Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przejście z portu szeregowego na port równoległy

14 Paź 2003 18:39 2789 6
  • Poziom 11  
    Pytnanie do wszystkich grupowiczów.
    Jak wykonać interfejs - przejściówkę z portu szeregowego na port równoległy.
    Chodzi mi o to by podłączyć normalną drukarkę igłową z portem LPT np STAR 200 do centrali alarmowej która ma wyjście na drukarke typu mefka albo Kafka która ma port szeregowy.
    Wiem że jest programik który umożliwia podłączenie kompa do tej pracy, ale nie mogę go znaleźć. Jednak stawianie komputera przy centrali alarmowej nie jest pomojej myśli.
    Wolałbym znaleźć rozwiązanie poprzez skonstruowanie interfejsu - przejściówki pomiędzy transmisją z portu szeregowego na port równoległy.
    Bardzo proszę jeżeli ktoś ma jakieś pomysły proszę by się wypowiedział w tym temacie.
    Dzięki z góry.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sa przeciez mefki z portem rownaleglym i maja oznczenie MCS, sa konwertery RS -> CENTRONICS jak cie interesuje ktores rozwiazanie to odezwij sie pomyslimy dalej
  • Poziom 9  
    Rowniez jestem zainteresowanytym tematem, mozesz powiedziec cos wiecej na ten temat.
    a co tu duzo mowic wlasnie mam przed soba katalog i produkt "Manhattan serial to prallel converter" i to ustrojstwo jest dwu kierunkowe i kierunek wybiera sie switchem, poza tym napisali ze obsluguje wszystkie protokoly szeregowe xon xoff, DTR itd.. i to tyle jak was interesuje cos wiecej to dajcie znac, pewnie interesuje was skad, firma nazywa sie ICINTRACOM
  • Poziom 11  
    Super i pięknie kosmita. Podaj więc cenę i link pod którym można dowiedzieć się coś więcej na temat tego cacka co opisujesz.
    Chociaż tak naprawde interesuje mnie kierunkowość działania tego urządzonka w jeną stronę tzn. od centrali do drukarki LC 200. Myślałem sam zmajstrować takie urządzonko i rzucił mi się w oczy scalak 74164. Wyślę na forum ten schemat jak go przetestuję pod EWB. Chodzi mi o to czy robiłeś kiedyś sam taką przejściówkę jeżeli tak to na jakim scalaku.
  • Poziom 31  
    Najlepszy byłby jakiś mikrosterownik z RS232 i kilkunastoma liniami I/O. Myślę, że AT89Cx051 lub AT90S2313 byłyby odpowiednie. Port szeregowy to 2 linie, pozostaje jeszcze 13 linii do wykorzystania dla LPT. 8 danych, 4 na handshake i jedna w zapasie. Program też niezbyt wymagający.
    Co zaś 74164 nie polecam. Wymaga zewnętrznego zegara i będziesz miał problem z synchronizacją z RS'em.
    Pozdrawiam.
    Cena to jest tylko na telefon bo to z katalogu info o tym bralem a tam cen nie bylo
    IC INTRACOM Polska sp. z o.o.
    01-942 Warszawa
    ul. Kabaretowa 21
    tel. (22) 864 95 00
    (linie zgrupowane)
    fax. (22) 864 95 11

i od razu powiem ze nie wiem jak to dziala (nigdy nie stosowalem) wiem tyle ze jest,
    Pozdrawaim