Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek fiesta 2002r.

18 Maj 2007 21:29 2508 6
  • Poziom 9  
    Witam, mam pewien problem, a mianowicie, podczas montażu autoalarmu do forda fiesty (rocznik 2002) zamiast podpiąć sterowanie siłowników minusem podpiąłem sterowanie plusem i po załączeniu alarmu siłowniki się tylko cichutko odezwały i od tego czasu centralny już nie działa. Odpiąłem alarm, dalej nie działa. W sumie nie działa centralny, otwieranie bagażnika. Centralny ani nie reaguje na kluczyk, ani na zamykanie poprzez wcisk klamki. Co może być tego przyczyną? Czy padła centralka od centralnego zamka? Jeżeli tak to gdzie ona się znajduje?Szukałem pod deską rozdzielczą, ale tam tylko jest komputer, do którego wchodzą kolorowe kostki. Dodam, że centralny był oryginalny, tzn kupiony już z zamontowanym. Czy wogóle jest gdzieś centralka od CZ?Bo elektromechanicy mówią, że nie ma! Dodatkowo straszą, że to komputer steruje centralnym i koszt naprawy może sięgać 2.000 zł... Jeden podpinał się pod złącze do komputera, i coś tam się bawił i się centralny zamykał i otwierał, tak samo bagażnik, ale powiedział, że to albo oprogramowanie albo końcówki poszły. Czy ktoś może mi coś doradzić? Będę wdzięczny. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    moduły zamka tak szybko sie nie psują zacznij od bezpieczników
  • Poziom 9  
    BEzpieczniki sprawdzałem w pierwszej kolejności... wszyskie są sprawne...
  • Poziom 25  
    Sterownik jest w centralnej skrzynce bezpiecznikowej
  • Poziom 9  
    Czyli pod schowkiem od strony pasażera? Tam są bezpieczniki, ale sterownika nie widziałem... jak on wygląda? Możesz go jakoś opisać?
  • Pomocny post

Poziom 28  
    Sterownik cz jest w GEMie, ten komputer z kolorowymi kostkami.
    Prawdopodobnie spaliłeś styki w siłownikach, odetnij sterowanie z drzwi i wtedy z alarmu wysterujesz cz
  • Poziom 9  
    Czyli, co? Spaliłem styki w każdym z siłowników? Czy może coś w tym GEMie? Piszesz, bym odetnął sterowanie z drzwi... a który to będzie przewód? Może kojarzysz kolor? I gdzie go mam odciąć? I co dalej? Mam podpiąć sterowanie od alarmu tak jak wcześniej to zrobiłem (pod 2 przewody przy kostkach do komuptera), tylko że sterować minusem i powinno działać? No ale co w takim razie z otwieraniem tylnej klapy? Przecież wtedy ona nie będzie działać. Prosze Cię o pomoc...Pozdrawiam

Swoją drogą, zauważyłem też takie coś, że gdy mam otwarte drzwi od pasażera, to nie mogę wcisnąć klamki od wewnątrz, tak by się drzwi zaknęły po ich domknięciu. W 3 pozostałych drzwiach jest taka możliwość, a w tych nie... Może po prostu się siłownik zawisił?A może wiesz jak można sprawdzić (gdzie podać napięcie), czy siłownik działa?