Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto 2 Migacze

13 Maj 2007 20:35 1945 8
  • Warunkowo odblokowany
    Witam posiadam PUNTO 2 podczas wybijania migacza w prawo bardzo szybko miga kontrolka w liczniku i nie mrugają migacze po prawej stronie gdy włączę awaryjne mrugają wszystkie lampy czyli żarówki są dobra proszę o pomoc (nie za każdym razem sie tak robi nieraz jest dobrze )
  • spec od auto-elektro
    Uszkodzony przełącznik,zabrudzone lub wypalone styki łączące prawą stronę.P
  • Poziom 15  
    sprawdz zarowki migacza masz jakos prepalona lub brak kontaktu na oprawce
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy awaryjnych masz większe obciążenie, bo palą się wszystkie żarówki i przerywacz nie wykrywa mniejszego obciążenia. Sprawdź stan gniazd, szczególnie w tylnych lampach zespolonych, bo lubią one nabrać wody.
  • Warunkowo odblokowany
    Witam żarówki sa dobre bo wszystkie mrugają na awaryjnych który ten przełącznik mam sprawdzić w kierownicy jest on rozbieralny ??
  • spec od auto-elektro
    Tak ten pod kierownicą.P
  • Poziom 15  
    Witam niech koledzy czytają posty uważnie kolega pisze ze kontrolka na liczniku mruga a cała strona nieświeci wiec gdyby był uszkodzony przełącznik niebyło by również kontrolki,już conieco tych autek z takimi objawami robiłem wiec podpowiem ci bo piszesz żę czasem jest oki wiec przyczyną jest przekażnik(na prawą i lewą strone jest osobny przekażnik) znajdujący śię w bodykomp.to jest ta cała płytka z beziecznikami po jej wyjęciu rozłączasz body od układu bezpieczników przeważnie wymieniałem oba bo zabardzo chłonna jest ta praca po wylutowaniu ich myk do elektronika i kierunki śmigały jak nowe...to by na tyle z mojej strony,jeżeli zdobędziesz śię na te naprawe przed wyjęciem tego całego zespołu bezp.odłąćz akum.żeby nienarobić se problemów

Dodano po 5 [minuty]:

a jeszcze taka mała sugestia bo wiem że znajdą sie i tacy co napiszą że jak przekażnik nieprzekazuje napięcia to i kontrolki też niebędzie w tym przypadku akurat kontrolka będzie bo kontrolka i sterowanie przekażnika to jeden obwód wysyłany z bodykomp.pozdrawiam
  • Poziom 15  
    To co pisze mario to fakt, ta wada występuje w wielu punciakach, ale ja jeszcze sprawdziłbym masę na tylniej lampie.
  • Warunkowo odblokowany
    Witam wyjąłem to całe urządzenie za bezpiecznikami rozebrałem je tam znajduje sie tylko jeden przekaznik i parę układów scalonych co mam zrobić dalej co mam wymienić?? I zauważyłem jeszcze że też na awaryjnych nie świeci cała lewa strona a nieraz po włączeniu migaczu lewego bardzo szybko mrugają wszystkie żarówki po lewej stronie