Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz lampowy - schemat

12 Paź 2003 13:48 14245 14
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich
    Posiadam cztery sztuki E84L do tego okolo 10 ECC85 i tyle samo E88CC. Mam tez transformator sieciowy i glosnikowy Zatra PI/2/64. Od pewnego czasu prubuj cos z tego zrobic ale niestety skutki sa kompletnie beznadziejne. Prosilbym o podsuniecie jakiegos schematu moze byc nawet na jednej lampie w stopniu mocy(z tego co sie orinetuje to transformator glosnikowy w innym trybie i tak nie bedzie dzialal) i mocy tez moze byc malej. Chodzi mi o to zey wreszcie uslyszec to prawdziwe brzmienie lamp. Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam
    Maciej
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To prawdziwe brzmienie lamp, to nie taka prosta sprawa...SZUKAJ - tu jest duzo o lampowcach.
  • Poziom 15  
    Niestety spedzilem dosc duzo czasu na szukaniu na forum ale nie znalazlem nic takiego co by mi odpowiadalo. Chodiz mi o cos sprawdzonego cos co ktos juz zrobil i mu dzialalo.
    P.S. Jednak transformator glosnikowy ma wyprowadzony srodek uzwojenia pierwotnego wiec z tego co sie orintuje moze byc tez do push-pull:)
    Transformator wyjsciowy jest czesto zaniedbywany - jest to jeden z najwazniejszych elementow...Jesli ma wysoka histereze - nic z tego nie bedzie - wzmacniacz bedzie musial sie 'meczyc' z przemagnesowywaniem rdzenia...Co to za transformatorek masz? ..Odwiedz stronke Igoda - tam facet zrobil sliczne monobloki lampowe (dzial 'Wasze konstrukcje') - zagadaj, wyglada na to, ze wie co robi.
  • Poziom 11  
    Ja też próbuję budować a właściwie buduję wzmacniacz lampowy na pracę dyplomową ze schematu (zał) lampy są łatwo dostępne i słyszałem że niedrogo wychodzi a efekt końcowy jest dobry

podaj dokładny adres dej stronki Igoda

dzięki

Załącznik usunięty.Identyczny jest tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=357535#357535 (za)
  • Poziom 29  
    Jak masz cztery EL84 i tyle podwójnych triod to możesz ambitnie zaszaleć robiąc amplimikser z kilkoma wejściami mikrofonowymi i kilkoma liniowymi, korekcją barwy na każdy kanał... Inna sprawa czy ci trafo sieciowe wyrobi z żarzeniem, to by ciągnęło jakieś 5-6A. Alternatywy masz dwie: albo robisz monofonicznego PPP (parallel push pull) i wyciągasz 35W mocy, co wystarczy do nagłośnienia np. potańcówki czy akademii albo do brzdąkania na gitarze, albo możesz zrobić stereofonicznego push-pulla o mocy jakieś 18W też całkiem dobrego do domowego słuchania- czy też do gitary ale raczej nie koncertowo. Ale trzeba by było dwa transformatory głośnikowe... Aha a propos traf też ważna jest ich moc, dobre by były np. 50-watowe, wtedy masz pewien nadmiar w stosunku do tego jaką moc chcesz ciągnąć.
  • Poziom 15  
    Ja na szczescie do pracy dyplomowej mam jeszcze ponad dwa lata:) Co do tego wzmaka z zal. to moze i tez bym sie o niego pokusil ale nie mam takich lamp(EL34). Jak narazie zbudowalem stopien mocy wedlug zchematu z zal. i w miare gra ale nie przenosi basow i troche niebieska lapma jest w srodku. ZA pomoc bylbym wdzieczny
    Wpisz w przegladare IGOD - tam jest kilka adreso, nie zawsze polaczysz sie z tego co ja...
  • Poziom 26  
    Witam. Schematy wzmacniaczy na ECC85 i E88CC sa w "Elektronice dla wszystkich" w ostatnim numerze 9/2003. Sam potrzebuje tych lamp. Ile bys chcial za dwie sztuki?
  • Poziom 15  
    Odewzij sie na djroman(malpa)wp.pl to sie jakos dogadmy bo ja bym potrzbowal ten artykul.
  • Poziom 11  
    poszukuje wszelkich info na temat budowy wzmacniaczy lampowych.z góry dziekuje
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jesli mozna to prosze o jakakolwiek pomoc. Mam lampy z telewizorow . Nie wiem jak rozpoznac model tych elementow. Prosze o wskazowki na raaf.px(malpa)gmai.com
    Dzieki.