Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie licznika rowerowego

29 Kwi 2007 15:08 2463 3
  • Poziom 2  
    mam pytanie. rozebralem swoj licznik rowerowy (z fabrycznym podswietleniem) celem zamontowania sobie zewnetrznego zasilania do podswietlenia bo fabryczne dziala przez okolo 3 sekundy od nacisniecia przycisku i gasnie a chce zrobic zeby mozna bylo przelacznikiem wlaczyc i dzialalo jak dlugo chcę. po rozebraniu nie moge dojsc co jest tym podswietleniem. sa dwie opcje;
    1. po zdjeciu plytki krzemowej jest pod spodem taki ekranik z jednej strony bialy (jakby mial odbijac swiatlo) a z drugiej (tej wewnatrz licznika) pomalowany na zielono (pewnie do niczego nie sluzy tylna strona heh) Podświetlenie licznika rowerowego na czerwono zaznaczone sa jakies styki ale nie mam pojecia do czego sluza...
    2. pod tym zielono bialym ekranikiem jest zwykly wiswietlacz z tym ze jest on sklejony z dwoch przylegajacych kryształów.

pytam kogos kto sie zna... ktora z tych opcji to podswietlenie i jak mozna to podlaczyc zewnetrznie...

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Kolego, a nie mógłbyś rzucić zdjęć... to na prawdę pomoże...

Ja próbując znaleźć właściwe styki robię tak: biorę najsłabszy jaki mam pod ręką komplet baterii (ok. 2v) i podłączam do przypuszczanych nóżek...a w twoim przypadku wziąłbym do ręki miernik i po prostu włączył podświetlenie i badał na których pinach jest napięcie.... a że ekranik świeci tylko kilka sekund to będziesz mógł prędzej zgadnąć
  • Poziom 2  
    dzieki za pomoc. juz nawet doszedlem gdzie sa do tego styki i podciagnalem tam dwa kabelki. teraz tylko jest problem: jak podlacze ta folijke do baterii to mimo wszystko nie dziala. czyzby w liczniku byl taki miniaturowy inverter? wydaje mi sie to malo prawdopodobne... co zrobic zeby to zaswiecilo??

pozdrawiam