Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z radiem samochodowym :(

Wydra9 25 Kwi 2007 17:14 2027 7
  • #1 25 Kwi 2007 17:14
    Wydra9
    Poziom 15  

Problem jest nastepujacy Nie dzialaja mi glosniki podlaczone do radia Ale gdy podlaczam wzmacniacz na wyjscie radia pod czincze gra normlanie bez problemu :( w glosnikach podlaczonych do radia slychac taki specyficzny dzwiek nie buczenie tylko taki jakby szum lub trzeszczenie gdy wlaczam pioseneke z samym basem to w gosniku ten szum gra w ryt muzyki gdy przerzucam piosenke (radio na CD) ucicha :( Wiec nie wiem czy to koncowka mocy bo wydaje mi sie ze koncowka mocy wydawala by jednostajny dzwiek (buczenie) lub zadnego a nie tylko wtedy gdy jest melodia :( nie wiem :(:(

Dodano po 2 [minuty]:

Chce jeszcze dodac ze koncowka mocy ma temp dosc normlana ani nie zimna ani nie goraca, ale tranzystory obok (dwa takie same obok siebie) Strasznie sa gorace ---> jest to radio Medion MD-4366

1 7
  • #2 25 Kwi 2007 17:18
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możliwe uszkodzenia:
    - uszkodzona instalacja głośnikowa w samochodzie: zwarcie głośnika, połączenie głośników na krzyż, zwarcie do masy - powoduje to awaryjne wyłączenie końcówki mocy
    - uszkodzenie końcówki mocy
    - uszkodzenie sterowania końcówką mocy (poziom na wejściu stby)
    Skoro sygnał audio jest na wyjściu RCA, to znaczy, że tor audio jest sprawny oprócz wzmacniacza. Spróbuj odpalić radio na stole podłączając jakiś sprawdzony głośnik. Przemierz instalację głośnikową w aucie.

0
  • #3 25 Kwi 2007 17:23
    Wydra9
    Poziom 15  

Ja odpalam je w domu do kazdego kanalu podlaczam glosnik i w kazdym kanale jest to samo Aha czasem zdaza sie ze sluchac cicho muzyke w glosniku ale tylko w tle ( raz mi sie to zdazylo) moze byc przyczyna to ze zamiast pasty izolacyjnej dalem taki podkladki (3) jak w starych tranzystorowych radiach ??

0
  • #4 25 Kwi 2007 17:31
    459239
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Kwi 2007 17:40
    Wydra9
    Poziom 15  

Czy to moze byc wina tego ze podlaczone jest do prostownika??

0
  • #6 25 Kwi 2007 18:01
    Norman36
    Poziom 15  

Tak tylko, żeby nie przeoczyć czasem czegoś oczywistego.... Czy nie masz przypadkiem w opcjach radia software'owego odłączania wbudowanego wzmacniacza, tak jak ma to np. Alpine?

0
  • #7 25 Kwi 2007 18:07
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro na wyjściu pojawiają się jakieś "resztki" sygnału, to należało by sprawdzić co dochodzi do końcówki mocy. Ściągnąć sobie datasheet układu końcówki mocy i sprawdzić czy dochodzi sygnał audio, zasilania, wzbudzenie...
    A przy takich radiach trzeba szukać jeszcze wszelkich możliwych "dziwów", czyli zimnych lutów, braku masy...

0
  • #8 25 Kwi 2007 19:26
    Wydra9
    Poziom 15  

One dzialalo wiec chyba zimnych lutow i barkaow masy nie ma Kolega mi je oddal bo powiedzial ze mu nie dziala i tyle nic wiecej nie wiem Wszystko takie malutkie jest tam ze nie wiem do czego sie zabrac... Czyli nalezy wykluczyc ze pod prostownikiem moze nie dzialac?? Ja jeszcze go nie sprawdzalem w samochodzie wymienilem tranzystorek i rezystor spalony w nim i zauwazylem ze byl zerwany rezystorek laczacy panel z masa gdy to powymienialem wlaczylem je do prostownika wszystko chodzi ale nie dziala wzmacniacz w radiu :(

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Dodam jeszcze ze te brzeczenie slychac gdy glosnosc jest na maksa ustawiona tak to nic nie slychac
    Jak jest np 40/100 vol

0