Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Składanie kompa (2500zł). Komputer ma być głównie do gier.

Punisher92 15 May 2007 21:15 1398 6
    Punisher92
    Level 12  
    Witam. Mam juz nagromadzona kase na nowego kompa. I chcialbym sie dowiedziec co do niego wsadzic aby wszystko ladnie gralo. Komputer ma byc do gier glownie , napisze kilka ,,podzespolow" ktore bym chcial umiescic w komputerze.
    Procesor : intel core duo E4300 poniewaz mozna go niezle podkrecic
    Chlodzenie : wodne + ogniwa paltiera
    A reszte prosze abyscie mi doradzili chcialbym jakas karte graf 500mb+
    plyte glowna koniecznie z jakas dobra zintegrowana karta muzyczna i z 2gb ramu .
    Procesor i chlodzenie to koszt 800zl wiec na reszte chcialbym wydac 1700zl , prosze o wasze doractwo
    siwkins
    Level 20  
    Zdaje sobie kolega sprawe ze ogniwo wymaga dosc sprawnego chlodzenia? To ze dobrze "schlodzi" procka to jeszcze nie wszystko, na odwrotnej stronie wydziela sie bardzo duzo ciepla i to moze byc problem. Takze bardzo szybka zmiana temp moze w niektorych przypadkach uszkodzic procesor. Do tego dochodzi szron i woda.
    Platon
    Level 42  
    Z tymi peltierami to popusciles wodze fantazji - to nie ma sensu. Zastosuj dobre chlodzenie powietrzne, a osiagniesz bez problemow >3GHz - do gier akurat. Zaoszczedzone na wymyslach do chlodzenia pieniadze przeznacz na lepsza karte graficzna - bo teraz te 1700 na "reszte" wydaje sie smieszne. Komputer do gier ma miec dobra karte graficzna.
    Punisher92
    Level 12  
    W ogniwach można zmniejszyć prąd przez co nie będzie takiego drastycznego chłodzenia.
    Ogniwa to jeszcze nie jest pewne gdyż procesor może po podkręceniu nie mieć takiej dużej temperatury.
    Proszę mi napisać jakie są dobre modele karty graf i płyty głównej, proszę zwrócić uwagę na to co napisałem w pierwszym poście.
    Poprawiłem post TJT
    AdrianZ
    Level 17  
    Dobra karta graficzna to GF 7900 GTO ale wtedy już nie wystarczy ci kasy na resztę podzespołów jak w miare przyzwoita płyta główna i odpowiednia ilość RAM.
    wojcik89
    Level 12  
    Athlon 64 x2 4200+
    palit, Galaxy 7900 gs
    2x1gb kinston,patriot
    mobo abit kn9
    seagate 250,320gb
    do tego jakaś zasiłka 450W dobrej firmy

athlon dlatego bo bez oc jest lepszy od tego inela a podkręcać też sie da
    tamiątki 667 lub 800
    7900 gs jest dobry w swojej cenie
    Punisher92
    Level 12  
    Ta plyta mobo jakas dziwna, lepsza byla by jakas z asusa ja z tata mamy kompy o takiej samej konfiguracji sprzetowej tylko inne plyty glowne i jego chodzi znacznie szybciej.