logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nagrywarka Samsung TS-H552 nie rozpoznaje płyt DVD+R - jak zaktualizować BIOS?

Joanna i Andrzej 23 Kwi 2007 02:02 2640 5
REKLAMA
  • #1 3812596
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  
    Posty: 232
    Ocena: 17
    Witam wszystkich znawców tematu.Mam taki trochę dziwny problem z nagrywarką TS-H552.Próbuję nagrać obraz płyty i wyskakuje mi taki oto błąd:Dysk wymagany dla kompilacji Dvd+R/Rw,Dvd-R/Rw,Dvd+R9
    Double layer-Typ dysku w nagrywarce pusty i tacka wyjeżdża.O co tutaj chodzi?Próbowałem na kilku płytach TDK Dvd+R,na płytach Media Store także Dvd+R.Te akurat miałem w zasięgu.Myślę że tutaj może pomóc tylko wgranie nowego biosu,jednak szukając go po sieci nie udało się mi natknąć na bios do tego modelu.Jeżeli ma to się zakończyć wgraniem nowego biosu prosiłbym o link do niego,ponieważ jakoś nie mogę go znaleźć.Może jednak jest jakieś inne wyjście.Pozdrawiam.

    Dodano po 6 [minuty]:

    Tutaj dodaję jeszcze log błędu:
    NEMO

    1A23-0009-6030-1835-6701-1834

    Windows XP 5.1
    IA32
    WinAspi: -
    ahead WinASPI: File 'C:\Program Files\Ahead\nero\Wnaspi32.dll': Ver=2.0.1.59, size=160016 bytes, created 2003-12-16 20:18:06
    Wersja Nero: 6.3.1.15 (Nero Express)
    Nagrywarka: <TSSTcorp CD/DVDW TS-H552B>Wersja: TS10 - HA 2 TA 0 - 6.3.1.15
    Sterownik adaptera: <> HA 2
    Drive buffer : 2048kB
    Bus Type : via Inquiry data (1) -> ATAPI, detected: ?
    Connected to MMC as unknown drive with class-nr : 11
    Drive is autodetected - recorder class: DVD+R9 DL recorder
    CD-ROM: <LG DVD-ROM DRD8120B>Wersja: 1.03 - HA 0 TA 0 - 6.3.1.15
    Sterownik adaptera: <atapi> HA 0

    === Scsi-Device-Map ===
    CdRomPeripheral : LG DVD-ROM DRD8120B atapi Port 0 ID 0 DMA: On
    DiskPeripheral : ST380012ACE atapi Port 1 ID 0 DMA: On

    === CDRom-Device-Map ===
    LG DVD-ROM DRD8120B E: CDRom0
    TSSTcorp CD/DVDW TS-H552 F: CDRom4
    =======================

    AutoRun : 1
    Excluded drive IDs:
    WriteBufferSize: 40894464 (0) Byte
    ShowDrvBufStat : 0
    BUFE : 0
    Physical memory : 255MB (261616kB)
    Free physical memory: 100MB (103108kB)
    Memory in use : 60 %
    Uncached PFiles: 0x0
    Use Static Write Speed Table: 0
    Use Inquiry : 1
    Global Bus Type: default (0)
    Check supported media : Disabled (0)

    23.4.2007
    Nagraj obraz DVD
    01:47:47 #1 Text 0 File Reader.cpp, Line 118
    Reader running

    01:47:47 #2 Text 0 File Burncd.cpp, Line 3167
    Turn on Disc-At-Once, using DVD media

    02:02:38 #3 Phase 40 File dlgbrnst.cpp, Line 1845
    Przerwane przez użytkownika!

    02:02:38 #4 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 257
    Write in overburning mode: NO (enabled: CD)

    02:02:38 #5 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 2137
    Recorder: TSSTcorp CD/DVDW TS-H552B
    Medium not present

    02:02:38 #6 Text 0 File DlgWaitCD.cpp, Line 418
    >>> Protocol of DlgWaitCD activities: <<<
    =========================================
    Insert empty disc to write to.
    (Medium in drive: Nieznany. Medium required by compilation: DVD+R/RW; DVD-R/RW; DVD+R9 Double Layer.)


    Existing drivers:
    File 'Drivers\atapi.sys': Ver=5.1.2600.2180 (xpsp_sp2_rtm.040803-2158), size=95360 bytes, created 2006-10-22 16:38:24 (Adapter driver for src)

    Registry Keys:
    HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon\AllocateCDROMs : 0 (Security Option)
  • REKLAMA
  • #2 3813401
    Nozownik
    Poziom 19  
    Posty: 255
    Pomógł: 21
    Ocena: 19
    A może obraz płyty zrobiony jest dla DVD dwuwarstwowej? Jeśli tak to potrzebujesz innego typu nośnika (DVD+R9 Double Layer)
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 3815586
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  
    Posty: 232
    Ocena: 17
    Witam.Właśnie wgrałem nowy bios i jest to samo.Po rozebraniu nagrywarki i podłączeniu zauważyłem że niestety ale nie zapala się laser.Tak więc myslę że okres jej świetności już niestety się skończył.Jutro spróbuje podłożyc laser.O wyniku oczywiście poinformuję.Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 3816349
    Nozownik
    Poziom 19  
    Posty: 255
    Pomógł: 21
    Ocena: 19
    Tak się zastanawiam jak Ty sprawdziłeś, że laser się nie zapala. Wizualnie nie jesteś w stanie zobaczyć emitowanego światła lasera w nagrywarce ponieważ jest niezwykle cienkie i niezauważalne dla ludzkiego oka. I czy dobrze zrozumiałem? Chcesz kupić nowy laser do nagrywarki? Nie opłaca się; chyba, chyba że masz jakiś sprawny z innej nagrywarki np. z uszkodzoną elektroniką.
  • #6 3936260
    Joanna i Andrzej
    Poziom 15  
    Posty: 232
    Ocena: 17
    Witam.Laser zmieniłem od innej nagrywarki i działa.Jednak z uwagi na to że robiła i tak problem.Zakupiłem nową.Myślę że twemat można zamknąć.
    Bios zdobyłem ze stronki którą podał mi kolega SilVer .http://www.samsung.com/pl/products/cddvd_rom/dvd_rw/ts_h552u.asp
    http://www.cdrinfo.pl/hardware/Samsung
    Temat zamykam .Duże dzięki za pomoc.
REKLAMA