Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek fiesta 2002r.

framar 18 May 2007 21:29 2742 6
    framar
    Level 10  
    Witam, mam pewien problem, a mianowicie, podczas monta簑 autoalarmu do forda fiesty (rocznik 2002) zamiast podpi望 sterowanie si這wnik闚 minusem podpi掖em sterowanie plusem i po za陰czeniu alarmu si這wniki si tylko cichutko odezwa造 i od tego czasu centralny ju nie dzia豉. Odpi掖em alarm, dalej nie dzia豉. W sumie nie dzia豉 centralny, otwieranie baga積ika. Centralny ani nie reaguje na kluczyk, ani na zamykanie poprzez wcisk klamki. Co mo瞠 by tego przyczyn? Czy pad豉 centralka od centralnego zamka? Je瞠li tak to gdzie ona si znajduje?Szuka貫m pod desk rozdzielcz, ale tam tylko jest komputer, do kt鏎ego wchodz kolorowe kostki. Dodam, 瞠 centralny by oryginalny, tzn kupiony ju z zamontowanym. Czy wog鏊e jest gdzie centralka od CZ?Bo elektromechanicy m闚i, 瞠 nie ma! Dodatkowo strasz, 瞠 to komputer steruje centralnym i koszt naprawy mo瞠 si璕a 2.000 z... Jeden podpina si pod z陰cze do komputera, i co tam si bawi i si centralny zamyka i otwiera, tak samo baga積ik, ale powiedzia, 瞠 to albo oprogramowanie albo ko鎍闚ki posz造. Czy kto mo瞠 mi co doradzi? B璠 wdzi璚zny. Pozdrawiam
    andrzejelektryk
    Level 19  
    modu造 zamka tak szybko sie nie psuj zacznij od bezpiecznik闚
    framar
    Level 10  
    BEzpieczniki sprawdza貫m w pierwszej kolejno軼i... wszyskie s sprawne...
    jarecki04
    Level 26  
    Sterownik jest w centralnej skrzynce bezpiecznikowej
    framar
    Level 10  
    Czyli pod schowkiem od strony pasa瞠ra? Tam s bezpieczniki, ale sterownika nie widzia貫m... jak on wygl康a? Mo瞠sz go jako opisa?
  • Helpful post
    wiesiekj
    Level 28  
    Sterownik cz jest w GEMie, ten komputer z kolorowymi kostkami.
    Prawdopodobnie spali貫 styki w si這wnikach, odetnij sterowanie z drzwi i wtedy z alarmu wysterujesz cz
    framar
    Level 10  
    Czyli, co? Spali貫m styki w ka盥ym z si這wnik闚? Czy mo瞠 co w tym GEMie? Piszesz, bym odetn掖 sterowanie z drzwi... a kt鏎y to b璠zie przew鏚? Mo瞠 kojarzysz kolor? I gdzie go mam odci望? I co dalej? Mam podpi望 sterowanie od alarmu tak jak wcze郾iej to zrobi貫m (pod 2 przewody przy kostkach do komuptera), tylko 瞠 sterowa minusem i powinno dzia豉? No ale co w takim razie z otwieraniem tylnej klapy? Przecie wtedy ona nie b璠zie dzia豉. Prosze Ci o pomoc...Pozdrawiam

Swoj drog, zauwa篡貫m te takie co, 瞠 gdy mam otwarte drzwi od pasa瞠ra, to nie mog wcisn望 klamki od wewn徠rz, tak by si drzwi zakn窸y po ich domkni璚iu. W 3 pozosta造ch drzwiach jest taka mo磧iwo嗆, a w tych nie... Mo瞠 po prostu si si這wnik zawisi?A mo瞠 wiesz jak mo積a sprawdzi (gdzie poda napi璚ie), czy si這wnik dzia豉?