Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen gamma z 99r. jaka zmieniarka

qbik18 09 Maj 2007 20:05 2815 9
  • #1 09 Maj 2007 20:05
    qbik18
    Poziom 12  

Czytam posty i juz nie wiem jakie oryginalnie, bez zadnych przerobek zmieniarki mozna podlaczyc do radia Volkswagen Gamma z 99r. blaupunkt czy panasonic?

0 9
  • Pomocny post
    #2 09 Maj 2007 22:58
    waldi58
    Poziom 23  

Od dłuższego już czasu do radii całego koncernu Vw-Audi-Skoda-Seat są orginalnie montowane głównie zmieniarki firmy Matsushita ( Panasonic ). Do niektórych radii można podłączyć zmieniarke Blaupunkta ale należy zastosować odpowidni interfejs.

0
  • #3 10 Maj 2007 11:22
    qbik18
    Poziom 12  

Dla mnie to dziwne, myslalem ze jak radio zrobione przez blaupunkta to zmieniarka takowej firmy bez problemu bedzie pasowac, a tu panasonic, do tej pory w VW spotykalem sie tylko z blaupunktem. To jest konkretnie radio Gamma 5 Blaupunkta. Ale pytanie jeszcze, to kupujac panasonic stanadardowy przewod od niego bedzie juz pasowal czy tez trzeba odpowiednia przejsciowke?

0
  • Pomocny post
    #4 11 Maj 2007 02:26
    Nawigator
    Poziom 33  

E tam dziwne, w tej branży chodzi o maksymalne zmylenie przeciwnika...
    Do typowego przewodu panasonic musisz dodac albo samemu zlutować przejściówkę z din-8 na mini-iso. Poszukaj na forum, znajdziesz mój opis.
    Pzdr. N.

0
  • #5 11 Maj 2007 10:00
    qbik18
    Poziom 12  

Ale i tak wszystkich nie zmyla, bo jak to sie mowi "Polak potrafi". Dzieki za informacje. I to kolejna rzecz, nie dosc ze inna firma to jeszcze trzeba przewod przerabiac. Czyli rozumiem ze zmieniarki blaupunkta nie sa z gory przeznaczone do wspolpracy z radioodtwarzaczami swojej firmy.

Ale jeszcze teraz pytanie, zeby bylo juz konkretnie, znalazlem twoj opis dla DP88, rozumiem ze pasuja tez inne zmieniarki panasonica, ale czy kazda ma taka sama topologie wyprowadzen? A jesli nie to czy chociaz DP88 to to samo co DP880 i czy chociaz te dwa maja taka sama topologie?

Juz znalazlem ze Dp88 i 880 ma to samo :)

0
  • Pomocny post
    #6 11 Maj 2007 13:25
    Nawigator
    Poziom 33  

Zmieniarki Blaupunkta pasują do sprzętu "sklepowego" Blaupunkta (czyli do kupienia na wolnym rynku). Natomiast VW zamawia u Blaupunkta (i innych producentów) radia wg. swoich potrzeb i swojej specyfikacji, tzw fabryczne lub OEM. I VW zmieniarki zamawia akurat w Panasonicu. Protokoły muszą pasować i zmieniarki Panasonic mają 1 przewód opisany system czy jakoś tak który wybiera protokół komunikacji Panasonic=0V lub VW=5V.
    To wszystko, teraz lutuj, powodzenia
    Pzdr. N.

0
  • #7 13 Maj 2007 21:31
    lukas7
    Poziom 14  

Witam
    Czytałem kilka postów jednak jeszcze mam pytanie jeśli kupię zmieniarkę innego producenta niż radio---to rozumiem że jest możliwość współpracy z tym radiem za pomocą "przerobionego" kabelka??
    pozdr

0
  • #8 14 Maj 2007 12:28
    Nawigator
    Poziom 33  

Na 99% nie, to tylko w omawianym przypadku tak się szczęśliwie składa. Istnieją wprawdzie adaptery do konwersji sygnałów sterowania ale te ceny...
    Pzdr. N.

0
  • #9 23 Kwi 2008 22:51
    Lord_W
    Poziom 12  

Sorki ze odgrzebuje, ale ten temat jest najblizej mojego problemu. Mam radio blaupunkt kiel 30cd i zmieniarke matsushita z seata. Da sie to razem zgrac? kupilem kabel no i jedynie co jest zle polaczone to cd clock zmieniarki z +12V w radiu i +12V remote zmieniarki z bus masse w radiu. to sterowanie zmieniarki przepne do sterowania w radiu ale nie wiem co z tym cd clock. Pomoze ktos ?

0
  • #10 25 Kwi 2008 12:48
    Nawigator
    Poziom 33  

O ile nie jest za późno i nie spaliłeś jakiegoś wejścia to ten zestaw nie będzie pasował.
    Magistrala sterowania musi być zgodna pomiędzy radiem a zmieniarką czyli opisy pinów muszą się zgadzać, a i to nie gwarantuje sukcesu.
    Pzdr. N.

0
  Szukaj w 5mln produktów