Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

głupia klawiatura w laptopie - najprawdopodobniej zalana

apstynent 16 Oct 2003 20:44 2422 3
    apstynent
    Level 22  
    witam
    Mniej więcej 10% klawiszy w moim lapku nie działa. Jest to o tyle denerwujące że są to m.in.: "o", ".", "Esc" i strzałka w lewo.
    Podejrzewam że jakiś głąb po prostu wylał na nią coś mokrego (na co wskazuje warstwa czegoś lepkiego pod klawiszami)
    no i co ja mam teraz zrobić? można to jakoś wyczyścić?
    pioart
    Level 38  
    Witam
    Wszystko zależy jaka to klawka.Tak czy tak musisz rozebrać.Proponuję zrobić sobie zdięcie klawki przed rozb. i zaopatrzyć się w zestawik do naprawy napylanych ścierzek /coś takiego jak do naprawy ogrz. szyby w aucie/. Już to trenowałem , no i miernik też będzie niezbędny. Jest jeszcze inne wyjście ok300 zł nowa
    Pozdrawiam
    Masster
    Level 32  
    A może poprostu ją ktoś wyjmował i tasiemka łącząca klawiaturę z płytą główną nie łączy jak trzeba. Miałem tak w swoim i pomogło ponowne zaciśnięcie tasiemki w gnieździe czasem pomagało lekkie poruszenie tasiemką w gnieździe. Sprawdź najpierw to a jeżeli nie zadziała to zrób to co pisał kolega wcześniej.
    apstynent
    Level 22  
    hmmm... dzisiaj będę coś kombinował: najpierw to, co powiwedział Masster, a jeśli nie pomoże to zastosuję radę pioarta.
    dzięki i trzymajcie za mnie kciuki :)

dopisane 17.10.`03:
    już wiem o co chodzi: z keybooradu do lapka idzie 3 tasiemki: patrząc od lewej trony jest to 6, 11, 15 zalanych jakimś plastikiem drucików
    jeżeli ten z 6-cioma drucikami wypnę to keyb. działa tak samo jak z wpiętą tasiemką (czyli nie wszystkie klawisze reagują)
    no i teraz nie wiem co z tą zasraną tasiemką robić :(