Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 8062 - problemy z uruchomieniem

19 Maj 2007 16:55 3464 7
  • Poziom 10  
    Witam. Dzisiaj pralka przestała działać. Po podłączeniu do zasilania i przełączeniu na jakiś program oraz przyciśniecia przycisku start, pralka nie reaguje. Czasami zacznie pompa próbować wodę wylewać, ale pralka nawet jej nie pobiera. Co może być uszkodzone?
  • Specjalista AGD
    zacznij od szczotek silnika
  • Poziom 10  
    Szczotki ok chciałem tylko dodać ze sterownik pralki jest martwy tzn na LCD żadnych informacji oraz diodach sygnalizujących pracę. LCD wskazujący temperaturę również nic nie wskazuje. Pralka jest martwa prawdopodobnie padł programator czy to może coś innego czy tylko panel sterujący ??

Pozdrawiam Kosmit
  • Specjalista AGD
    sprawdź wiązkę pomiędzy panelem a programtorem
  • Poziom 28  
    Zobacz czy jest zasilacz sprawny- potrafia go zrobić na scalaku od ładowarki do telefonu komórkowego- i jest wysilony na maxa!!!
    Trafka w nim nie uswiadczysz- ZBYT DROGIE BY TO BYŁO!!!
    Wieczorem po skończeniu prania wyłączyłeś ...a rano TRUP.
    Te typy tak maja, niestety.
  • Poziom 10  
    Witam
    Postaram się wszystko krok po kroku sprawdzić

Z tego co się dowiedziałem od członków rodziny korzystających z pralki to to że potrafiła ona pauzować podczas cyklu prania i to przez kilkanaście minut a potem normalnie ruszała. Zdarzyło się nawet to że program zatrzymał się a pralka gotowała wodę tak aż z dozownika proszku buchała para. Ponoć pewnego czasu zaczęła wyświetlać komunikaty błędów (tj. dotyczące uszkodzeń układów elektrycznych) a teraz panel sterowania martwy tak jak cała pralka no oprócz tych wspomnianych wyżej zachowań pompy która próbuje wodę której nie ma wylewać :[

Jutro zabieram się do pomiarów.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    panel UB naprawa albo wymiana:)czyli to co świeci
  • Poziom 10  
    Witam wiec tak wykonałem następujące czynności:

-Sprawdzenie ciągłości taśmy połączeniowej z panelem sterowania do programatora i jest ok
    - Pomiary elementów płytki sterownika wszystkie rezystory zostały sprawdzone oraz inne elementy układu całość została wygrzana hotem by zniwelować występujące "zimne luty"

Po podłączeniu automat nadal nie działa zabrałem się wiec za programator rozkręciłem i zobaczyłem czarny osad na układzie VIPer20A oraz na kilku rezystorach obok niego rezystory pomierzone wyglądają na sprawne. Podejrzewam ze to jest wcześniej wspomniany układ odpowiadający za zasilanie programatora (??)

I w tej chwili mam kilka pytań:

1. czy wymiana tego układu oraz ewentualnie elementów pobieżnych z nim przywróci sterownikowi sprawność ??

2. Koszty związane z wymiana układu.

a może coś więcej ??

Pozdrawiam Kosmit