Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Altus 75

18 Maj 2007 13:23 3326 13
  • Poziom 10  
    Witam

Mam dwie kolumny Altus 75. W oby dwóch kolumnach są zepsute głośniki niskotonowe Tonsil GDN 25\40\3 8Ω. I teraz nie wiem czy opłaca sie kupić nowe orginalne głośniki Tonsila za ok 110 zł (takie jak w tym sklepie http://www.e-tonsil.pl/index.php?d=produkt&id=54 ) Czy też kupić jakieś tańsze zamienniki. Chodzi mi głównie o dobrą jakość dźwięku i aby były dość głośne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziękuje za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie czy są może w podonej cenie (110zł) Lepsze głośniki od tonsila ?? :?:
  • Poziom 27  
    sa takowe ale kosz maja szerszy i musiałbys powiekszac otwor basowy niewarto niszczyc skrzynki drapakiem GDN25/xx sa dobrane do skrzynki
    nie tylko rozmiarem wiec mysle ze niewarto nic kombinowac a efekt bedzie mizerny.
  • Poziom 30  
    LUK04 jesli chodzi Ci o:
    Cytat:
    o dobrą jakość dźwięku i aby były dość głośne.
    to ja bym zregenerował to co było w kolumnach czy GDN'y Tonsila teraz do tej czynności sa dostępne komponenty wiec, ja na twoim miejscu bym spróbował
  • Poziom 25  
    A myslałeś o naprawie?

Zamienniki to fatalny pomysł ! Lepiej kupić po regeneracji głosniki tonsilka, ale tylko na oryginalnych częsciach. Na allegro bywają po regeneracj ;)
    Napewno byłbyś bardziej zadowolony z brzmienia niż z tych zamienników kiczowych klepanych przez ufoludów w chinach niby tonsilowych.
    Pozdr.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich... jezeli moge doradzic co do altusów 75 to pomoge :D tez je mam i mialem ten sam problem... niech zgadne wypadly zawieszenia?? jak tak najlepiej kupic na allegro zestaw naprawczy... naprawde latwo je sie wymienia :) tez myslalem ze mi sie nie uda a tu dzialaja mi do teraz :) jezeli ktos chce porady ode mnie prosze o kontakt gg: 971920 lub iron250(malpa)op.pl dziekuje... naprawde mowie... mam troszku pojecia o tym ;) pozdrowienia
  • Poziom 14  
    Moim zdaniem, to najtaniej wyjdzie jak naprawisz sam uszkodzone głośniki. Parametry będziesz miał wtedy zbliżone do tych co były. Myślę, że warto sprawdzić czy w kolumnach nie trzeba wymienić materiału tłumiącego na nowy - a przynajmiej sprawdzić czy się nie kruszy. Sprawdź również czy zwrotnica jest cała, może się okazać że kondesatory są odklejone od obudowy, lub cewki się poluzowały na wkrętach.
  • Poziom 10  
    Dzięki wszystkim za rady

Zgadza się wypadły mi zawieszenia już patrzałem na allegro na zestaw naprawczy i chyba się na niego zdecyduje drogi nie jest. Gdy naprawie dam znać jaki efekt to dało.
  • Poziom 25  
    Zamienniki pokaz jakie chcesz kupić ?
    może wymienić wystarczy tylko górne zawieszenia?
  • Poziom 30  
    Cytat:
    wypadły mi zawieszenia już patrzałem na allegro na zestaw naprawczy
    po raz to nie "patrzałem" a patrzyłem po dwa jak pisał majkel sony to pokaż co za zestaw naprawczy wybrałeś, mam nadzieje ze to nic w stylu:
    http://allegro.pl/item198406048_zestaw_naprawczy_tonsil_alton_80_altus_110_25_12.html
    jeśli same zawieszenia poleciały to polecam tego pana:
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1731140
    ma dobrej jakości zawieszenia górne, wiem bo sam od niego kupowałem i jestem zadowolony