Witam
Postaram sie ktorko strescic:
Rozmawialem ze znajoma na gg i po chwili napisala mi ze krolik odgryz jej kabel od myszki, oczywiscie myszka przestala dzialac ale dalej mogla ze mna pisac.
Wylaczyla po kilku minutach komputer i wlaczyla na drugi dzien a pzy starcie post i error ze nie znaleziono klawiatury.
Odlaczyla myszke ciagle to samo - klawiatura nawet sie nie swieci.
Polecilem jej kupic klawiatute i myszke pod usb. Dzisiaj wrocila ze sklepu, podlaczyla wszystko bios wykryl klawiature i... po zaladowaniu dyskow czarny ekran - tak jakby wondows chcial zbootaowac ale nie mogl.
Kazalem jej odlaczyc dysk, podlaczyc od nowa ale to nie pomoglo. Powiedzialem zeby wyczyscila cmos. Wyciagnela baterie bios sie wyczyscil, podlacza klawiature i komunikat o skasowanym biosie no i prosba zeby wejsc do biosu klawiszem F1 lub DEL albo zaladowac ustawienia.
W tym problem ze na zadnej z klawiatur ps/2 czy usb naciskanie tych klawiszy nie pomaga, Nie wiem jaka to plyta i wiem... powinno byc wlaczone USB keybord support ale nawet jak jest wylaczone to do biosu chyba powinno dac sie wejsc?
Moje pytanie co moglo sie zepsuc? Ja stawiam na plyte glowna ale czy jest jakis sposob poza jej wymiana?
Prosze wszystkich o pomoc
Postaram sie ktorko strescic:
Rozmawialem ze znajoma na gg i po chwili napisala mi ze krolik odgryz jej kabel od myszki, oczywiscie myszka przestala dzialac ale dalej mogla ze mna pisac.
Wylaczyla po kilku minutach komputer i wlaczyla na drugi dzien a pzy starcie post i error ze nie znaleziono klawiatury.
Odlaczyla myszke ciagle to samo - klawiatura nawet sie nie swieci.
Polecilem jej kupic klawiatute i myszke pod usb. Dzisiaj wrocila ze sklepu, podlaczyla wszystko bios wykryl klawiature i... po zaladowaniu dyskow czarny ekran - tak jakby wondows chcial zbootaowac ale nie mogl.
Kazalem jej odlaczyc dysk, podlaczyc od nowa ale to nie pomoglo. Powiedzialem zeby wyczyscila cmos. Wyciagnela baterie bios sie wyczyscil, podlacza klawiature i komunikat o skasowanym biosie no i prosba zeby wejsc do biosu klawiszem F1 lub DEL albo zaladowac ustawienia.
W tym problem ze na zadnej z klawiatur ps/2 czy usb naciskanie tych klawiszy nie pomaga, Nie wiem jaka to plyta i wiem... powinno byc wlaczone USB keybord support ale nawet jak jest wylaczone to do biosu chyba powinno dac sie wejsc?
Moje pytanie co moglo sie zepsuc? Ja stawiam na plyte glowna ale czy jest jakis sposob poza jej wymiana?
Prosze wszystkich o pomoc