietrze sprężone itp. przybory do dokładniejeszego wyczysczenia ?

2. Jak dokładnie powinno przeprowadzać sie pozycjonowanie lasera tymi dwiema śrubami ?

3. Czy może padł układ LA ? Ale przecież CD czyta bez problemów.

4. Cewki lasera ? Chyba nie, podnoszą sie równo i mają 4,8 i 4,6 Ohma.

5. Jeśli laser odczytuje DVD, prześwietla płyte. Patrząc na niego z góry wiązka światła powinna być maksymalnie skupiona ?

6. Jeśli wyrokiem będzie kupno nowego lasera, jakiego chipa wsadzić żeby był dla niego najbezpieczniejszy ?