Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć radio samochodowe pioneer?

17 Maj 2007 17:27 20131 6
  • Poziom 15  
    witam z góry mówie że szukałem podobnych tematów i nie znalazłem w nich odpowiedzi na moje pytania. A wiec tak mam radio pioneer keh i nie wiem jak te wszystkie kabelki z tyłu popodłączać a dokładnie chodzimi o kabel tzw podtrzymanie jak mam ga połaczyć i jak potem z niego na wzmacniacz sie podłaczyć pod wejście rem????

Jak podłączyć radio samochodowe pioneer?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam.
    Podtrzymane to żółty kabek Batery+ a rem to niebiesko-biały (pierwszy po lewej)
  • Poziom 27  
    podtrzymanie pamieci to jest zołty kabelek batery bezposrednio pod + akumulaotra po jakims bezpieczniku .
    czerwony + po stacyjne czyli odłaczalny.
    a rem jako sterowanie wzm lub anteny wysuwanej itp najczesciej niebieski na ktorym pojawia sie +12V jak załaczysz radio.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Polecam stronę:
    www.studio24.prv.pl
    A podtrzymanie, to nie jest to samo, co sterowanie. Zresztą jak widać ze zdjęcia masz wszystko opisane: czerwony - plus po stacyjce, żółty - stały plus (podtrzymanie właśnie), niebieski - REMOTE, czyli sterowanie elektryczną anteną lub wzmacniaczem.
    Proszę. Dziękuję...
  • Poziom 15  
    www.studio24.prv.pl
    na tej stronce napisali tak :
    styk sygnał kolor przewodu
    1 ster. anteną automat. niebieski
    2 +12V zasilanie (ACC) czerwony
    3 głośnik RF- szary z czarnym paskiem
    4 głośnik RF+ szary
    5 głośnik LF- zielony z czarnym paskiem
    6 głośnik LF+ zielony
    7 +12V podtrzymanie (Batt) pomarańczowy
    8 głośnik LR+ zielony z czerwonym paskiem
    9 głośnik LR- czarny z zielonym paskiem
    10 głośnik RR+ szary z czerwonym paskiem
    11 głośnik RR- czarny z szarym paskiem
    12 masa zasilanie czarny

czyli jak mam to teraz podłaczyc chodzi mi że mase podłaczam pod - akumulatora tak ?? czerwony acc+ pod + w akumulatorze a te podtrzymanie gdzie ?? i jaki kabel do wzmacniacza pod wejście rem ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Polecam powrót na wspomnianą stronę i poczytanie sobie tematu o logice zapłonu albo użycie funkcji SZUKAJ.
  • Poziom 15  
    jestem kompletnie zielony jeśli chopdzi o podłaczenia radia bo nigdy tego nie robiłem i nie chce czegoś popsuc wiec wole sie spytac bardziej doświadczonych osób

Moderowany przez Błażej:

To są podstawy dobrze opisane na Elektrodzie i innych stronach (masz nawet wskazaną jedną z lepszych) i nie ma sensu zakładać po raz kolejny tego tematu. Polecam funkcję SZUKAJ.