Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 140 na STXach. Czy to dobrze zagra? Inne głośniki?

Lukadz_87 29 Kwi 2007 11:43 1599 27
  • #1 29 Kwi 2007 11:43
    Lukadz_87
    Poziom 12  

Witam. Dostałem obudowy po Altusach 140 i chciałbym zrobić nowe kolumny do głośnikach STX i zwrotnicach STX.

gwizdek GDWT-8-150-8-PJ
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=2&vSubPage=6&vItemDB=itemdb

średni GDM-16-80-8-SC
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=1&vSubPage=20&vItemDB=itemdb

bas GDN-30-100-8-SC
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=58&vItemDB=itemdb

zwrotnice Zwrotnica 3D-12-6 lub Zwrotnica 3D-12

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=273&vItemDB=itemdb

http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=274&vItemDB=itemdb

Proszę powiedzieć czy będzie to dobrze grało lub zaproponować inne głośniki.[/url]

• #2 29 Kwi 2007 11:46
    AVG
    Poziom 30  

Ogólnie to ile masz kasy na głośniki? jak będziemy wiedzieli ile masz kasy wtedy się coś pokombinuje bo te głosniki co podałeś są niezaciekawe

• #3 29 Kwi 2007 11:48
    Lukadz_87
    Poziom 12  

Właśnie chodzi że nie mam za dużo ok 300 zł.

• #4 29 Kwi 2007 13:03
    takero
    Poziom 31  

generalnie to co do czego dałeś linki to jeden wielki syf...
    jeszcze ten wysoki nie jest aż taki zły, ale reszta to dno, ze zwrotami na czele.

• #5 29 Kwi 2007 13:07
    czoi
    Poziom 12  

DNO. Ale jeszcze niżej (muł) to jest ten pseudo-średniotonowy. W pierwszej kolejności zrezygnuj z niego.

• #6 29 Kwi 2007 13:24
    Lukadz_87
    Poziom 12  

To proszę zaproponować jakieś inne głośniki?

• #7 29 Kwi 2007 13:25
    shamanix
    Poziom 17  

srednio tonówke zmien szybko, nie stxa.... reszta szumu narobi, jak nie masz naprawde kasy to lepszy stx niz chinskie gów... Pozdrawiam.

• #8 29 Kwi 2007 13:29
    takero
    Poziom 31  

jako średniaka daj jakąś tesle, na wysokiego stx gdwk pj - spl-u mu starczy.
    a na dół proponowałbym tonsila jednak.
    Największy problem będzie ze zwrotą.
    Uniwersalne to kupa.

• #9 29 Kwi 2007 14:28
    Lukadz_87
    Poziom 12  

a nie ma nic tańszego bo te tonsile są trochę drogie. A co powiecie na Alphard'a.

• #10 29 Kwi 2007 14:45
    Hubert_1
    Poziom 24  

Alpharda nie, nigdy nie kupuj tego szmelcu, po za jednym modelem lw 800. Na allegro dostaniesz 2 szt gdn 30/60 za +/- 120zł używane badź regenerowane, do tego srednie po +/- 70 zł 2 szt, gdwt kupisz uszkodzony i wymienisz cewke która kosztuje 9zł.

• #11 29 Kwi 2007 15:49
    takero
    Poziom 31  

Lukadz_87 - na allegro można za grosze wyrwać.
    poszukaj tam czegoś, nawet używanego...

• #12 29 Kwi 2007 17:54
    AVG
    Poziom 30  

Tonsile na aledrogo występują bardzo często i łatwo jest upolować dobra okazję i poza tym głośniki do regeneracji są tanie :D

• #13 29 Kwi 2007 19:53
    344979
    Usunięty  
  • #14 30 Kwi 2007 10:16
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Biadolicie Chipolicie !!!

Tylko tyle powiem o ostatnim poście. Ale ekonomia mieć puste paki lepiej niż grające...no comment

Słuchaj Lukadz_87

Jako basówki wstawił bym STX ale trochę lepszy model nadadzą sie świetnie.
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=60&vItemDB=itemdb

Jako średnie wstawił bym Tesli głośniki.
    http://allegro.pl/item189003323_glosnik_sredniotonowy_arp_150_00_8_tesla_tvm.html

Jako wysokie Tonsila
    http://allegro.pl/item189942790__rewlacyjne_tonsile_gdwt_9_70_8ohm_altus_140_.html

Zwrotnice STXa nie są aż takie złe. Bo oryginalne tonsila były gorsze ale jak byś wstawił jakieś JANBO to na pewno było by lepiej.

Łączny koszt :
    BAsy: 164zl
    srednie: 88zl
    wysokie 30zl
    zwrotki : 80zl
    razem : 362zl + przesylki ok 50zl

To o 100zl drozej ale bedziesz mial pozytywnie grajace kolumy.

PS: nie jestem pewnien co do wymiarów tej tesli ale pomiez pierw wsio jak niebedize pasowal mozna dobrac cos innego :)

• #15 30 Kwi 2007 11:01
    takero
    Poziom 31  

"Jako basówki wstawił bym STX ale trochę lepszy model nadadzą sie świetnie.
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=60&vItemDB=itemdb "
    ten stx tylko do zamkniętej, pozatym trzeba mieć go czym napędzić...

"Jako średnie wstawił bym Tesli głośniki.
    http://allegro.pl/item189003323_glosnik_sredniotonowy_arp_150_00_8_tesla_tvm.html "
    jeśli polecasz ARP to znaczy że albo go nie słyszaleś , albo że bardzo lubisz gdy głośnik wydziera się tak że nie da się tego sluchać...
    zdecydowanie lepszy jest arx150.

"Jako wysokie Tonsila
    http://allegro.pl/item189942790__rewlacyjne_tonsile_gdwt_9_70_8ohm_altus_140_.html
    "
    to już wolałbym gdwk pj...

"Zwrotnice STXa nie są aż takie złe. Bo oryginalne tonsila były gorsze ale jak byś wstawił jakieś JANBO to na pewno było by lepiej. "
    nie ma znaczenia czy to będzie janbo czy stx - oba te gów... są uniwersalne i tak naprawde do niczego się nie nadają. Oryginalne zwroty tonsila były dedykowane do tych głośników ,a nie zrobione na tym co akurat było pod ręką, bo tak naprawde wygląda idea zwrot uniwersalnych.

• #16 30 Kwi 2007 11:13
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    nie ma znaczenia czy to będzie janbo czy stx - oba te gów... są uniwersalne i tak naprawde do niczego się nie nadają. Oryginalne zwroty tonsila były dedykowane do tych głośników ,a nie zrobione na tym co akurat było pod ręką, bo tak naprawde wygląda idea zwrot uniwersalnych.

Oryginalne zwroty tonsila do altusów 140 były właśnie niedobrane do głośników, a obudowa była źle zestrojona, to powszechnie znany fakt, gdy ktoś chce przerabiać te kolumny, że powinien zacząć od strojenia i zwrot. Założę się że też zwrotnice robili na tym co pod reką.

-------

Ja jestem za tym żeby na wysokotonowca dać GDWK PJ z STX, (ten za 20 zł, zeby nie zwiekszac kosztow) - raz że taniej za przesyłkę, dwa że zagra znacznie łagodniej niż GDWT tonsila (no owszem był w Altusach, ale to grało dość ostro i mocno się przebijało, nie każdemu odpowiada takie brzmienie).

• #17 30 Kwi 2007 11:17
    AVG
    Poziom 30  

nie wspominając ze ten GDWK STX'a czasem sypnie piachem, ale czego oczekiwać od głośnika za 20zł

• #18 30 Kwi 2007 13:05
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

GDWKPJ to shitt nad shitty. Miałem do czynienia z tym i mam dość pali sie co chwile oraz badziewnie brzmi wiec dlatego poleciłem to to było oryginalnie.

ARP aż taki zły nie jest :) tylko odpowiednio go trzeba używać :)

STX ten który poleciłem nadaje sie na BR. Poza tym STX stosuje go w BR i wiele konstrukcji było BR na nim i ładnie grał. :)

• #19 30 Kwi 2007 13:16
    takero
    Poziom 31  

"GDWKPJ to shitt nad shitty. Miałem do czynienia z tym i mam dość pali sie co chwile oraz badziewnie brzmi wiec dlatego poleciłem to to było oryginalnie. "
    a to dziwne bo zrobiłęm już na nim 3 pary monitorków i podlogówki jedne i ani się nie pali jak to mówisz, ani nie gra aż tak źle.
    Mówiąc szczerze gra lepiej od większości tonsili i nie jest tak ostry.
    To potwierdza jedynie że pewnie tylko na obrazku go widzialeś :)

"ARP aż taki zły nie jest Smile tylko odpowiednio go trzeba używać Smile "
    dokładnie, jako popielniczka lub podstawka do lutownicy spisuje się najlepiej.

"STX ten który poleciłem nadaje sie na BR. Poza tym STX stosuje go w BR i wiele konstrukcji było BR na nim i ładnie grał."
    wiesz , jeśli dla Ciebie on fajnie gra w br to albo go też nie słyszałeś albo jesteś nieco przygłuchy lub lubisz głośniki które zamiast grać dołem mulą i buczą basem z okolic 80-100hz, tak jakto głośniki o qts 0.6 grające w br.

BTW - jeśli te PJ się tak palily to pewnie je regenerowałeś prawda ?

• #20 30 Kwi 2007 13:58
    wiezlak
    Poziom 35  

mlody_elektronik - czy Ty aby nie piszesz o starych GDWK 9-150-x PJ, które brzmiały równie "pięknie", jak wyglądały :)?

• #21 30 Kwi 2007 15:08
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

takero napisał:

a to dziwne bo zrobiłęm już na nim 3 pary monitorków i podlogówki jedne i ani się nie pali jak to mówisz, ani nie gra aż tak źle.
    Mówiąc szczerze gra lepiej od większości tonsili i nie jest tak ostry.
    To potwierdza jedynie że pewnie tylko na obrazku go widzialeś :)

Widzę ze nie miałeś do czynienia z tymi głośnikami w ogóle. Ja je miałem w kolumnach Z-9 STX gdzie co chwile sie paliły. Teraz leżą juz po od regenerowaniu. I żadnego pożytku z nich nie ma. A z tego co piszesz to właśnie ty nie masz pojęcia o tych głośnikach

Cytat:

dokładnie, jako popielniczka lub podstawka do lutownicy spisuje się najlepiej.

Właśnie potwierdziłeś sam swoj brak wiedzy na temat głośników i budowie kolumn głośnikowych skoro nie potrafisz wykorzystać tego głośnika :)

Cytat:

wiesz , jeśli dla Ciebie on fajnie gra w br to albo go też nie słyszałeś albo jesteś nieco przygłuchy lub lubisz głośniki które zamiast grać dołem mulą i buczą basem z okolic 80-100hz, tak jakto głośniki o qts 0.6 grające w br.

Nie podbija nic. Kolejny twój brak wiedzy sie ujawnia... Jak wpakujesz go i zestroisz na 80-100hz to prawda jak go dobrze wkomponujesz nic nie podbija...
    Cytat:

BTW - jeśli te PJ się tak palily to pewnie je regenerowałeś prawda ?

Tak odwinąłem w każdym jeden zwój cewki i teraz są już sprawne ale i tak leżą w kacie bo nie ma sensu ich pchać...

wiezlak napisał:

mlody_elektronik - czy Ty aby nie piszesz o starych GDWK 9-150-x PJ, które brzmiały równie "pięknie", jak wyglądały ?

Nie to na pewno są GDWT-8-150-8-PJ ponieważ wyciągnąłem je z kolumn Z-9 STX.

Teraz zamiast tego shittu siedzi podobnie grający piezak za 5zl. Ponieważ nie chciało mi sie babrać w stawianie innego głośnika. Przykładowo tak jak w zeusach GDWT12-19/150.

• #22 30 Kwi 2007 15:20
    wiezlak
    Poziom 35  

mlody_elektronik napisał:
    GDWKPJ to shitt nad shitty.

mlody_elektronik napisał:
    wiezlak napisał:
    mlody_elektronik - czy Ty aby nie piszesz o starych GDWK 9-150-x PJ, które brzmiały równie "pięknie", jak wyglądały ?
    Nie to na pewno są GDWT-8-150-8-PJ ponieważ wyciągnąłem je z kolumn Z-9 STX.

Mlody_elektronik - czytaj uważniej. Rozmowa dotyczyła GDWK 10-200-x-PJ a nie GDWT 8-150-x-PJ. Widzisz różnicę :|?

• #24 30 Kwi 2007 15:48
    takero
    Poziom 31  

mówimy tylko o tym co obecnie jest w ofercie stxa , a nie o tym co było pare lat temu ;]

"Widzę ze nie miałeś do czynienia z tymi głośnikami w ogóle. Ja je miałem w kolumnach Z-9 STX gdzie co chwile sie paliły. Teraz leżą juz po od regenerowaniu. I żadnego pożytku z nich nie ma. A z tego co piszesz to właśnie ty nie masz pojęcia o tych głośnikach "
    Altus 140 na STXach. Czy to dobrze zagra? Inne głośniki?
    właśnie robie dla znajomego ultra budżetowe kolumny z tego co znajde w pokoju, jak widać na 14ss i ów PJ którego nigdy nie miałem :)
    sorki za jakość foty - robiona komem :)

"Właśnie potwierdziłeś sam swoj brak wiedzy na temat głośników i budowie kolumn głośnikowych skoro nie potrafisz wykorzystać tego głośnika Smile "
    ciekawi mnie jak Ty go wykorzystujesz, napewno osoba z tak niebagatelną wiedzą jak Ty zarzuci jakimś pomiarem tego głośnika bo oczywiście bez pomiarów niemożliwym jest jak to powiedziałeś 'dobrze wykorzystać głośnik' tym bardziej jeśli to średniotonowiec, stosowany w conajmniej 3 drogach - 3drożna zwrota bez pomiarów nic nie warta jest przecież :)
    Ja w każdym razie czekam , może skonfrontujemy Twoje pomiary z moimi i razem dojdziemy do wniosku gdzie i jako co ten głośnik sprawuje się najlepiej :)

"Nie podbija nic. Kolejny twój brak wiedzy sie ujawnia... Jak wpakujesz go i zestroisz na 80-100hz to prawda jak go dobrze wkomponujesz nic nie podbija... "
    co ciekawe Ty wiesz lepiej w jaką bude go wsadzałem :)
    Dobra - nieważne, zarzuć swoją aplikacją tego głośnika :)
    Jestem bardzo ciekaw w jakiej budzie nie ujawnia się to podbicie o którym wspomniałem :)

• #25 30 Kwi 2007 23:49
    344979
    Usunięty  
  • #26 02 Maj 2007 15:20
    Lukadz_87
    Poziom 12  

Już kupiłem regenerowane tonsile, grają bardzo dobrze.

• #27 02 Maj 2007 16:38
    344979
    Usunięty  
  • #28 02 Maj 2007 22:21
    AVG
    Poziom 30  

Lukadz_87 napisał:
    Już kupiłem regenerowane tonsile, grają bardzo dobrze.
    i dobrze zrobiłeś, szczególnie teraz STX leci sobie z jakością i tylko jeden wielki wie czy trafi się dobry głośnik czy jakiś z wada fabryczna

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME