Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A klasa - problem z klim±

MeMic 13 Maj 2007 13:13 12520 9
  • #1 13 Maj 2007 13:13
    MeMic
    Poziom 14  

Witam,

problem dotyczy klimatyzacji w Mercedesie A klasa silnik benzynowy 1,6 100KM, rocznik 1999.
    Słabo chłodzi mi klima, w upalne dni mimo cały czas wł±czonej klimy mam w aucie ciepło, wcze¶niej się tak nie działo.
    Sprawdzono mi ci¶nienie czynnika chłodz±cego i jest na wła¶ciwym poziomie. Podobno klimatyzacja była nabita około 1,5 roku temu, przynajniej tak deklarował poprzedni wła¶ciciel.
    Czy w tej klimatyzacji s± jakie¶ filtry które należało by wymienić. Je¶li s± to bardzo proszę o informację w którym miejscu ponieważ sam już szukałem i nie mogę się doszukać.

A je¶li przyczyna może leżeć gdzie¶ indziej to proszę rónież o informację co sprawdzić. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

0 9
  • #2 13 Maj 2007 15:51
    manieczek111
    Poziom 13  

jedyny filtr powiazany z klimatyzacja jest to filtr przeciwpylkowy.

0
  • #3 13 Maj 2007 16:50
    momik12
    Poziom 31  

prawdopodobnie za mało czynnika.

0
  • #4 13 Maj 2007 20:52
    Heniek1234
    Poziom 15  

ostatno robilem podobnego to samo uszk wentylatory na skraplaczu ne mozna bylo za zadne skarby ruszyc

1
  • #5 16 Maj 2007 21:10
    skylark
    Poziom 25  

Zbyt mało danych... odwiedĽ serwis klimatyzacji.

0
  • #6 16 Maj 2007 21:57
    cobraa
    Poziom 27  

cisnienei mozesz miec ok ale czynnika bedzie zbyt malo - czyli cisnienei ok a malo gram.

3
  • #7 17 Maj 2007 09:24
    MeMic
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedzi, będę sprawdzał wedługo waszych wskazówek.

Jeszcze jakby mi kto¶ powiedział gdzie się ten wentylator i skraplacz, czy trzeba deske rozdzielcz± zdemontować, bo przy silniku nic takiego nie widze.

Dzięki

3
  • #8 17 Maj 2007 20:11
    milejow
    Poziom 42  

Przed chlodnica plynu,wentylator powinien chodzic po wlaczeniu klimy

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiscie na przednim pasie

2
  • #9 16 Cze 2007 10:22
    mistrzu22
    Poziom 9  

najwazniejsze w klimie jest :
    -czysty skraplacz
    -czysty filtr
    -praca na zamknietym obiegu w upaly
    -umiejestne jej stosowanie (zamkniete okna drzwi) w momecie gdy jest za cieplo w samochodzie pompa klimatyzacji daje takie cisnienie ze potrafi rozszczelic uklad lub wywali zawor cisnienia
    - freon freonowi nie rowny, ukald mogl byc napelniany w bylejakim serwisie (przy tzw kombajnie chlodniczym) i wlali mieszanine jakis freonow
    -dezynfekcja ukladu wentylacji nie jakimis sondami i pchanie niewiadomo czego do ukladu , tylko i wylacznie ultradzwieki i odpowiednia chemi zeby elektryki nie rozwalilo.

2
  • #10 03 Sie 2007 03:28
    fotodiana
    Poziom 1  

Miałem to samo na trasie chłodził po mie¶cie nie .W moim przypadku był przepalony bespiecznik wentylatora chłodnicy.

0