logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV SHARP 28LS92EC - problem z korekcją E-W w trybie 4/3 i auto

jerdom 08 Maj 2007 14:16 2884 4
REKLAMA
  • #1 3861837
    jerdom
    Poziom 11  
    Posty: 70
    Ocena: 2
    Witam.Odbiornik działa poprawnie w 16/9 , a przy 4/3 i auto obiaw jak przy uszkodzonej korekcji E-W.Czy to wina wsadu , czy uszkodzenie w układzie korekcji , a może regulacji w trybie serwisowym.Sprawdziłem większość elementów ,poza indukcyjnymi.Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 3861878
    zabex
    Poziom 22  
    Posty: 684
    Pomógł: 50
    Ocena: 52
    Sprawdź ustawienia w trybie serwisowym. Wejście MENU i 4725. Jest tam około 160 pozycji. Opis znajdziesz na elektrodzie.
  • REKLAMA
  • #3 3875905
    michalk2
    Poziom 18  
    Posty: 409
    Pomógł: 14
    Ocena: 21
    W tym chassis (i podbnym) często sypały się pamięci eeprom. Oryginalne są zastosowane Microchip-y; po włożeniu Atmela, zaprogramowaniu i regulacji geometrii problem znikał.
  • REKLAMA
  • #4 4268886
    ckloss
    Poziom 12  
    Posty: 99
    Ocena: 2
    podepnę sie pod temat:
    szukam sprawdzonych wsadów eeprom do Sharpów o takich danych:
    Sharp 28LS92EC z kineskopem Thomson A66EHJX01 .Procesor SDA555XFL program 3.3.106-L2
    i drugi
    Sharp 29LF92EC z kineskopem Samsung A68QCP993X002.Procesor SDA555XFL program 4.3.106-L2

    Jakby ktos mógł użyczyć to bardzo proszę
  • #5 4281203
    ckloss
    Poziom 12  
    Posty: 99
    Ocena: 2
    @michalk2
    Dziękuje bardzo za pomoc na pw!TV ruszył.
REKLAMA