Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konta użytkowników. Ograniczenia dla konta gościa.

09 Maj 2007 12:35 5329 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem utworzylem 2 konta jedno moje administratora i drugie dla rodzenstwa jako goscia.
    I teraz jest taki wałek ze gdy chce np ograniczyc np odczyt dla tego drugiego konta to nie moge tego zrobic bo jak zrobie to sam nie moge otworzyc tego pliku. Tz nie wiem czy cos zle zrobilem przy tworzeniu tych kont ale sam jestem jako administrator a tamto konto powinno miec ograniczenia tymczasem nic nie moge ograniczyc np zabronic dostepu do jakiegos folderu..
    Nie wiem co powinienem zrobic w google jak szukalem to bylo cos ze trzeba w rejestrze pogrzebac... [/img]

Mam te zakladni do ograniczen lecz nic z tego a jak ogranicze dostep dla uzytkownikow to sam nic nie moge zrobic
    Windows Xp sp2
    Konta użytkowników. Ograniczenia dla konta gościa.Konta użytkowników. Ograniczenia dla konta gościa.
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej.
    Sądzę że jest to zrozumiale dla wszystkich, a przynajmniej powinno być.
    Choć jakoś nie mogę się przekonać do tego obserwując co poniektórych ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Poziom 27  
    Dzieje się tak, ponieważ ograniczasz dostęp nie dla konkretnego użytkownika, tylko dla całej grupy, do której sam należysz - dlatego blokujesz dostęp także sobie. Z tego co pamiętam konto użytkownika w XP może należeć do kilku grup. Możesz przy użyciu Narzędzi administracyjnych stworzyć nową grupę użytkowników, włączyć dla niej niezbędne restrykcje i do niej dodać konto, które chcesz ograniczyć.
  • Poziom 21  
    No nie no.
    Klikasz Dodaj, wybpierasz z listy nie grupę tylko tą konkretną nazwę użytkownika ("macie"), ew. grupę Goście do której NIE nalezysz (jesteś w grupach Administratorzy i Użytkownicy), OK. Potem podświetlasz nową pozycję na liście i zmieniasz uprawnienia.

//half-OT
    Rzeczą IMHO dość chorą w Win jest to że, cytuję "wpisty typu Odmawiaj mają priorytet nad wpisami typu Zezwalaj" . W efekcie nie można zrobić czegoś tak prostego jak: "wszyscy:precz, ja:full, system:full". Jak wszyscy precz to wszyscy precz :(.
  • Poziom 9  
    A mozesz mi to jakos dokladniej opisac jak to zrobic... tz te grupy
  • Poziom 21  
    No dobra... Kurde w XP to jest chore - u mnie w 2000 jest normalna lista użytkowników, a nie tylko ta wyszukiwarka... Looknij na grafikę:
    Konta użytkowników. Ograniczenia dla konta gościa.
    Oczywiście musisz w miejsce "czyt" wpisać właściwą nazwę użytkownika - jeśli dobrze widzę to na twoim kompie masz konta "zbyn"(twoje) i "macie"(to drugie).

EDIT:
    Panie Pawle200388, wlasnie o tym mowilem. I wlasnie jak to zrobic jest na obrazku.
  • Poziom 17  
    Najprosciej bedzie klikac dodaj, wpisujesdz nazwe uzytkownika, ktory ma miec ograniczone uprawnienia , a nastepnieklikasz sprawdz. Dalej klikasz OK. I ustawiasz dla konkretnej osoby uprawnienia jak tylko Ci sie podoba...

edit/ ok, nie zwrocilem uwagi, sorki :D
  • Poziom 9  
    Wielkie dzieki juz wiem jak to zastosowac zeby dzialalo jak powinno.