logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Program do identyfikacji sprzętu pod DOS - alternatywa dla Aidy32

dominick23 02 Maj 2007 13:28 981 11
REKLAMA
  • #1 3841276
    dominick23
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Witam. Potrzebowałbym pomocy przy stworzeniu płyty bot owalnej z programem który pokazywałby mi co mam w swoim komputerze.
    Jak mam się za to zabrać?
    Jest w ogóle taki program pod DOS?
    Dzięki z góry za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 3841304
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Przeciez jest wersja Aidy pod dos, wiec o co Ci chodzi?
  • #3 3841323
    gallus [pl]
    Poziom 31  
    Posty: 1199
    Pomógł: 185
    Ocena: 77
    Najlepiej zorganizuj sobie płytkę hiren's boot tam znajdziesz kilka programów tego typu :)
  • #4 3841354
    dominick23
    Poziom 10  
    Posty: 29
    Kolobos napisał:
    Przeciez jest wersja Aidy pod dos, wiec o co Ci chodzi?


    to chyba jest jakaś starsza wersja aida 32 nie otworzy mi sie pod dosem próbowałem zrobić nero taka płytę ale mi nic nie wychodziło

    Dodano po 1 [minuty]:

    gallus [pl] napisał:
    Najlepiej zorganizuj sobie płytkę hiren's boot tam znajdziesz kilka programów tego typu :)


    hmm wpisałem w google rzeczywiście jest dużo taki narzędzi hiren's boot ale jak to nagrać żeby była płyta bootwalna??przez nero??
  • REKLAMA
  • #5 3841379
    gallus [pl]
    Poziom 31  
    Posty: 1199
    Pomógł: 185
    Ocena: 77
    Tak wystarczy wypalić to nerem i zbootować z niej kompa ;)
  • #6 3841389
    dominick23
    Poziom 10  
    Posty: 29
    gallus [pl] napisał:
    Tak wystarczy wypalić to nerem i zbootować z niej kompa ;)


    hmmm;) a w nero wybieram wtedy utwórz dysk startowy czy normalnie utwórz dysk z danymi ??
  • REKLAMA
  • #7 3841429
    Bogdanor
    Poziom 27  
    Posty: 833
    Pomógł: 78
    Ocena: 32
    A ta aida pod dos to nie jest ISO ? Jesli tak to wypal obraz pod nero, w biosie powinienes miec wtedy jako pierwszy naped ustawionyCD. A jesli ta Aida - dos to nie iso to wybierz startowy.
  • #8 3841431
    gallus [pl]
    Poziom 31  
    Posty: 1199
    Pomógł: 185
    Ocena: 77
    Nie, ściągnij to w postaci pliku .iso i wypal Nerem (Recorder -> Burn image)
  • #9 3841449
    dominick23
    Poziom 10  
    Posty: 29
    gallus [pl] napisał:
    Nie, ściągnij to w postaci pliku .iso i wypal Nerem (Recorder -> Burn image)


    :D już powoli jaśniej czyli wybieram nagraj obraz, a później wystarczy przestawić bootowanie w biosie żeby 1 czytał cd-rom i będzie gut??
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #10 3841467
    gallus [pl]
    Poziom 31  
    Posty: 1199
    Pomógł: 185
    Ocena: 77
    tak :)
  • #11 3841487
    dominick23
    Poziom 10  
    Posty: 29
    gallus [pl] napisał:
    tak :)


    no to ściągam i próbuje:D
    tymczasem dziękuje:D
  • #12 3842924
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15328
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3814
    Szanowny kolego dominick23 pierwszy post oraz temat Ci poprawiłem, ale że nie jest to moim obowiązkiem to zobowiązuję kolegę do poprawienia wszystkich swych postów w tym temacie !

    :arrow: Do czasu poprawy postów proszę o nie udzielanie odpowiedzi w tym temacie! :idea:

Podsumowanie tematu

✨ Poszukiwano programu do identyfikacji sprzętu działającego pod systemem DOS jako alternatywy dla Aidy32. Wskazano, że istnieje wersja Aidy działająca pod DOS, jednak może to być starsza wersja, która nie uruchamia się bezpośrednio w DOS. Zaproponowano użycie płyty bootowalnej Hiren's Boot CD, zawierającej narzędzia do identyfikacji sprzętu. Omówiono proces tworzenia płyty bootowalnej w programie Nero, podkreślając konieczność nagrania obrazu ISO jako dysku startowego oraz ustawienia w BIOS-ie bootowania z napędu CD-ROM. Potwierdzono, że po poprawnym nagraniu i ustawieniu bootowania, płyta uruchomi się i umożliwi dostęp do narzędzi diagnostycznych.
REKLAMA