Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty i małej mocy wzmacniacz na elementach dyskretnych

spy89 10 Maj 2007 21:26 3339 7
  • #1 10 Maj 2007 21:26
    spy89
    Poziom 12  

Potrzebuję prostego i małej mocy od 3 do 30W wzmacniacza na elementach dyskretnych. Najlepiej mono, ale stereo też może być. Wiem że temat był już poruszany, ale większość wcześniejszych była skomplikowane i dość dużej mocy.

Z góry dziękuje

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji… [hefid]

0 7
  • #3 11 Maj 2007 12:52
    spy89
    Poziom 12  

Jedyne co znalazłem to taki wzmacniacz ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2082725#2082725 ) ale czy takie coś wogóle można nazwac wzmacniaczem audio?? i jest napisane że praktycznie nie ma żadnej mocy, a mi potrzebny jest minimum 3W

Dodano po 26 [minuty]:

Aha, zapomniałem dodać żeby był to wzmacniacz mikrofonowy. Znalazłem taki wzmacniacz ( http://www.eres.alpha.pl/elektronika/readarticle.php?article_id=39 ) ale niewiem czy da się te wzmacniacze co są w US zamienić na jakieś tranzystory?

0
  • #5 11 Maj 2007 16:42
    Arturo2005
    Poziom 33  

Cytat:
    Potrzebuję prostego i małej mocy od 3 do 30W wzmacniacza na elementach dyskretnych.

Cytat:
    Aha, zapomniałem dodać żeby był to wzmacniacz mikrofonowy

Teraz wytłumacz dokładnie czego właściwie poszukujesz?

0
  • #6 14 Maj 2007 20:46
    spy89
    Poziom 12  

Wystaczy dodać 2 powyższe cytaty. Ale napiszę pełnym zdaniem. Potrzebuję prosty wzmacniacz mikrofonowy o małej mocy na elementach dyskretnych.

0
  • #7 14 Maj 2007 21:01
    Arturo2005
    Poziom 33  

spy89 napisał:
    Wystaczy dodać 2 powyższe cytaty. Ale napiszę pełnym zdaniem. Potrzebuję prosty wzmacniacz mikrofonowy o małej mocy na elementach dyskretnych.

Może raczej: Prosty wzmacniacz o małej mocy na elementach dyskretnych z przedwzmacniaczem mikrofonowym?

0
  • #8 14 Maj 2007 21:03
    Ptolek
    Poziom 36  

Ale czy ten wzmacniacz ma "napędzać" głośnik dynamiczny czy może linie radiowęzłową czy co?
    Rozumiem, że to pierwsze, potrzebujesz wtedy jakiegokolwiek wzmacniacza mocy oraz przedwzmacniacza mikrofonowego, między te dwie rzeczy dajesz potencjometr do regulacji głośności i masz to co chcesz.
    Wzmacniacz mocy na elementach dyskretnych znajdziesz na forum. Jak już sobie wybierzesz odpowiedni, można dopasować jakiś przedwzmacniacz do.. no właśnie, jaki ma być mikrofon?
    Może po prostu kup megafon :)

0